Czym są agregaty prądotwórcze i dlaczego warto się w nie wyposażyć? Mówimy, kiedy się przydają

Czym są agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które generują prąd elektryczny niezależnie od sieci energetycznej. Urządzenia te są zazwyczaj zasilane olejem napędowym, benzyną, a czasami także gazem LPG. Dostępne są w różnych mocach i konfiguracjach, od niewielkich modeli przeznaczonych do użytku domowego, po potężne agregaty przemysłowe. Dlaczego warto je kupić?

Kiedy przyda się agregat prądotwórczy?

Posiadanie agregatu prądotwórczego może okazać się niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim zapewnia on dostęp do energii elektrycznej w przypadku awarii sieci energetycznej. Dzięki temu możemy dalej korzystać w domu z oświetlenia, ogrzewania i innych sprzętów.

Urządzenia są także wykorzystywane jako zabezpieczenie dostaw w szpitalach, urzędach czy zakładach przemysłowych, gdzie każda przerwa może przynieść negatywne skutki dla zdrowia pacjentów czy kondycji finansowej firmy. W tym wypadku zazwyczaj używa się agregat prądotwórczy stacjonarny, który ma odpowiednią moc do potrzymania zasilania urządzeń o wysokiej mocy.

Generatory przydają się również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, na przykład na działkach rekreacyjnych, budowach czy podczas imprez plenerowych. Są także niezastąpionym partnerem wyjazdów na kemping, gdzie pozwalają zasilić wszystkie urządzenia zgromadzone przez użytkownika.

Dlaczego warto zakupić agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy 8 kW, 10 kW czy 15 kW jest dzisiaj bardzo pożądanym rozwiązaniem przez firmy z wielu branż. Jego stosunkowo niewielka cena w zestawieniu z faktem, że nie ma innego typu urządzeń, które oferowałyby takie użyteczności sprawia, że dzisiaj jest na ich rynku kilkukrotnie więcej, niż jeszcze 15 lat temu. Gwarantują one:

  • Niezawodność – stanowią pewne źródło energii w sytuacjach awaryjnych, kiedy dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony lub niedostępny.
  • Mobilność – przenośne generatory, takie jak inwerterowe agregaty prądotwórcze FOGO, są łatwe w transporcie i mogą być używane w różnych miejscach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
  • Bezpieczeństwo – maszyny tego typu mogą być kluczowe w przypadku utrzymania zasilania niezbędnych urządzeń, takich jak systemy oświetleniowe, alarmowe czy medyczne.
  • Elastyczność – agregaty prądotwórcze dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu można dostosować je do różnych sytuacji.

Gdzie szukać takich urządzeń? Nowoczesne maszyny dla budownictwa, rolnictwa i ogrodnictwa oferuje GotexBudowlane.

Który agregat prądotwórczy nabyć?

Z agregatami prądotwórczymi jest trochę jak z samochodami osobowymi. Najlepszy będzie ten model, który idealnie odpowiada na nasze potrzeby. Nie ma sensu kupować pojazdu z zawieszeniem typu live axle czy układem napędowym 4 × 4 z możliwością ręcznej zmiany pomiędzy napędem na dwa a cztery koła, jeśli będzie on wykorzystywany wyłącznie do jazdy po mieście z dziećmi na pokładzie. Podobnie jest z generatorami prądu.

Gdy naszym celem jest zasilenie ładowarki do telefonu, lampy oraz nagłośnienia podczas rodzinnej imprezy na działce rekreacyjnej, najlepiej dobrać agregat inwerterowy. Cechuje się on lekkością, niewielkimi rozmiarami oraz generowaniem prądu o stałym poziomie napięcia. Jeśli z kolei chcemy zapewnić awaryjne źródło energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych, należy rozważyć modele większej mocy.

Podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę między innymi:

  • moc,
  • rodzaj paliwa,
  • wagę,
  • poziom generowanego hałasu,
  • jakość użytych materiałów,
  • dodatkowe funkcjonalności.

Agregat Prądotwórczy Inwertorowy Holida WM6000ei

Artykuł zewnętrzny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dekoracyjny beton jako ozdoba ścian i podłóg w nowoczesnych wnętrzach

W obecnych czasach architekci coraz częściej w procesie projektowania wnętrz sięgają po nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, pozwalające wykończyć w artystyczny i niebanalny sposób podłogi czy przegrody ścienne z użyciem betonu architektonicznego – specjalnej, porowatej mieszanki o surowym, szarym kolorze. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest nowy produkt firmy Weber – weberfloor mikrocement, który umożliwia stworzenie cienkiej, dekoracyjnej […]

Na czym polega przebudowa sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych?

W obecnych czasach galerie handlowe służą nie tylko do robienia zakupów, ale są także miejscem spotkań z przyjaciółmi, rodziną, czy partnerami biznesowymi. Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów, wielu właścicieli centrów handlowych decyduje się na skorzystanie z usług budowlanych i wykończeniowych, świadczonych przez wyspecjalizowane firmy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polegają prace […]