Czy zmienna jakość gazu ma wypływ na pracę kotła kondensacyjnego?

Kocioł Vailant ecoTEC exclusive

Gazowe kotły kondensacyjne to sprawdzone urządzenia od lat dostępne na rynku. Wydaje się, że ich technologia i wysoka sprawność przez ten czas zostały dopracowane w najwyższym poziomie. To prawda, jednak nawet najlepiej skonstruowany kocioł nie będzie działał w pełni efektywnie, jeżeli nie dostosuje się do otoczenia, w którym pracuje.

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega technologia adaptacji do gazu IoniDetect zastosowana w kotłach ecoTEC exclusive,
  • w jaki sposób kocioł gazowy ecoTEC exclusive pozwala Ci na pełną kontrolę nad ogrzewaniem,
  • co oznacza etykieta Green IQ.

Rozwinięta sieć gazowa w naszym kraju sprzyja popularności gazowych kotłów kondensacyjnych. Na szeroką skalę urządzenia te są stosowane już od kilkunastu lat. Ich konstrukcja przez ten okres została na tyle dopracowana, że pod kątem sprawności i efektywności czasem trudno porównać poszczególne urządzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby kocioł faktycznie pracował najoszczędniej, powinien zostać odpowiednio dobrany i dostosowany do instalacji. Nowe kotły gazowe Vaillant ecoTEC exclusive w tym zakresie poszły nawet o krok dalej.

Na zmienną jakość gazu – technologia IoniDetect

IoniDetect to przełomowa technologia, która pozwala na stałą kontrolę jakości pracy kotła, co niesie za sobą optymalizację zużycia energii. Ten system kontroli spalania stanowi centralny element kotła nowej generacji ecoTEC exclusive. W rzeczywistych warunkach pracy w trakcie sezonu grzewczego jakość dostarczanego paliwa gazowego może ulegać wahaniom. W przypadku tradycyjnych kotłów gazowych wiąże się to ze spadkiem jakości procesu spalania, a więc i obniżeniem sprawności. Może to oznaczać nie tylko wzrost zużycia paliwa, ale również zwiększoną emisję szkodliwych substancji będących efektem reakcji nieprawidłowego spalania.

Zintegrowana technologia pomiaru prądu jonizacji IoniDetect pomaga zrównoważyć wahania jakości gazu i automatycznie rozpoznaje różne rodzaje gazów. Gwarantuje optymalny uzysk energii przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości spalania. Nowa, niewymagająca konserwacji elektroda jonizacyjna stale ocenia jakość płomienia i dostosowuje ilość powietrza do spalania w przypadku zmian jakości gazu.

Całkowita kontrola nad ogrzewaniem

Adaptacyjna automatyka gazowa to nie jedyna cecha wyróżniająca nowe kotły ecoTEC exclusive. Poza możliwością dostosowania się do zmiennych warunków pracy kotły ecoTEC exclusive przejmują również dowodzenie nad jakością pracy całej instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki Asystentowi Równoważenia Hydraulicznego możliwe jest szybkie i łatwe wyregulowanie przepływu w całym obiegu. Jest to specjalny tryb pracy kotła, w którym instalator za pomocą aplikacji Grundfos GoBalance może dokonać korekty przepływu wody grzewczej. Dzięki temu żadne z pomieszczeń w domu nie będzie przegrzewane ani niedogrzewane. Efektywne wykorzystanie energii cieplnej płynącej z kotła daje kolejne oszczędności.

Ponadto kontrolę nad całym systemem centralnego ogrzewania możemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Umożliwią nam to regulator pogodowy sensoCOMFORT wraz bramką internetową sensoNET oraz aplikacją na telefon komórkowy sensoAPP, dzięki której możemy zdalnie sterować instalacją z dowolnego miejsca.

Ekologiczna energia – znak Green IQ

Kotły ecoTEC exclusive zostały przez Vaillant oznaczone znakiem najwyższej trwałości, wydajności oraz komfortu ciepłej wody użytkowej przy najniższym osiąganym zużyciu energii. Znak Green IQ potwierdza, że kotły te przeznaczone są dla użytkowników szczególnie ceniących wysoką jakość, energooszczędność oraz zrównoważony rozwój.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby wymienić swój stary piec gazowy na nowy kocioł kondensacyjny, zajrzyj na stronę firmy Vaillant i poznaj urządzenia grzewcze nowej generacji, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze i łatwiej ogrzejesz swój dom.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Mała łazienka w wielkim stylu

Aranżacja małej łazienki nie należy do najprostszych. Aby stworzyć stylowe wnętrze warto wziąć pod uwagę wiele możliwości, które mogą przyczynić się do uzyskania efektu końcowego. Przede wszystkim – odpowiednie rozplanowanie! Pomogą w tym kabiny prysznicowe od producenta Radaway, które doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni niezależnie od gabarytów. Operowanie kolorami ścian i dodatków oraz przemyślany […]

Styl kolonialny w salonie i nie tylko. Jak urządzić mieszkanie w stylu kolonialnym?

Styl kolonialny to połączenie klasycznej, europejskiej elegancji z domieszką egzotyki i orientu. Jego nazwa słusznie kojarzy się z epoką wielkich podbojów i zetknięcia różnych kultur. Jak wprowadzić ten wyjątkowy, urzekający styl do własnego mieszkania? Oryginalna estetyka stylu kolonialnego to propozycja dla tych, którzy kochają podróże do odległych krain, zgłębianie odmiennych tradycji i obyczajów. Odnajdą się […]