Każdy marzy o własnych czterech kątach z ogródkiem i gromadką dzieci. Ta piękna wizja jednak w obecnych czasach jest coraz trudniejsza do zrealizowania. Kredyty hipoteczne to najbardziej popularne rozwiązanie, by posiadać wymarzone mieszkanie. Więcej na ten temat poniżej.
- Kredyt hipoteczny – wiele możliwości
- Warunki udzielenia kredytu
- Porównywarka produktów finansowych
Kredyt hipoteczny – wiele możliwości
Kredyt hipoteczny do długoterminowe zobowiązanie, które przeznaczamy na zakup działki, nieruchomości lub na remont czy modernizację lokalu. Warunkiem takiego kredytu jest zabezpieczenie długu przez bank w postaci hipoteki. Jest ona rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomości, czyli w przypadku niepłacenia rat, bank może przejąć daną nieruchomość. Warto także pamiętać, że kredyt mieszkaniowy i hipoteczny to nie to samo. Ten pierwszy przeznaczony jest tylko na zakup mieszkania, domu jednorodzinnego, garażu lub wykup mieszkania komunalnego. W przypadku kredytu hipotecznego istnieje więcej możliwości. Można sfinansować budowę domu, zakup działki lub dokonać remontu mieszkania czy modernizacji lokalu na wynajem, co daje większą możliwość wykorzystania pieniędzy. Więcej informacji na temat dobrych ofert pod linkiem: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.
Warunki udzielenia kredytu
Na początek istotny jest wkład własny, czyli ile pieniędzy mamy zaoszczędzone lub pożyczone prywatnie. Następnie trzeba przemyśleć, jaką kwotę jesteśmy w stanie płacić co miesiąc. Ubiegając się o kredyt, będzie sprawdzona zdolność kredytowa. Bierze się pod uwagę zarobki, umowę o pracę, czy brak innych zobowiązań. Zazwyczaj podczas rozmowy pojawiają się pytania o średnią pensję, staż pracy czy typ umowy. Najczęściej bank będzie chciał znać miesięczny koszt utrzymania i w tym liczbę osób na utrzymaniu. Jeśli mamy inne zadłużenia, musimy pamiętać, aby nie przekroczyły one połowy dochodów. Jeśli tak się stanie nie mamy szans na dostanie kredytu. Inne pytania, które nie powinny nas zaskoczyć dotyczą zawodu, stanu cywilnego czy wieku.
W przypadku kredytu hipotecznego potrzebna 20% własnego wkładu. Jeśli nie dysponujemy tę opcją, można spróbować z 10-procentowym wkładem i dodatkowym ubezpieczeniem. Inną możliwością jest posłużenie się inną nieruchomością jako zabezpieczeniem, jednak osoba, która posiada daną nieruchomość musi zostać stroną kredytu. Można także posiadać działkę, na której zostanie wybudowany dom. W takim przypadku deweloperzy oferują klientom pożyczkę na wkład własny. Ostatnią opcją jest znalezienie nieruchomości niższej niż wartość rynkowa i różnica zostanie wzięta jako wkład własny.
Porównywarka produktów finansowych
Porównywarka kredytów to miejsce, gdzie można szybko i wygodnie sprawdzić oferty banków o dowolnej porze i dowolnym miejscu. Jedną z najbardziej polecanych jest Totalmoney.pl, który weryfikuje informacje z najpopularniejszych banków, takich jak Santander, ING, Alior, PKO, Millenium czy mBank. W wyszukiwarce można dowolnie sortować oferty i dopasowywać je do naszych potrzeb. Ciekawą opcją jest także wybór kwoty i dogodny okres spłat kredytu. Po ustaleniu parametrów otrzyma się zestawienie aktualnych ofert. Wyniki można także sortować od najniższej do najwyższej. Aby znaleźć tani kredyt, wystarczy uzupełnić pole kwoty i okres spłaty. Wybierając ofertę, przejdziemy bezpośrednio do kalkulatora kredytu, który obliczy całkowity koszt pożyczki. Wyszukiwarka umożliwia porównanie kredytów bez BIK, dla zadłużonych czy na dowód.