Bramy Hormann – najpopularniejsze modele

Wybór właściwej bramy garażowej to kwestia istotna z co najmniej kilku powodów. Ochrona przed włamaniem i zapewnienie właściwej izolacji cieplnej to zwykle najważniejsze z nich. Aby brama spełniała swoje zadania, trzeba wybrać odpowiedni model. Dlaczego warto zdecydować się na model marki Hormann? Które bramy Hormann są tymi wybieranymi najczęściej?

Bramy Hormann, czyli najwyższa jakość

Dzisiaj bramy Hormann należą do najczęściej wybieranych w Polsce i całej Europie. Firma zbudowała markę, której zaufały miliony. Niemiecki producent jest znany na całym kontynencie z produkcji jakościowych bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi. W ofercie można znaleźć bramy Hormann różnego rodzaju. Sprawdźmy, jaki typ bram jest najchętniej wybierany i dlaczego.

Bramy segmentowe kontra uchylne

Niegdyś zdecydowanie dominowały bramy uchylne, czyli otwierane podobnie jak drzwi, dzięki zawiasom. Dzisiaj wciąż stosowane są tego typu bramy i wiele ich modeli znajduje się w ofercie marki Hormann. Niemniej zdecydowanie chętniej wybierane są bramy segmentowe Hormann, czyli modele harmonijkowe. Konstrukcja złożona z segmentów pozwala zwijać bramę i wsuwać ją pod dach. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić sporo przestrzeni a, sam proces otwierania jest wygodniejszy.

Bramy Hormann godne polecenia

W zasadzie większość bram Hormann jest doceniana przez Klientów, niemniej niektóre są wybierane zdecydowanie częściej od pozostałych. Do najpopularniejszych modeli należy zaliczyć bramy segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42. Mowa o bramach ocieplanych, gwarantujących najwyższy poziom izolacji termicznej. Dzięki temu zatrzymują one ciepło w środku, zapewniając w garażu odpowiednio wysoką temperaturę i pozwalając na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wysoko cenione są też bramy drewniane, wypełnione litym drewnem. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się brama Hormann LTH 42.

Ostatecznego wyboru bramy garażowej należy dokonać indywidualnie. Poszczególne parametry powinny być dostosowane do potrzeb. Poza tym, warto brać pod uwagę swój własny gust estetyczny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

półkotapczany

Półkotapczany, czyli łóżko w szafie

Bardzo wiele osób kojarzy półkotapczany z niewygodnymi łóżkami okresu PRL-u. Niemniej jednak od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Półkotapczany zaczynają wracać do łask, pojawiając się w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Poznajmy więc wady i zalety praktycznych łóżek chowanych w szafie. O czym warto pamiętać podczas zakupu takiego łóżka? Podpowiadamy. Czym jest półkotapczan? Młode osoby […]

Szafy drewniane – czy warto postawić na jakościowy produkt?

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego wnętrza są szafy. Niezależnie od tego, czy masz mało czy dużo miejsca, musisz się zdecydować na mebel do przechowywania ubrań oraz innych rzeczy. Szafa drewniana może pełnić wiele różnych funkcji. Istotne jest, aby była wykonana z wysokiej jakości materiałów i w każdym calu dopasowana do potrzeb użytkownika. Optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki […]