Stolik kawowy do salonu – jaki wybrać?

Stolik kawowy jest jednym z obowiązkowych mebli, jakie pojawiają się w salonie lub kąciku wypoczynkowym. Ale który stolik wybrać?

Kiedy siadamy na kanapie, czy oglądamy telewizję, zawsze warto mieć miejsce, gdzie można odstawić kubek albo książkę. Stolik kawowy sprawdzi się do tego idealnie. Aby był funkcjonalny i jednocześnie ładnie wyglądał, musi być wykonany z dobrych materiałów i pasować do pozostałych przedmiotów.

Stolik kawowy, a aranżacja wnętrza

Przede wszystkim stolik powinien pasować do innych mebli, jakie są w salonie. To znaczy do dużego stołu, jeśli salon jest łączony z jadalnią, komody, czy szafki pod telewizor. Nie musi być dokładnie z tej samej serii, ale musi pasować. W zależności od tego, który styl dominuje, inny stolik kawowy będzie idealny. W ostatnich latach dość popularny jest styl industrialny. Mając w planach taki wystrój, możemy się pokusić o oryginalność i stolik kawowy zrobić z… palet. Jeśli tak odważni we wnętrzarskich eksperymentach nie jesteśmy, możemy zobaczyć stoliki kawowe do salonu od The Beds. Wśród nich są modele, które będą ładnie wyglądały w aranżacjach nowoczesnych, czy skandynawskich i tych bardziej tradycyjnych.

Z czego kupić stolik kawowy?

Ponownie trzeba się odnieść do tego, jaki mamy wystrój w salonie. Każdy styl aranżacyjny rządzi się swoimi prawami i tego lepiej się trzymać. Niekoniecznie przypadkowe eksperymenty wnętrzarskie zakończą się powodzeniem. Stawiając na styl minimalistyczny i nowoczesny, możemy pokusić się na przykład o lakierowany MDF, chrom albo szkło. Szkło i chrom będą też pięknie prezentować się w salonie w stylu glamour. Przy skandynawskim sprawdzi się drewno, które można wziąć pod uwagę także w poprzednich stylach. Drewno ma tę zaletę, że nawet jeśli za jakiś czas będziemy chcieli urządzić salon w innym stylu, powinno również pasować. Stawiając na stoliki kawowe drewniane na Beds.pl, mamy gwarancję, że przez lata będą wyglądać równie dobrze.

Kwadratowy czy okrągły?

To kolejne pytanie, z jakim musimy się zmierzyć. Jeśli nasz salon jest niezbyt duży, to pod względem wizualnym na pewno lepiej będzie wyglądać stolik okrągły. Przy czym musimy mieć świadomość, że nie zawsze łatwo z dopasowaniem do dużej sofy. Przy większych narożnikach lepiej prezentują się stoliki kwadratowe lub prostokątne. Jeśli w domu są małe dzieci, na pewno modele okrągłe, pozbawione ostrych kantów, są bezpieczniejsze. Co ciekawe, w ostatnich latach dość modne jest stawianie kilku stolików kawowych przy kanapie lub sofie. Jeśli mamy zmysł wnętrzarski, to mogą różnić się stylem lub wielkością.

Poza kształtem warto zwrócić uwagę na wysokość i wielkość stolika. W dużej mierze zależy to od osobistych preferencji. Jednak zaleca się, by stolik był mniej więcej tej samej wysokości, co siedzisko, przy którym się znajduje. To najbardziej ergonomiczna opcja, zapewniająca wygodę użytkowania.

Z półką czy bez?

Jeszcze jakiś czas temu na rynku dominowały stoliki kawowe, które miały dodatkową półeczkę na czasopisma, piloty do telewizora lub inne przedmioty. W tej chwili trendy się zmieniły. Co prawda w dalszym ciągu dostępne są stoliki z półeczkami, jednak nie ma ich już tak dużo. Często też wyglądają nieco inaczej niż te przed laty. W tej chwili projektanci bardziej stawiają na design i jeśli chcemy mieć nowoczesny drewniany stolik, dobrze przejrzeć modele, które kosztem półeczki mają niecodzienną formę. W ten sposób nie tylko zyskamy stylowy mebel, ale także nietuzinkową dekorację, która będzie przyciągać spojrzenia.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wykorzystanie kołnierzy stalowych w rurociągach

Budowa rurociągów wymaga zastosowania nadzwyczajnych technik konstrukcyjnych. Spowodowane jest to faktem, że muszą one być odporne na działanie bardzo trudnych warunków, a jakiekolwiek nieszczelności mogą okazać się niezwykle niebezpieczne. Dlatego do łączenia poszczególnych elementów wykorzystuje się specjalne kołnierze stalowe, które umożliwiają o wiele solidniejsze połączenie, niż tradycyjne łączniki wykorzystywane w systemach nie wymagających nadzwyczajnej ostrożności. […]

Oświetlenie zewnętrzne – postaw na prostotę i estetykę!

Taras, balkon, ogród. Przestrzeń zewnętrzna pozwala nam wypocząć, odetchnąć świeżym powietrzem, zażyć aktywności fizycznej. Nawet mając do dyspozycji jedynie balkon, staramy się zaaranżować go w taki sposób, by poczuć się, jakby przyroda była nieco bliżej nas. Niezależnie od miejsca, chętnie siadamy tu wieczorem, patrzymy w gwiazdy i snujemy plany. Czego nie może zabraknąć w takich […]