Bramy garażowe segmentowe

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest bardzo istotny, aby wygodnie i funkcjonalnie użytkowało nam się nasz garaż. Jeszcze do niedawna prym wiodły bramy uchylne, jednak coraz większą popularność zyskują nowoczesne bramy garażowe segmentowe. Czym się charakteryzują i dlaczego będą najlepszym wyborem do nowego domu? Podpowiadamy!

Czym charakteryzują się bramy garażowe segmentowe?

Bramami segmentowymi nazywamy zautomatyzowane bramy garażowe, które składają się z systemu pojedynczych segmentów podłużnych paneli, tworzących płaszcz bramy, a także sprężyn, wsporników rolek oraz zawiasów, uszczelek i automatyki, zapewniających funkcjonalność tego rozwiązania. W trakcie otwierania, panele płaszcza bramy przesuwają się automatycznie w górę, po specjalnych prowadnicach, aż pod sam sufit garażu. Bramy segmentowe nie wysuwają się więc z garażu, ani przy jego zamykaniu, ani podczas otwierania, co pozwala na oszczędność przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na podjeździe. Dzięki zastosowanym materiałom i automatyce, bramy charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością i wytrzymałością. Są bezpieczne w użytkowaniu, a także niesamowicie funkcjonalne.

Najważniejsze zalety bram segmentowych

Główną i najczęściej przytaczaną zaletą bram segmentowych jest wspomniana już funkcjonalność. Nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na otwieranie jej skrzydeł, co jest istotne szczególnie przy ruchliwej ulicy czy kiedy posiadamy bardzo małe podwórko. Zautomatyzowane obsługiwanie bramy segmentowej jest niesamowicie wygodne. Możemy otworzyć i zamknąć ją bowiem już wjeżdżając na podjazd, bez wychodzenia z samochodu, co jest przydatne szczególnie jesienią i zimą, kiedy pada deszcz lub sypie śnieg. Bramy segmentowe są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz całoroczne warunki atmosferyczne.

O czym pamiętać wybierając bramę garażową?

Decydując się na konkretną bramę garażową, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, dobór odpowiedniej szerokości i wysokości. Drzwi garażowe segmentowe, jak każde inne, powinny mieć takie wymiary, abyśmy mogli wygodnie przez nie wjeżdżać do garażu i z niego wyjeżdżać. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej, jest jej izolacyjność cieplna. Do wyboru mamy drzwi segmentowe wykonane z paneli o grubości 40 bądź 60 mm. Wykonane są z bezfreonowej pianki poliuretanowej i pokryte ocynkowaną, stalową blachą, co zapewnia odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Aby nasz dom prezentował się estetycznie i nowocześnie, warto dobrać kolor i wykończenie bramy do elewacji budynku, drzwi wejściowych oraz okien. Świetnym rozwiązaniem jest wybór bramy garażowej w komplecie z drzwiami wejściowymi w takim samym stylu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czym się różni miniładowarka od ładowarki i kiedy się przydaje do pracy?

Ładowarka i miniładowarka to maszyny, które pod wieloma względami są do siebie niezwykle podobne. Niemniej istnieją też między nimi pewne różnice. Zatem czym różni się ten sprzęt? Jakie ma to znaczenie dla jego zastosowania? Poniżej omawiamy tę kwestię, ze szczególnym naciskiem na specyfikę miniładowarki. Sprawdź, co wyróżnia i kiedy możesz wykorzystać tego typu sprzęt. Oceń […]

panele podłogowe

Wymiary paneli podłogowych

Jak dobrać panele podłogowe pod względem wielkości? Panele podłogowe zaliczają się do najczęściej wykorzystywanych do pokrywania podłóg materiałów. Wpływ na to ma wiele czynników, między innymi ich atrakcyjna cena jak również stosunkowo łatwy montaż. Bez problemu można samodzielnie zabrać się za ich układanie, jednakże wówczas należy zwrócić uwagę na ich wymiary, aby wybrać jak najlepsze. […]