DeboweTarasy.pl

Silomaty tynkarskie – skuteczne wsparcie dla agregatów tynkarskich

Prowadzenie prac tynkarskich może być jeszcze szybsze, gdy agregaty zostaną uzupełnione o specjalne urządzenia – silomaty.

Dzisiaj coraz częściej prace tynkarskie wykonują agregaty, które tłoczą i nakładają mieszanki tynkarskie bezpośrednio na nawierzchnie. Aby uzyskać jeszcze lepszą efektywność tych prac, warto wybrać silomaty. Zastosowanie duetu składającego się z agregatu tynkarskiego oraz z silomatu niesie ze sobą wiele korzyści – oszczędność czasu i pieniędzy, a także doskonałe efekty prac.

Silomat – co to jest?

Z silomatami można spotkać się często podczas wielu prac budowlanych i wykończeniowych. Są to urządzenia, które automatycznie tłoczą suche zaprawy bezpośrednio z silosów do maszyn odpowiedzialnych z ich mieszanie, na przykład do agregatu tynkarskiego, pompy czy mieszarki.

Zatem silomaty najczęściej można zobaczyć w pobliżu silosów – wtedy agregaty tynkarskie umieszczone mogą być w dalszej odległości, co pozwala na łatwiejszą realizację prac. Silomaty eliminują wtedy konieczność noszenia worków i przesypywania ich zawartości do pojemnika agregatu tynkarskiego.

Z jakimi materiałami stosuje się silomaty?

Najczęściej silomaty kojarzone są z pracami tynkarskimi, lecz warto wskazać, że mogą być one używane również z wieloma innymi rodzajami materiałów stosowanymi podczas prac budowlanych i wykończeniowych.

Za pomocą silomatów można tłoczyć suche zaprawy fabryczne różnych typów, między innymi są to tynki cementowe, tynki wapienne, tynki cementowo-wapienne, tynki gipsowe do tynkowania maszynowego, również zaprawy murarskie, mieszanki do betonu, kruszywa, a także inne materiały sproszkowane.

Tak szerokie możliwości powodują, że silomaty to urządzenia wszechstronne, które sprawdzą się w każdej firmie zajmujące się pracami związanymi z tynkowaniem czy innymi pracami wymagającymi sprawnego dostarczania materiałów bezpośrednio do agregatów.

Z przykładowymi silomatami można zapoznać się już teraz na stronie internetowej ich producenta – polskiej firmy Agregaty Małek, która specjalizuje się w dostarczaniu zautomatyzowanych urządzeń do prac budowlanych i wykończeniowych.

Zalety stosowania silomatów:

  • automatyczne dostarczanie suchych zapraw bezpośrednio z silosu lub innego pojemnika, na przykład kontenera do agregatu tynkarskiego, mieszarki
  • usprawnienie prac odbywających się na większych placach budowy – gdy nie ma możliwości lub noszenie worków do agregatów byłoby bardzo czasochłonne
  • brak konieczności rozładunku worków z materiałami – suche materiały przenoszone są automatycznie bezpośrednio do pojemnika agregatu
  • szerokie zastosowanie – silomaty są stosowane z wieloma typami materiałów budowlanych
  • oszczędność czasu – zastosowanie silomatów ma bezpośrednie przełożenie na skrócenie czasu prac budowlanych
  • większe bezpieczeństwo – jako że materiały budowlane dostarczane są automatycznie do agregatu zastosowanie tego typu rozwiązania przekłada się na bezpieczniejsze prowadzenie prac

Wobec tego silomat to urządzenie niezwykle pomocne na każdym placu budowy, na którym konieczne jest stosowanie mieszanek suchych stosowanych podczas różnych prac we współpracy z agregatami tynkarskimi.

Gdzie można kupić silomaty?

Obecnie silomaty są używane coraz częściej na placach budów – nie tylko przy dużych inwestycjach. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na takie wyposażenie stale rośnie. Na rynku można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych produktów do wyboru – można zatem dopasować je indywidualnie do potrzeb, by praca z nimi odbywała się szybko, sprawnie oraz bezpiecznie.

Silomaty dostarczane są w dwóch wariantach do wyboru – w wersji przenośnej, która wyposażona jest we własne kółka, a także w wersji dedykowanej do użytku na przyczepach. Urządzenie to powinno być dobrane pod katem zasięgu tłoczenia, pojemności zbiornika tłoczącego, mocy, rodzaju przyłącza oraz maksymalnego ciśnienia.

Z dostępnymi wariantami silomatów różnych producentów można zapoznać się już teraz online bezpośrednio na stronach internetowych ich producentów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Trendy wnętrzarskie do modnego salonu na nadchodzące miesiące

Salon to przestrzeń, w której spędzamy sporo czasu każdego dnia. Właśnie w niej toczy się w głównej mierze rodzinne życie, pełne relaksu, wspólnej zabawy oraz spotkań towarzyskich. Aby pomieszczenie mogło tętnić nieustanną energią, musi precyzyjnie łączyć walor funkcjonalny z dekoracyjnym, stanowiąc mieszankę wyposażenia i ozdób, która odpowiada w pełni naszym gustom. Obecny sezon szczególnie ceni […]

Jaki materiał na obicie krzeseł?

Przemyślanie wybrany materiał do obicia krzeseł niewątpliwie sprawi, że będą one prezentowały się atrakcyjnie i estetycznie przez długi czas. Przekonaj się, jaki materiał tapicerski na krzesła wybrać, aby stały się one funkcjonalną i praktyczną ozdobą pomieszczenia. Materiał na tapicerkę Meble tapicerowane bezustannie cieszą się popularnością ze względu na to, że dopełniają aranżację i klimat panujący […]