Betonowe płyty tarasowe – poznaj ich zalety i wykończ taras w modny i funkcjonalny sposób

Betonowe płyty tarasowe

Jesteś szczęśliwym posiadaczem przydomowego ogrodu? Z pewnością chcesz zatem, by jego aranżacja wyróżniała się funkcjonalnością, cieszyła oko i wpisywała się w najnowsze trendy. Wbrew pozorom stworzenie takiej przestrzeni nie musi być trudne – wystarczy, że wykorzystasz w niej stylowe płyty tarasowe wykonane z betonu architektonicznego. Jak wybrać odpowiednie i czym powinny się one charakteryzować? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto zdecydować się na betonowe płyty tarasowe?

Aranżacja tarasu powinna łączyć w sobie wizualną atrakcyjność i funkcjonalność – betonowe płyty tarasowe doskonale spełniają oba te kryteria. Stylistyka betonu jest ponadczasowa, a w ostatnich latach także niezwykle modna. Co więcej, beton niejedno ma imię! Doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu Oto Wnętrze – w kategorii otownetrze.pl/plyty-tarasowe znajdziesz płyty z betonu architektonicznego dostępne w aż 10 odcieniach – od jasnej szarości, aż po kolor zbliżony do czerni.

Jeżeli zaś chodzi o funkcjonalność, to betonowe płyty tarasowe także mają tu sporo do zaoferowania. Na uwagę zasługuje między innymi ich wyjątkowa trwałość, dzięki czemu bez problemu posłużą Ci długie lata. Co więcej, odpowiednio dobrany materiał zapewni bezpieczeństwo użytkowania tarasu i ogrodu wszystkim domownikom – tu istotne są przede wszystkim jego właściwości antypoślizgowe. Całość może być też naprawdę prosta w montażu.

Czym powinny charakteryzować się płyty tarasowe?

Aby wybrane przez Ciebie betonowe płyty tarasowe spełniały opisane wyżej warunki, muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Jednym z najważniejszych jest mrozoodporność – tylko dzięki niej posadzka poradzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dobre płyty powinny mieć też niską nasiąkliwość i antypoślizgową powierzchnię. Wybierając tego rodzaju wykończenie, warto postawić na stosunkowo cienkie płyty (np. 3 cm) o dosyć dużym formacie – te parametry zapewnią ich bezproblemowy montaż.

Gdzie możesz wykorzystać płyty tarasowe z betonu architektonicznego?

Taras nie jest jedynym miejscem, w którym możesz wykorzystać płyty z betonu architektonicznego. Materiał ten doskonale sprawdzi się także na ścieżkach i chodnikach, a zatem pozwoli Ci stworzyć spójną, funkcjonalną i modną aranżację całej posesji!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie drewno nadaje się do pokrycia tarasu?

Taras to specyficzne miejsce, przez cały czas narażone na działanie czynników atmosferycznych. Właśnie z tego powodu musi być wykończony odpowiednim materiałem, tak by te trudne warunki zbyt szybko go nie zniszczyły. Czy drewno się do tego nadaje? Jak wybrać drewno na taras? Taras można wykończyć terakotą albo kamieniem, są to materiały bardzo wytrzymałe, ale nie […]