Wszystko, co musisz wiedzieć o technologii szkieletowej w budownictwie

Technologia szkieletowa w budownictwie kojarzy się nam z nowoczesnością, drewnem oraz szybką budową. Wbrew pierwszym skojarzeniom jest ona wykorzystywana już od dawnych lat. Na zasadzie tej powstały nawet katedry gotyckie oraz potocznie zwane “murem pruskim” budynki. Na przestrzeni lat systemy te rozwinęły się znacząco. Zmieniły się metody wypełniania, elementy nośne czy materiały używane do wznoszenia budynków.

Czym jest system szkieletowy?

Charakterystycznym elementem systemuszkieletowego jest jego konstrukcja nośna z elementów   drewnianych, stalowych lub żelbetowych. Jest ona wypełniana np. płytami OSB lub cementowymi oraz wełna mineralną. Elementy konstrukcyjne produkowane są w fabrykach, przez co montaż budynków w tej technologii jest szybki a powstałe obiekty można sprawnie rozbudowywać.

Plusy i minusy technologii szkieletowej

Budownictwo szkieletowe ma swoje zalety i wady. Głównym minusem jest jeszcze niewielka popularność tego typu rozwiązań, co wiąże się z brakiem solidnych firm, które potrafią budować w tej technologii. Tymczasem budownictwo szkieletowe wymaga precyzji i trzymania się planów. Na szczęście osoby naprawdę zainteresowane budową domu szkieletowego znajdą na naszym rynku firmy, które wznoszą tego typu budynki w najwyższej jakości. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Pomimo małej ilości firm specjalizujących się w technologii szkieletowej, rozwiązanie to ma same zalety i pozostaje mieć tylko nadzieje, że szybko przekona się o tym szersze grono klientów. Budownictwo szkieletowe to przede wszystkim oszczędność pieniędzy i czasu w porównaniu z technologią tradycyjną. Dom w styl kanadyjskim można wybudować już w 3 miesiące. To również trwałość i niezgodność. Przy odpowiedniej konserwacji szkieletu dom może wytrzymać dziesiątki lat.

Chcesz poznać więcej zalet technologii szkieletowej? Zapraszamy na stronę: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak wygląda budowa studni? Dowiedz się, zanim zaczniesz!

Na niektórych terenach nie można korzystać z wodociągów. Aby uzyskać dostęp do bieżącej wody, należy wybudować studnię. O czym warto pamiętać przed przystąpieniem do prac? Studnia jako ujęcie wody powinna być wykonana zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi, a także zgodnie ze sztuką. Tylko wtedy, gdy będzie prawidłowo zbudowana i podłączona do instalacji, będzie zapewniała stały […]

Jak ekonomicznie wybudować dom? Sprawdź aktualne koszty!

Samodzielna budowa domu to poważne przedsięwzięcie, wymagające dobrego przygotowania i przemyślanych rozwiązań. Mowa tu bowiem o procesie, który już na samym starcie jest bardzo ściśle sformalizowany, a poszczególne jego etapy pochłoną tysiące złotych i wiele przepracowanych godzin. Wiele osób boi się szczególnie kosztów oraz nieplanowanych wydatków, które – w ich opinii – mogą skutecznie przytłoczyć […]