Ile trwa budowa domu z drewna?

Bez względu na to, czy budujemy dom z drewna, czy murowany, zawsze chcemy, aby inwestycja ta została jak najszybciej zrealizowana. W końcu kto by chciał długo czekać na wymarzony dom. Ci, którzy budują dom z drewna zastanawiają się, ile czasu to potrwa. Mówi się, że niedługo, ale ile konkretnie?

Jak szybko buduje się domy z drewna?

Tak naprawdę wystarczą 2-3 miesiące, aby wybudować dom z drewna. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wprowadzić się do niego można szybciej, niż w przypadku domu murowanego, dopiero po wykończeniu. Istnieje wiele powodów, dla których czas trwania budowy domu drewnianego jest tak krótki. Wpływ na to ma sucha technologia stawiania. Łączy się poszczególne elementy przy użyciu gwoździ oraz spawów. Poza tym materiały konstrukcyjne oraz izolacyjne są dostępne niemal od ręki. Niekiedy fachowcy są w stanie złożyć taki dom nawet w 7 dni. Wiele zależy natomiast od jego wielkości i kształtów. Zaletą domów drewnianych jest możliwość stawiania ich nawet w czasie zimy.

Domy z gotowych elementów

Aktualnie wielu inwestorów decyduje się na budowę domów drewnianych z gotowych elementów. Ich zaletą jest to, że nie trzeba tworzyć fundamentów. Wystarczy jedynie zmontować poszczególne części materiałów. Z uwagi na to, że w domu tym nie ma wilgoci tuż po wykonaniu konstrukcji, można wprowadzić się do niego niemal od razu po wykonaniu prac wykończeniowych. W tego rodzaju domy z drewna decydują się przeważnie osoby, które nie mają czasu lub po prostu nie chcą zbyt długo czekać na swój wymarzony dom.

Czy warto budować domy z drewna?

Na budowę domu z drewna warto zdecydować się z wielu powodów. Wymienić tu można następujące: krótki czas budowy, łatwiejszy remont, możliwość budowy o każdej porze roku, przytulny wygląd. W domach wykonanych z drewna można mieszkać przez cały rok. Są wytrzymałe, doskonale radzą sobie w każdych warunkach, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na przystępną cenę, warto rozważyć budowę takiego właśnie domu.

Czy tak szybka budowa domu zapewnia bezpieczeństwo?

Jak wspomnieliśmy powyżej, dom z drewna można wybudować nawet w 7 dni. Jest to naprawdę bardzo krótki czas. Pytanie wobec tego – czy tak szybko można zbudować coś trwałego, bezpiecznego? W końcu na tym każdemu inwestorowi zależy najbardziej. Okazuje się, że domy tworzone z drewna są jak najbardziej solidne. Odpowiednio zabezpieczone mogą służyć wiele długich lat. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Czas trwania budowy wynika z braku konieczności stosowania pewnych materiałów. Mimo to metody wznoszenia tego rodzaju konstrukcji są znane od lat i opracowane w najdrobniejszych szczegółach. To też ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo całego budynku.

Podsumowanie

Dom z drewna zbudować można bardzo szybko, ale czas ten zależy od tego, w którym momencie inwestor zacznie go odmierzać. Jeżeli włączy stoper już na etapie obmyślania projektu czy zakupu działki, wiadomo, że będzie dłuższy. Jednak sama budowa to krótkotrwały proces przy nieskomplikowanym projekcie. Przed rozpoczęciem budowy warto szczegółowo przemyśleć kwestię projektu. Wybrać go z gotowych propozycji, czy może jednak zainwestować w projekt opracowany na indywidualne zamówienie, według konkretnych wskazówek. Stopień skomplikowania projektu też może mieć wpływ na czas trwania budowy. Niemniej warto się nad nim poważnie zastanowić. W końcu ma to być wymarzony dom, a nie wykonany według szablonu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Domy Deminiak.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Rodzaje markiz, czyli wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Poszukujesz dobrej jakości markiz? Chcesz, aby Twój taras, ogród lub balkon nabrał zupełnie nowego stylu? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć na temat różnych rodzajów markiz oraz ich wyboru. Jakie są rodzaje markiz? Zanim […]

Rozwój zawodowy w branży budowlanej – jak zarabiać więcej?

Branża budowlana – jak żadna inna – wymaga ściśle określonych, specjalistycznych kompetencji. Najlepiej potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami i zaświadczeniami. Bez nich możemy pracować jedynie na najniższym szczeblu – co w perspektywie czasu nie jest zbyt opłacalne. Pomóc nam mogą kursy i szkolenia zawodowe z zakresu budowlanki. Jakie certyfikaty i uprawnienia można zdobyć? Jak bardzo wzrosną dzięki […]