Aluminiowe drabiny nie tylko do użytku domowego

Drabiny aluminiowe kojarzą się głównie z użytkiem hobbystycznym i domowym, a jeśli pojawiają się w mniejszych firmach, to najczęściej są to dokładnie te same modele, które producenci promują jako domowe. A co można zyskać, wybierając profesjonalne drabiny aluminiowe?

Drabiny aluminiowe z dodatkową funkcjonalnością

W domu – w imię niższej ceny i oszczędności miejsca – można zgodzić się na pewne kompromisy. Górna półka może być niewielka, nie trzeba też szerszych podpór u dołu, ponieważ są to zwykle niewysokie drabiny, a podłoże jest równe. Jednak jeśli chodzi o drabiny aluminiowe Faraone, które ten producent tworzy z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, to pojawia się wiele ciekawych rozwiązań technicznych.

  • Nie tylko wyższe modele, ale też drabiny aluminiowe o mniejszej wysokości mogą zostać rozbudowane o szersze podpory, które umożliwią stabilne ustawienie w każdych warunkach.
  • Górny podest może być rozbudowany na wzór tego znanego z drabin magazynowych.
  • Wyższe i cięższe konstrukcje mogą zostać zmodyfikowane w taki sposób, aby powstały drabiny przejezdne lub przynajmniej, żeby można je było łatwiej przestawiać z miejsca na miejsce dzięki zestawowi kół pomocniczych.
  • Zawieszane na górnej poręczy organizery też są popularnym rozwiązaniem, którego raczej nie spotyka się w segmencie hobbystycznym.

Najnowocześniejsze drabiny aluminiowe do zadań specjalnych

Podtypem drabin aluminiowych, które chyba najlepiej obrazują, jak bardzo daleko idące modyfikacje można zastosować w przypadku drabin profesjonalnych, są drabiny magazynowe.

Są one przede wszystkim wyższe, a zatem będą projektowane z myślą o zapewnienie jak największej stabilności. Trzeba też brać pod uwagę, że mimo dopracowanej ergonomii, nadal do rozwiązania pozostaje problem podnoszenia lub znoszenia przedmiotów. Rozwiązać go można dzięki zastosowaniu podnośników elektrycznych zintegrowanych z drabinami. To rozwiązanie dość kosztowne i stosowane wyłącznie w drabinach najlepszych producentów, ale już dziś w wielu magazynach jest jednym z najważniejszych usprawnień.

Liczy się nie tylko produkt

Wiele można powiedzieć jeszcze o tym, jak zmienia się sama konstrukcja drabin, które mają być przeznaczone do użytku profesjonalnego, warto jednak przyjrzeć się kwestiom niezwiązanym bezpośrednio z samą drabiną.

Będą to na przykład korzystne warunki gwarancji dla firm albo opcja kredytowania zakupu w przypadku modeli z podnośnikiem, które przecież kosztują nawet powyżej 20 tysięcy złotych. Odpowiednie doradztwo i fachowa obsługa i po stronie producenta, i dystrybutora, też mają znaczenie, ponieważ w wielu przypadkach taki zakup wykracza już poza ramy codziennych wydatków firmowych.

Atutem samym w sobie będzie też rozbudowana oferta – choć można drabiny aluminiowe Faraone podzielić na dowolne grupy, stosując arbitralne kryteria, w praktyce często sięga się też po rozwiązania niestandardowe, więc dobry, ergonomiczny projekt i nieszablonowe rozwiązania mogą wiele zmienić.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

zakup mebli przez internet

Zalety kupowania mebli przez Internet

Nie jesteś przekonany do zakupu meble przez Internet? Podpowiadamy jakie korzyści niesie ze sobą kupno mebli w sklepach online. Przez Internet można obecnie kupić niemalże wszystko – przedmioty zarówno niewielkich rozmiarów, jak i wielkogabarytowe. Zakupy online są wygodne, szybkie, bezpieczne. Na ich korzyść przemawia bogactwo i różnorodność asortymentu, atrakcyjne ceny, kody rabatowe, wysyłka kurierem, dostępność […]

ZESTAW MEBLI DO KUCHNI I JADALNI W NOWOCZESNYM STYLU – JAK WIZUALNIE POGODZIĆ OTWARTĄ KUCHNIĘ I SALON?

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań przez dzisiejszych projektantów mieszkań jest łączenie ze sobą kuchni i sąsiadującego z nią pomieszczenia. Najczęściej jest to jadalnia lub salon – dzieje się tak przede wszystkim z powodów praktycznych (spróbujmy wyobrazić sobie połączenie kuchni z łazienką i liczbę możliwych katastrof, które ten miks może spowodować!). Łączenie obu pomieszczeń to rozwiązanie, […]