Wyjątkowa aranżacja wnętrz w stylu Art Deco – wszystko, co trzeba wiedzieć

Przeprowadzając aranżację domu bądź mieszkania, otrzymujemy praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór stylu. Śledzimy aktualne trendy, kierując się w stronę nowoczesnych lub też klasycznych rozwiązań. Biorąc pod uwagę aranżacje klasyczne, w ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszy się styl Art Deco. Trudno się temu dziwić, mając na uwadze wszystkie jego zalety. Nie czekaj więc i już teraz sprawdź, czym dokładnie się charakteryzuje…

  1. Styl Art Deco – podstawowe informacje.
  2. Jak rozpoznać styl Art Deco?
  3. Możliwości stylu Art Déco.
  4. Wysokiej jakości ozdoby i dodatki.

Art Deco jest stylem upiększającym nasze mieszkania już od przeszło stu lat. Mimo to w dalszym ciągu pozostaje nader atrakcyjny i wybierany przez następne pokolenia architektów wnętrz oraz osoby lubujące się w niezwykle klimatycznych latach 20. ubiegłego wieku. Zanim jednak przejdziemy do aranżacji, warto w pełni poznać wszystkie możliwości, jakie podążają za tym stylem.

Styl Art Deco – podstawowe informacje

Jak zostało wspomniane, art deco wywodzi się z początku XX wieku. Nazwa ta, tłumacząc na język polski, łączy w sobie sztukę z dekoracją – charakterystyczną dla tamtych czasów. Styl ten narodził się we Francji, a dokładniej w Paryżu na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa. Co istotne, wyposażenie w stylu Art Deco dostępne było nie tylko dla elit, ale i prostych obywateli. Dzięki temu stylowe meble, jak i dodatki są w pełni praktyczne. Dokładając do tego ich nietuzinkowe piękno, otrzymujemy wręcz wymarzony efekt.

Jak rozpoznać styl Art Deco?

Zajmując się urządzaniem wnętrz, musimy pamiętać o konsekwencji w działaniu. Nawet małe odstępstwo może wprowadzić pewien chaos, zaburzając finalny efekt, zwłaszcza kiedy wybieramy klasyczne style jak styl Art Déco. Jego cechą charakterystyczną są geometryczne wzory i kształty będące jednocześnie opływowe. Co więcej, dominuje w nim wyposażenie w jasnej, stonowanej kolorystyce (docenimy to podczas wyboru nowoczesnych urządzeń np. AGD). I choć z początku stawiano na luksusowe i szlachetne materiały, jak np. kryształowe żyrandole, z czasem (podczas wielkiego kryzysu) używano zamienników nawet z tworzywa sztucznego.

Możliwości stylu Art Déco

Art Deco styl daleko wykracza poza standardowe aranżacje wnętrz. Z pełną powagą nazywany jest również prawdziwym nurtem w sztuce, znajdując odzwierciedlenie między innymi w obrazach powstałych w tamtym czasie. Dzięki temu i dzisiaj otrzymujemy niebagatelne możliwości w dobraniu mebli oraz dekoracji do naszego mieszkania. Z powodzeniem wyposażymy salon, sypialnię, kuchnię, gabinet, korytarz, a nawet łazienkę rodem z wyjątkowego i oryginalnego dwudziestolecia międzywojennego. Szukając pomocy i dodatkowej inspiracji, zadanie to możemy powierzyć profesjonalnemu architektowi wnętrz wyspecjalizowanemu w stylu Art Déco.

Wysokiej jakości ozdoby i dodatki

W stylu Art Deco bardzo ważną rolę odgrywają szeroko pojęte dodatki. Między innymi mogą to być figurki ozdobne od renomowanych producentów. Wykonane z pełnym profesjonalizmem i dokładnością (np. z konglomeratu ceramiczno-alabastrowego) staną się ozdobą, która będzie towarzyszyła nam przez wiele długich lat. Praktyka pokazuje, że tego typu dodatki w stylu Art Deco niezwykle chętnie wybierane są przez wszelkiego rodzaju artystów, dekoratorów, ale i inne osoby wrażliwe na ponadprzeciętne piękno. Nic w tym dziwnego, gdyż trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na wyrażenie siebie poprzez aranżację wnętrz.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak urządzić aneks kuchenny w salonie?

Łączenie kuchni z salonem to popularne od lat rozwiązanie, na które decydujemy się głównie z powodu ograniczonego metrażu. Pogodzenie funkcjonalności z wyglądem jest niezwykle trudnym zadaniem, gdyż w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma przestrzeniami o całkiem odmiennych funkcjach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy o wiele bardziej kompaktową powierzchnię mieszkalną, niezależnie od tego czy w […]

Kolekcja MOSAIC. Stwórz salon z charakterem – piękny, wygodny i stylowy

Salon z charakterem jest miejscem, w którym chce się przebywać. Warto zatem nadać go swoim pokojom dziennym i zaaranżować wystrój tak, żeby jego atmosfera przyciągała i urzekała. Jakby nie było, jest to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, w którym przyjmujemy gości. Równocześnie pełni często, obok kuchni, rolę domowego centrum dowodzenia i relaksu. Wszystko, co jest […]