DeboweTarasy.pl

Bramy garażowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Wysokiej jakości produkt, rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników garażu oraz profesjonalnie przeprowadzony montaż to kluczowe warunki, które musi spełniać idealnie dopasowana brama garażowa. Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując bramę?

Bramy wysokiej jakości

Materiały z jakich wyprodukowana została brama wpływają na jej parametry użytkowe, takie jak termoizolacyjność – ale przede wszystkim mają ogromne znaczenie dla trwałości produktu i jego stabilnej konstrukcji.

Bramy renomowanych producentów dają gwarancję użycia wysokiej jakości komponentów i zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które przekładają się na żywotność produktu i bezproblemowe korzystanie z garażu, nawet przez wiele lat. Warto zakup bramy potraktować więc nie jak kolejny wydatek budowlany, ale jak ważną inwestycję w komfort użytkowania garażu.

Profesjonalny montaż bramy garażowej

Równie ważny co jakość bramy garażowej (jeśli nawet nie ważniejszy!), jest jej poprawnie przeprowadzony montaż, na który składają się m.in. poprawnie przeprowadzone wymiarowanie otworu montażowego i odpowiednie przygotowanie oraz dobór odpowiedniego do naszego garażu produktu.

Dopasowanie konkretnego rozwiązania powinno brać pod uwagę ilość miejsca, którym dysponujemy oraz to jak planujemy je zagospodarować. Wysokość sufitu oraz wymiary węgarków wpływają na to, jaki typ prowadzenia bramy może zostać zastosowany – są również istotne pod kątem doboru odpowiedniego napędu do bram i możliwość jego umiejscowienia na odpowiedniej.

Ważne jest, by montaż bramy realizowany był po zakończeniu na budowie prac mokrych (np. tynków) by uniknąć korozji stalowych elementów wywołanej przez nadmiar wilgoci. Warto także pamiętać o prawidłowym określeniu docelowej wysokości posadzki w garażu, tak aby również brama została  odpowiednio dopasowana do tych planów.

Pomiary i montaż najlepiej powierzyć profesjonalistom – sprawdzeni specjaliści w zakresie bram garażowych i napędów dostępni są także w Poznaniu  

Wygląd bramy do garażu

Estetyka to dla większości inwestorów bardzo ważna kwestia, mająca istotny wpływ na wybór bramy garażowej. Nowoczesny design produktu czy kolorystyka spójna z wykończeniem elewacji pozwalają na dopasowanie nawet dużej bramy do charakteru domu i jego otoczenia.

Do wyboru mamy na ogół zarówno bramy w jednolitej kolorystyce, jak i rozwiązania imitujące drewno – ciekawą opcją jest dopasowanie koloru bramy garażowej do wykończenia pozostałych elementów stolarki, takich jak okna i drzwi.

W zależności od naszych preferencji, ale także wielkości bramy – możemy zdecydować się na neutralny kolor, który pozwoli ukryć wjazd do garażu wtapiając bramę w elewację lub wybrać kontrastową barwę, która dodatkowo wyeksponuje i podkreśli ten element budynku.

Komfortowa obsługa bramy

Sterowanie bramą za pomocą pilota czy aplikacji w telefonie to dziś jedna z podstawowych funkcjonalności, jakich oczekują inwestorzy. Automatyczne napędy do bram garażowych umożliwiają komfortowe otwieranie i zamykanie bramy.

Możliwość zdalnego zarządzania garażem docenimy szczególnie podczas kiepskiej pogody, kiedy dzięki sterowaniu bramą przy użyciu pilota, nie będziemy narażeni na deszcz czy zimno. Napędy gwarantują także bezpieczeństwo użytkowników garażu, zapewniając rozwiązania uniemożliwiające nagłe opadnięcie bramy na osoby czy zwierzęta znajdujące się w świetle przejścia garażu.

Wybierając napęd warto zwrócić uwagę na wyposażenie go w system awaryjnego otwierania – umożliwiający otwarcie bramy również w przypadku awarii zasilania.

Bramy garażowe Poznań

Gdzie można kupić bramy garażowe Poznań? Fachowe doradztwo oraz profesjonalny montaż oferują salony sprzedaży stolarki współpracujące z renomowanymi dostawcami oraz posiadające wieloletnie doświadczenie w realizacji zleceń.

Warto skorzystać z usług sprawdzonych firm oferujących kompleksowe wsparcie w zakupie i montażu. Jeśli chodzi o bramy garażowe i napędy do bram w Poznaniu to specjalistyczną obsługę klientów realizuje firma  Alvera.pl oferująca m.in. atrakcyjne terminy realizacji i pomoc specjalistów.

Więcej znajdziesz tutaj: Alvera.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wybieramy stolik kawowy do Twojego salonu

Pokój dzienny lub salon to wyjątkowo istotna część każdego domu i mieszkania. Są to pomieszczenia, w których przyjmujemy gości, spędzamy czas z pozostałymi lokatorami i po całym dniu obowiązków, relaksujemy się z książką lub ulubionym serialem. Warto więc zadbać o to, by było to miejsce przystosowane do naszych potrzeb. Stolik kawowy jest niemal obowiązkowym meblem, […]

Naklejki na ścianę dla dziecka — jak je przykleić, aby dobrze wyglądały?

Szukasz pomysłu na niebanalną dekorację pokoju Twojego dziecka? Efektowne naklejki na ścianę to strzał w dziesiątkę! Wyjątkowe wzory i kolory dodadzą wnętrzu niezwykłego uroku. Przyklejanie ich nie należy jednak do najprostszych zadań. Nie wiesz jak to zrobić, aby ozdoba nie uległa zniszczeniu? Czytaj dalej, a wyjaśnimy Ci, jak prawidłowo wykonać tę czynność! Oczyść ścianę lub […]