Bramy Hormann – najpopularniejsze modele

Wybór właściwej bramy garażowej to kwestia istotna z co najmniej kilku powodów. Ochrona przed włamaniem i zapewnienie właściwej izolacji cieplnej to zwykle najważniejsze z nich. Aby brama spełniała swoje zadania, trzeba wybrać odpowiedni model. Dlaczego warto zdecydować się na model marki Hormann? Które bramy Hormann są tymi wybieranymi najczęściej?

Bramy Hormann, czyli najwyższa jakość

Dzisiaj bramy Hormann należą do najczęściej wybieranych w Polsce i całej Europie. Firma zbudowała markę, której zaufały miliony. Niemiecki producent jest znany na całym kontynencie z produkcji jakościowych bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi. W ofercie można znaleźć bramy Hormann różnego rodzaju. Sprawdźmy, jaki typ bram jest najchętniej wybierany i dlaczego.

Bramy segmentowe kontra uchylne

Niegdyś zdecydowanie dominowały bramy uchylne, czyli otwierane podobnie jak drzwi, dzięki zawiasom. Dzisiaj wciąż stosowane są tego typu bramy i wiele ich modeli znajduje się w ofercie marki Hormann. Niemniej zdecydowanie chętniej wybierane są bramy segmentowe Hormann, czyli modele harmonijkowe. Konstrukcja złożona z segmentów pozwala zwijać bramę i wsuwać ją pod dach. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić sporo przestrzeni a, sam proces otwierania jest wygodniejszy.

Bramy Hormann godne polecenia

W zasadzie większość bram Hormann jest doceniana przez Klientów, niemniej niektóre są wybierane zdecydowanie częściej od pozostałych. Do najpopularniejszych modeli należy zaliczyć bramy segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42. Mowa o bramach ocieplanych, gwarantujących najwyższy poziom izolacji termicznej. Dzięki temu zatrzymują one ciepło w środku, zapewniając w garażu odpowiednio wysoką temperaturę i pozwalając na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wysoko cenione są też bramy drewniane, wypełnione litym drewnem. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się brama Hormann LTH 42.

Ostatecznego wyboru bramy garażowej należy dokonać indywidualnie. Poszczególne parametry powinny być dostosowane do potrzeb. Poza tym, warto brać pod uwagę swój własny gust estetyczny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak wybrać bramę garażową – porady i najczęściej popełniane błędy

Posiadanie własnego garażu to ogromne udogodnienie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dzięki temu samochód jest zawsze chroniony, nie tylko przed osobami z zewnątrz, ale też przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Żeby jednak garaż dobrze spełniał swoją funkcję, musi spełniać określone kwestie bezpieczeństwa, a większość z nich zapewnia odpowiednia brama. Jak wybrać drzwi garażowe? Brama […]

modne tapety 2021

Modne tapety w 2021 roku – najmodniejsze wzory tapet

Już dawno minęły czasy, w których tapety kojarzyły się z tanim i niezbyt eleganckim wystrojem wnętrza rodem z PRL-u. Teraz to prawdziwe ozdoby ścian, które mogą z wielkim sukcesem zastąpić obrazy lub fotografie. Jakie modne tapety w 2021 roku warto wybrać do swojego mieszkania? Najmodniejsze wzory tapet – naturalne wykończenia Do najmodniejszych wzorów tapet, które […]