Bramy Hormann – najpopularniejsze modele

Wybór właściwej bramy garażowej to kwestia istotna z co najmniej kilku powodów. Ochrona przed włamaniem i zapewnienie właściwej izolacji cieplnej to zwykle najważniejsze z nich. Aby brama spełniała swoje zadania, trzeba wybrać odpowiedni model. Dlaczego warto zdecydować się na model marki Hormann? Które bramy Hormann są tymi wybieranymi najczęściej?

Bramy Hormann, czyli najwyższa jakość

Dzisiaj bramy Hormann należą do najczęściej wybieranych w Polsce i całej Europie. Firma zbudowała markę, której zaufały miliony. Niemiecki producent jest znany na całym kontynencie z produkcji jakościowych bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi. W ofercie można znaleźć bramy Hormann różnego rodzaju. Sprawdźmy, jaki typ bram jest najchętniej wybierany i dlaczego.

Bramy segmentowe kontra uchylne

Niegdyś zdecydowanie dominowały bramy uchylne, czyli otwierane podobnie jak drzwi, dzięki zawiasom. Dzisiaj wciąż stosowane są tego typu bramy i wiele ich modeli znajduje się w ofercie marki Hormann. Niemniej zdecydowanie chętniej wybierane są bramy segmentowe Hormann, czyli modele harmonijkowe. Konstrukcja złożona z segmentów pozwala zwijać bramę i wsuwać ją pod dach. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić sporo przestrzeni a, sam proces otwierania jest wygodniejszy.

Bramy Hormann godne polecenia

W zasadzie większość bram Hormann jest doceniana przez Klientów, niemniej niektóre są wybierane zdecydowanie częściej od pozostałych. Do najpopularniejszych modeli należy zaliczyć bramy segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42. Mowa o bramach ocieplanych, gwarantujących najwyższy poziom izolacji termicznej. Dzięki temu zatrzymują one ciepło w środku, zapewniając w garażu odpowiednio wysoką temperaturę i pozwalając na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wysoko cenione są też bramy drewniane, wypełnione litym drewnem. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się brama Hormann LTH 42.

Ostatecznego wyboru bramy garażowej należy dokonać indywidualnie. Poszczególne parametry powinny być dostosowane do potrzeb. Poza tym, warto brać pod uwagę swój własny gust estetyczny.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Izolacje natryskowe pianą PUR – skuteczna termoizolacja budynków

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową to świetny sposób na ocieplenie obiektu – budynku mieszkalnego lub przemysłowego, garażu, hali fabrycznej lub magazynowej czy nawet infrastruktury wodociągowej albo ciepłowniczej. Dzieje się tak ze względu na unikalne właściwości piany PUR – materiału efektywnego, lekkiego i przede wszystkim bardzo wytrzymałego. Izolacje natryskowe pianą PUR – ocieplenie najwyższej jakości Izolacje natryskowe […]

Lampy loftowe – jakie modele podkreślą industrialne wnętrze?

Epoka industrializacji, jaka miała miejsce w Polsce, jak i innych krajach na świecie zaowocowała pozostawieniem po sobie specyficznego oświetlenia ze stali i metalu. Z założenia miały to być proste oprawy, dlatego ich podstawową rolą była maksymalna funkcjonalność. Tak właśnie powstały lampy loftowe, które dziś stanowią obiekt westchnień wielu architektów i projektantów wnętrz. Czym się charakteryzują? […]