Skuteczny sposób na przyozdobienie budynku

Szukasz sposobu na to aby Twój dom prezentował się bardziej okazale? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika.

Niektórzy stawiają na minimalizm i prostotę, inni z kolei cenią sobie zdobienia. Dotyczy to nie tylko aranżacji wnętrz, ale też elewacji budynku. Jeśli ma się on wyróżniać, cechować wysokimi walorami estetycznymi, to warto wzbogacić go o gzymsy. Taki niepozorny dodatek robi ogromną różnicę.

Po co komu gzymsy elewacyjne?

Skutecznym sposobem na dodanie elegancji budynkowi jest udekorowanie go za pomocą gzymsów. Chodzi tutaj o stylową sztukaterię elewacyjną, która może przebierać różną formę, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji inwestora. Nie brakuje na rynku firm specjalizujących się właśnie w produkcji tego typu elementów ozdobnych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Jakie zalety mają gzymsy elewacyjne?

Po gzymsy sięga się przede wszystkim ze względu na ich funkcję dekoracyjną. Za ich pomocą możliwe staje się odmienienie dotychczasowego wyglądu budynku, dodanie mu unikalności. Zaletą gzymsów jest ich odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeżeli zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, będą trwale zdobić elewację przez wiele lat.

Dlaczego warto wybrać gzymsy?

Dużą popularnością cieszą się gzymsy styropianowe ze względu na ich przystępną cenę i lekkość. Nie trzeba martwić się o obciążanie konstrukcji budynku. Łatwy montaż również przemawia na ich korzyść, podobnie jak możliwość przemalowania na dowolny kolor.

Jak montuje się gzymsy?

Montaż gzymsów jest niezwykle łatwy, szczególnie w przypadku modeli styropianowych. Możliwe jest nawet zamontowanie ich samodzielnie, ale jeśli chce się uzyskać jak najlepszy efekt, to najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania fachowcom. Wystarczy tak naprawdę przykleić je do podłoża za pomocą kleju do styropianu i wykończyć.

O czym trzeba pamiętać przy montażu gzymsów?

Gzymsy zawsze przykleja się do wcześniej osuszonego i wyrównanego podłoża. Kolejnym krokiem jest przyklejenie za pomocą kleju przeznaczonego do styropianu metodą pasmowo-punktową. Elementy należy wmasowywać, po czym przechodzi się do wykończenia miejsc złączenia elementów. Na koniec zaleca się wyszlifować krawędzie papierem ściernym, po czym zagruntować zamontowane gzymsy i pomalować wałkiem lub pędzlem na preferowany kolor (najlepiej farbą elewacyjną).

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Mój dom – mój zamek

Zabezpieczając mieszkanie przed niepożądanymi gośćmi, warto zainwestować w solidnie wykonane drzwi oraz porządne zamki z przyzwoitymi wkładkami antywłamaniowymi od dobrego i solidnego producenta. Na tych rzeczach nie warto oszczędzać, gdyż może to się na nas zemścić. Złodziej, który widzi dobrze zabezpieczony dom, trzy raz zastanowi się, czy warto się do niego włamywać, ryzykując wpadkę.  Inwestycja […]

Urządzamy kuchnię w stylu rustykalnym

Kuchnia w wielu domach kojarzy się z jego sercem, gdzie przy wspólnym stole gromadzi się cała rodzina. Takim miejscem, gdzie chce się przebywać, jest kuchnia urządzona w stylu rustykalnym. Jasna, w ciepłych kolorach, wykończona naturalnymi, wywołuje skojarzenia przytulnym domku za miastem. Jednak również mieszkańcy bloków mogą urządzić takiej miejsce w swoim mieszkaniu i choć trochę […]