Schody nowoczesne wewnętrzne – przegląd popularnych rozwiązań

Schody wewnętrzne są obowiązkowym elementem wyposażenia budynków wielopoziomowych, ale spotykamy je także w budynkach parterowych, w których zapewniają wygodny dostęp do strychu czy antresoli. Istnieje wiele rodzajów schodów wewnętrznych, począwszy od betonowych, poprzez wykonane z połączenia kilku materiałów (np. drewna, metalu i szkła), skończywszy na schodach drewnianych. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Z pewnością nie każde schody da się zamontować w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni i nie wszystkie modele są równie reprezentacyjne. Dziś dąży się jednak do montażu schodów spełniających jednocześnie funkcje użytkową i estetyczną. Schody nowoczesne zostały zaprojektowane w taki sposób, by poruszanie się po nich było komfortowe i bezpieczne, a przy tym, aby stanowiły swego rodzaju element dekoracyjny.

Najpopularniejsze rodzaje schodów nowoczesnych wewnętrznych

O tym, jakiego rodzaju schody uznaje się obecnie za najmodniejsze, łatwo przekonać się wchodząc na stronę internetową znanego producenta schodów i sprawdzając, jakie modele znajdują się w jego ofercie oraz które z nich sprzedają się najlepiej. Schody nowoczesne – producent takim hasłem określa najczęściej te modele, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Jednym z wiodących jest obecnie minimalizm i styl skandynawski.

Nowoczesne schody systemowe

We wspomnianą wyżej ideę minimalizmu doskonale wpisują się schody modułowe, czyli produkty dające wiele możliwości aranżacyjnych. Schody systemowe powstały z myślą o osobach, które cenią rozwiązania, dzięki którym mogą samodzielnie wykonać większość prac remontowych. Schody systemowe zdecydowanie wyróżniają się nowoczesnym designem, dlatego doskonale wyglądają w równie nowoczesnych pomieszczeniach. Ogromną zaletą rozwiązania jest także niski, a w wielu wypadkach wręcz zerowy koszt montażu. Klient otrzymuje zestaw składający się z konstrukcji, stopni i akcesoriów montażowych oraz precyzyjną instrukcję, dzięki której samodzielnie zamontuje nowe schody w swoim domu.

Schody nowoczesne kręcone

Schody spiralne w rzeczywistości są rozwiązaniem bardzo starym, ale dziś zdecydowanie zmieniło się ich postrzeganie. Dawniej schody spiralne spotykaliśmy w wysokich, ciemnych wieżach, dlatego na ich walory estetyczne nie zwracano uwagi. Natomiast produkowane obecnie schody kręcone to w wielu przypadkach efektowne konstrukcje, stanowiące niebanalną ozdobę pomieszczeń mieszkalnych, jak i budynków użytku publicznego, restauracji, klubów i wielu innych. Nowoczesne schody kręcone wykonuje się z połączenia drewna i metalu, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i bezpieczna, a jednocześnie lekka i estetyczna.

 Schody młynarskie proste i z zabiegiem

Moda nieustannie zatacza koło. To, co jeszcze niedawno uważano za przeżytek, dziś staje się modnym elementem dekoracyjnym. Dotyczy to m.in. schodów młynarskich, których prosta konstrukcja spotyka się z uznaniem wielu osób. Schody młynarskie, zarówno w układzie jednobiegowym,  jak i z zabiegiem, wykonuje się z wysokiej jakości drewna. Jest to rozwiązanie proste, a przy tym niezwykle estetyczne. Warto dodać, że schody młynarskie doskonale wyglądają zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i pomieszczeniach w klasycznym stylu.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

rolety żaluzje

Rolety – Jakie wybrać, rodzaje rolet okiennych

Do dekoracji okien coraz częściej wybieramy nie tylko firany czy zasłony, ale również rolety różnego rodzaju. Stały się one tak popularne, że nieustannie przybywa na rynku rodzajów, wzorów, kolorów czy rozwiązań związanych z roletami. Aktualnie, największą popularnością wciąż cieszą się rolety wewnętrzne. Jednak w domach jednorodzinnych, a sporadycznie również w mieszkaniach w blokach pojawiają się […]

Odległości domu od innych obiektów budowlanych

Usytuowanie obiektów na naszej działce jest zależne od wielu przepisów i ograniczone. Nie możemy postawić domu, garażu czy innych obiektów tam, gdzie nam się podoba. Zgodnie z polskim prawem bowiem należy zachować pewne odległości. Dotyczy to odległości stawianych obiektów od innych działek – budowlanych i rolnych – ale też dróg, w tym drogi gminnej. Odległości […]