DeboweTarasy.pl

Wyjątkowa aranżacja wnętrz w stylu Art Deco – wszystko, co trzeba wiedzieć

Przeprowadzając aranżację domu bądź mieszkania, otrzymujemy praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór stylu. Śledzimy aktualne trendy, kierując się w stronę nowoczesnych lub też klasycznych rozwiązań. Biorąc pod uwagę aranżacje klasyczne, w ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszy się styl Art Deco. Trudno się temu dziwić, mając na uwadze wszystkie jego zalety. Nie czekaj więc i już teraz sprawdź, czym dokładnie się charakteryzuje…

  1. Styl Art Deco – podstawowe informacje.
  2. Jak rozpoznać styl Art Deco?
  3. Możliwości stylu Art Déco.
  4. Wysokiej jakości ozdoby i dodatki.

Art Deco jest stylem upiększającym nasze mieszkania już od przeszło stu lat. Mimo to w dalszym ciągu pozostaje nader atrakcyjny i wybierany przez następne pokolenia architektów wnętrz oraz osoby lubujące się w niezwykle klimatycznych latach 20. ubiegłego wieku. Zanim jednak przejdziemy do aranżacji, warto w pełni poznać wszystkie możliwości, jakie podążają za tym stylem.

Styl Art Deco – podstawowe informacje

Jak zostało wspomniane, art deco wywodzi się z początku XX wieku. Nazwa ta, tłumacząc na język polski, łączy w sobie sztukę z dekoracją – charakterystyczną dla tamtych czasów. Styl ten narodził się we Francji, a dokładniej w Paryżu na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa. Co istotne, wyposażenie w stylu Art Deco dostępne było nie tylko dla elit, ale i prostych obywateli. Dzięki temu stylowe meble, jak i dodatki są w pełni praktyczne. Dokładając do tego ich nietuzinkowe piękno, otrzymujemy wręcz wymarzony efekt.

Jak rozpoznać styl Art Deco?

Zajmując się urządzaniem wnętrz, musimy pamiętać o konsekwencji w działaniu. Nawet małe odstępstwo może wprowadzić pewien chaos, zaburzając finalny efekt, zwłaszcza kiedy wybieramy klasyczne style jak styl Art Déco. Jego cechą charakterystyczną są geometryczne wzory i kształty będące jednocześnie opływowe. Co więcej, dominuje w nim wyposażenie w jasnej, stonowanej kolorystyce (docenimy to podczas wyboru nowoczesnych urządzeń np. AGD). I choć z początku stawiano na luksusowe i szlachetne materiały, jak np. kryształowe żyrandole, z czasem (podczas wielkiego kryzysu) używano zamienników nawet z tworzywa sztucznego.

Możliwości stylu Art Déco

Art Deco styl daleko wykracza poza standardowe aranżacje wnętrz. Z pełną powagą nazywany jest również prawdziwym nurtem w sztuce, znajdując odzwierciedlenie między innymi w obrazach powstałych w tamtym czasie. Dzięki temu i dzisiaj otrzymujemy niebagatelne możliwości w dobraniu mebli oraz dekoracji do naszego mieszkania. Z powodzeniem wyposażymy salon, sypialnię, kuchnię, gabinet, korytarz, a nawet łazienkę rodem z wyjątkowego i oryginalnego dwudziestolecia międzywojennego. Szukając pomocy i dodatkowej inspiracji, zadanie to możemy powierzyć profesjonalnemu architektowi wnętrz wyspecjalizowanemu w stylu Art Déco.

Wysokiej jakości ozdoby i dodatki

W stylu Art Deco bardzo ważną rolę odgrywają szeroko pojęte dodatki. Między innymi mogą to być figurki ozdobne od renomowanych producentów. Wykonane z pełnym profesjonalizmem i dokładnością (np. z konglomeratu ceramiczno-alabastrowego) staną się ozdobą, która będzie towarzyszyła nam przez wiele długich lat. Praktyka pokazuje, że tego typu dodatki w stylu Art Deco niezwykle chętnie wybierane są przez wszelkiego rodzaju artystów, dekoratorów, ale i inne osoby wrażliwe na ponadprzeciętne piękno. Nic w tym dziwnego, gdyż trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na wyrażenie siebie poprzez aranżację wnętrz.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Mozaika do łazienki – jak wykorzystać ją do dekoracji wnętrza

Mozaiki ceramiczne stanowią doskonałą alternatywę do płytek o dużych rozmiarach. Dzięki szerokim możliwościom aranżacyjnym nadają wnętrzom łazienkowym niepowtarzalny, unikatowy więc i małe pomieszczenia, dzięki biżuterii jaką stanowi mozaika nabierają luksusowego charakteru. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów jak wykorzystać mozaikę do dekoracji łazienki. Domowe spa Płytki mozaikowe zdecydowanie posiadają biżuteryjny charakter. Małe pomieszczenie dzięki dodatkowi mozaiki na […]

Chodniki do przedpokoju i na balkon. Gdzie można położyć chodnik?

Remont mieszkania zaczynamy od zaplanowania wyglądu poszczególnych pokojów. Pieczołowicie wybieramy kolor ścian, meble, obrazy i najmniejsze dodatki do salonu, sypialni, kuchni, czy łazienki. W ferworze projektowania, naszej uwadze często umyka balkon i przedpokój! Oprócz podstawowego wyposażenia tych pomieszczeń, warto umieścić tam chodniki dywanowe. W korytarzu i na tarasie są one czymś więcej niż tylko ozdobą […]