Administrator nieruchomości Warszawa. Jakie obowiązki ma w sezonie zimowym?

Jesień, zima i wczesna wiosna to szczególnie trudny czas dla administratorów nieruchomości. Z uwagi na niekorzystną aurę, zakres ich obowiązków znacznie się wówczas poszerza. I chociaż w tym roku zima zdaje się już skończyć, nadal nie możemy wykluczyć opadów śniegu, oblodzenia czy innych tego typu zdarzeń pogodowych. Jakie kroki w związku z nimi powinien podjąć administrator nieruchomości Warszawa, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i nie narazić się na problemy z prawem? Na to pytanie odpowiadamy w poniższych akapitach.

  1. Jakie obowiązki ma administrator nieruchomości Warszawa w sezonie zimowym?
  2. Odśnieżanie traktów komunikacyjnych
  3. Usuwanie pokrywy śnieżnej z dachu
  4. Dbałość o stan techniczny budynku

Jakie obowiązki ma administrator nieruchomości Warszawa w sezonie zimowym?

Odśnieżanie traktów komunikacyjnych

Zalegający na chodnikach, ulicach, placach i innych ciągach komunikacyjnych śnieg to nie tylko spore utrudnienie, ale też niebezpieczeństwo – może prowadzić do groźnych w skutkach wypadków. Jego usunięcie jest też konieczne z uwagi na spełnienie wymogów prawnych, określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. Należy też pamiętać, że jeśli z powodu nieodśnieżenia chodnika lub jezdni dojdzie do wypadku, w którym ktoś poniesie straty materialne lub zdrowotne, ma on prawo ubiegać o odszkodowanie wypłacone przez administratora.

Usuwanie pokrywy śnieżnej z dachu

Niebezpieczny dla mieszkańców oraz przechodniów jest nie tylko śnieg zalegający na traktach komunikacyjnych, ale też na dachu. Może on tworzyć nawisy lub sople, które, odrywając się, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu. W skrajnych przypadkach, jeśli pokrywa śnieżna jest naprawdę duża, może nawet dojść do zarwania dachu. Dlatego administrator nieruchomości Warszawa ma obowiązek usunąć śnieg również z dachu – a konkretnie zlecić to ekipie dysponującej odpowiednimi umiejętnościami oraz sprzętem.

Dbałość o stan techniczny budynku

Ryzyko zarwania to nie jedyne niebezpieczeństwo, o którym należy pamiętać w sezonie zimowym. Stan techniczny obiektu może pogorszyć się również w inny sposób w kontakcie z mrozem czy śniegiem. Dlatego ważne są regularne kontrole elementów w największym stopniu narażonych na uszkodzenie oraz wykonywanie bieżących napraw. W razie wykonywania prac wysokościowych to do administratora nieruchomości Warszawa należy też obowiązek sprawdzenia, czy ekipa ma sprzęt alpinistyczny i BHP, a także poinformowania przechodniów i mieszkańców o ich przeprowadzeniu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jaką sofę wybrać? Poradnik zakupowy

Sofa to idealny mebel do wypoczynku. Wygodnej kanapy nie da się niczym zastąpić. Można na niej spać i relaksować się po ciężkim dniu pracy. Problem pojawia się, gdy wchodzimy do sklepu i w gąszczu przeróżnych modeli chcemy znaleźć ten jeden idealny, który będzie pasował do naszego domu. Czy każda sofa sprawdzi się w naszej przestrzeni? […]

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne?

Na prawidłowej pracy instalacji wodno-kanalizacyjnej opiera się bezawaryjne funkcjonowanie kuchni, łazienki i toalety. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek problemów z instalacją należy działać szybko, sprawnie i fachowo. Bardzo często niezbędna okazuje się pomoc specjalistów. Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnego pogotowia kanalizacyjnego? Uszkodzenie i zapchanie rur Cieknąca woda Awarie grzejników Uszkodzenie i zapchanie rur Uszkodzona, […]