Aluminiowe drabiny nie tylko do użytku domowego

Drabiny aluminiowe kojarzą się głównie z użytkiem hobbystycznym i domowym, a jeśli pojawiają się w mniejszych firmach, to najczęściej są to dokładnie te same modele, które producenci promują jako domowe. A co można zyskać, wybierając profesjonalne drabiny aluminiowe?

Drabiny aluminiowe z dodatkową funkcjonalnością

W domu – w imię niższej ceny i oszczędności miejsca – można zgodzić się na pewne kompromisy. Górna półka może być niewielka, nie trzeba też szerszych podpór u dołu, ponieważ są to zwykle niewysokie drabiny, a podłoże jest równe. Jednak jeśli chodzi o drabiny aluminiowe Faraone, które ten producent tworzy z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, to pojawia się wiele ciekawych rozwiązań technicznych.

  • Nie tylko wyższe modele, ale też drabiny aluminiowe o mniejszej wysokości mogą zostać rozbudowane o szersze podpory, które umożliwią stabilne ustawienie w każdych warunkach.
  • Górny podest może być rozbudowany na wzór tego znanego z drabin magazynowych.
  • Wyższe i cięższe konstrukcje mogą zostać zmodyfikowane w taki sposób, aby powstały drabiny przejezdne lub przynajmniej, żeby można je było łatwiej przestawiać z miejsca na miejsce dzięki zestawowi kół pomocniczych.
  • Zawieszane na górnej poręczy organizery też są popularnym rozwiązaniem, którego raczej nie spotyka się w segmencie hobbystycznym.

Najnowocześniejsze drabiny aluminiowe do zadań specjalnych

Podtypem drabin aluminiowych, które chyba najlepiej obrazują, jak bardzo daleko idące modyfikacje można zastosować w przypadku drabin profesjonalnych, są drabiny magazynowe.

Są one przede wszystkim wyższe, a zatem będą projektowane z myślą o zapewnienie jak największej stabilności. Trzeba też brać pod uwagę, że mimo dopracowanej ergonomii, nadal do rozwiązania pozostaje problem podnoszenia lub znoszenia przedmiotów. Rozwiązać go można dzięki zastosowaniu podnośników elektrycznych zintegrowanych z drabinami. To rozwiązanie dość kosztowne i stosowane wyłącznie w drabinach najlepszych producentów, ale już dziś w wielu magazynach jest jednym z najważniejszych usprawnień.

Liczy się nie tylko produkt

Wiele można powiedzieć jeszcze o tym, jak zmienia się sama konstrukcja drabin, które mają być przeznaczone do użytku profesjonalnego, warto jednak przyjrzeć się kwestiom niezwiązanym bezpośrednio z samą drabiną.

Będą to na przykład korzystne warunki gwarancji dla firm albo opcja kredytowania zakupu w przypadku modeli z podnośnikiem, które przecież kosztują nawet powyżej 20 tysięcy złotych. Odpowiednie doradztwo i fachowa obsługa i po stronie producenta, i dystrybutora, też mają znaczenie, ponieważ w wielu przypadkach taki zakup wykracza już poza ramy codziennych wydatków firmowych.

Atutem samym w sobie będzie też rozbudowana oferta – choć można drabiny aluminiowe Faraone podzielić na dowolne grupy, stosując arbitralne kryteria, w praktyce często sięga się też po rozwiązania niestandardowe, więc dobry, ergonomiczny projekt i nieszablonowe rozwiązania mogą wiele zmienić.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Siatka ścierna – cechy i zastosowania

Jedną z częściej wykonywanych prac budowlanych jest szlifowanie. Szlifuje się powierzchnie dla ich wykończenia, ale także dla ich przygotowania pod dalszą obróbkę. Materiałem, który doskonale nadaje się do tego rodzaju prac budowlanych jest siatka ścierna, wykonana z węglika krzemowego. Czy wiesz, jakie cechy posiada taka siatka i jakie są jej zastosowania? Czy warto stosować standardowe […]

Kolory drzwi zewnętrznych — trendy na 2022 rok

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wizualnych domu. Ich design oraz stylistyka decydują o finalnym wyglądzie całej fasady. Chcesz, aby Twoje nowe drzwi były efektowne i skutecznie podkreślały charakter domu? Sprawdź więc, jakie kolory drzwi zewnętrznych będą najmodniejsze w 2022 i wybierz swój ulubiony trend! Każdy rok przynosi nowe trendy. Dotyczy to także drzwi. […]