Osuszanie posadzek w nowym budynku – jak się za to zabrać?

Czy wiesz, że nawet mieszkając w nowoczesnym budownictwie, może dojść do zalania? Niestety to duży problem, przed którym zazwyczaj nie da się uchronić. Najczęściej dochodzi do tego wskutek awarii rur, intensywnych deszczów, czy chociażby zalania przez sąsiada. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, trzeba jak najszybciej usunąć skutki, bowiem inaczej powstanie pleń, grzyby, jak i brzydkie zapachy. Jak się za to zabrać? Sprawdź!

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Głównym celem osuszania podposadzkowego jest usunięcie wilgoci ze stref izolacji. Wilgoć w tym miejscu może być spowodowana różnymi czynnikami, lecz jednym z najczęstszych są uszkodzenia rur. Niestety te miejsca są niezwykle trudno dostępne, zatem nie ma możliwości, by woda natychmiast odparowała. Najprawdopodobniej zajęłoby to nawet kilka lat. To zdecydowanie zbyt długo, bowiem spowodowałoby to powstanie nieprzyjemnych zapachów, a przede wszystkim pleśni i grzybów, które mają negatywny wpływ na organizm człowieka. Jeśli więc chcemy skutecznie pozbyć się wilgoci, to powinniśmy zdecydować się na osuszanie podposadzkowe z wykorzystaniem turbin ciśnieniowych i osuszaczy.

Wiele osób zastanawia się również, ile trwa osuszanie podposadzkowe? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem jest to uzależnione od tego, ile znajduje się wody w danych powierzchniach, choć zazwyczaj czas tego procesu nie przekracza miesiąca.

Kiedy należy zdecydować się na osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe to skuteczna metoda usuwania wilgoci spod posadzki. Może ona się tam znaleźć z wielu powodów takich jak:

  • zalanie przez sąsiada;
  • uszkodzenia instalacji;
  • podtopienia i ulewy;
  • zalania powodziowe;
  • błędy instalacyjne i budowlane.

Zawilgocone strefy izolacji dają wiele objawów takich jak np. odpadanie tynków, ciemniejsze plamy na ścianach, podnoszenie się desek podłogowych, czy łuszczenie się farby. Jeśli zauważymy któreś z nich, to jak najszybciej powinniśmy skontaktować się ze specjalistami, którzy przeprowadzą profesjonalne osuszanie podposadzkowe.

Komu zlecić osuszanie podposadzkowe?

W sytuacji, gdy dojdzie do zawilgocenia warstw izolacji, to nie powinniśmy zwlekać. Mogłoby się wydawać, że można zignorować ten problem, bowiem nie jest on widoczny z zewnątrz. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z czasem mogą one stać się pożywką dla pleśni i grzybów, które negatywnie wpłyną na powietrze w domu. Dlatego, gdy zauważymy niepokojące objawy, to powinniśmy skontaktować się z firmą, która dysponuje zaawansowanym sprzętem, który jest dobierany do skali problemu i miejsca jego występowania. Jej pracownicy korzystają z kilku skutecznych metod, zatem wszyscy klienci mogą mieć pewność, że poradzą sobie z usunięciem zawilgocenia. Dodatkowo warto wiedzieć, że firma z Krakowa zapewnia natychmiastową reakcję!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak przygotować kuchnie na święta Poznaj 10 rzeczy, których nie może zabraknąć w Twoim domu!

Święta to czas spotkań z rodziną, ale też wytężony okres dla wszystkich, którzy pieką w kuchni. Na te kilka dni bądź tygodni kuchnia zamienia się w wielką, małą cukiernię, produkującą co rusz to nowe wypieki, ciastka czy pierniki. W takich chwilach wszystkie przyrządy kuchenne przechodzą swoisty egzamin wytrzymałości oraz przydatności. Sprawdź, jak możesz wyposażyć swoją […]

Jak uświetnić biurowe lub szkolne Mikołajki?

Grudzień to miesiąc, w którym dwukrotnie obdarowujemy się prezentami. Pierwsza z okazji nadarza się już na początku miesiąca, kiedy obchodzimy wspomnienie Świętego Mikołaja. Z tej okazji nierzadko także w miejscach pracy i w szkołach są organizowane Mikołajki. Niezależnie od tego, co wybierzemy na prezent, upominek warto schować w gustownym opakowaniu, które będzie niejako stanowić jego […]