DeboweTarasy.pl

Nowoczesny salon – jak go urządzić?

Styl nowoczesny określany mianem modern nie jest wytworem ostatniej dekady. Wywodzi się z modernizmu, który rozwinął się w latach dwudziestych XX wieku. To styl, który nigdy nie wyszedł z mody i współcześnie nadal jest najczęściej wybierany w aranżacjach wnętrz. Nurt ten jest oznaką funkcjonalności, prostoty, minimalizmu oraz odejściem od tradycyjnych rozwiązań. Tutaj odchodzi się od małych pomieszczeń na rzecz otwartej i pełnej światła przestrzeni, która umownie ją dzieli za pomocą światła na różne strefy. Jak zatem powinien się prezentować salon w nowoczesnym wydaniu?

Styl nowoczesny – podstawowe informacje

Do głównych cech tego stylu zalicza się prostotę wszystkich elementów wyposażenia, a jednocześnie ich funkcjonalność. W tym stylu każda rzecz musi być praktyczna, w innym wypadku staje się bezużyteczna. W wystroju można zauważyć zmniejszenie ilości liczby sprzętów i detali. Znajduje się tylko to, co jest najbardziej potrzebne. Nowoczesne wnętrza są bardzo przestronne co wpływa na komfort życia ich mieszkańców. Styl nowoczesny to rezygnacja z ścianek działowych, tutaj salon, kuchnia, a nawet i przedpokój stanowią jedną otwartą przestrzeń, która określana jest mianem strefy dziennej.

Nowoczesny salon z kuchnią – elementy

W nowoczesnym salonie z kuchnią należy pilnować tego, by aneks kuchenny nie przeważał na strefą wypoczynkową. Najlepiej sprawdzą się więc meble o neutralnym wyglądzie, które będą się zacierały w tle. Efekt ten uzyska się dzięki szafkom o gładkich frontach, bez żadnych zdobień. Górna zabudowa nie powinna zbytnio zwracać na siebie uwagę. Nowoczesność nie znosi bałaganu, więc trzeba zaplanować odpowiednią przestrzeń, która pochowa wszystkie niezbędne rzeczy. Dobrze się sprawdza zabudowana szafa od podłogi aż do sufitu. W nowoczesnych salonach bardzo często stosuje się rozwiązanie polegające na przesłonięciu blatów roboczych, tak, by nie były one widoczne ze strefy wypoczynkowej. Dokonuje się to bardzo często za pośrednictwem  wyspy czy też stołu z krzesłami.

Meble w nowoczesnym salonie – geometryczne kształty

Zazwyczaj wszystkie meble w nowoczesnych salonach przybierają kształt brył geometrycznych, takich jak prostopadłościan czy też wycinków kul. To, czym się wyróżniają to dokładnie doprecyzowana forma, doskonale zachowane proporcje, idealne wykończenie oraz zachwycające materiały. Wszystkie krzesła, fotele czy sofy w stylu nowoczesnym są tak wyprofilowane, by zapewniały komfort osobom ich użytkującym. W salonie nie może znajdować się zbyt wiele mebli, by nie doszło do zagracenia tego typu bryły. Zamiast licznych komód i szafek lepiej postawić na zabudowę ściany, dzięki czemu wszystkie elementy znajdą swoje miejsce, a przestrzeń będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej.

Dekoracje – styl nowoczesny

Jak można się domyślić w stylu tym, wszystko jest maksymalnie wyważone. Dekorując salon można na jednej ścianie zamontować panele 3D, które dadzą niezwykle dekoracyjny akcent. Poduszki na kanapach i fotelach powinny być w jednym kolorze, różnić się mogą nieco odcieniami, fakturami i połyskiem.

Partnerem artykułu był BeautifulMinds – projektowanie wnętrz Warszawa.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Operat szacunkowy nieruchomości

Operat szacunkowy nieruchomości może wykonać dla nas profesjonalny rzeczoznawca. Co to jest operat szacunkowy Żeby ocenić prawidłowo wartość nieruchomości, nie wystarczy tylko oszacować cenę, za jaką moglibyśmy nieruchomość sprzedać. Na całkowitą wartość składają się różne elementy. Dlatego też, dokonanie wyceny warto zlecić profesjonaliście. Są jednakże takie sytuacje, w których wycena jest wymogiem, wtedy mowa już […]

Skąd popularność cięcia strumieniem wody?

Wykorzystanie strumienia wody w procesie cięcia materiałów jest rozwiązaniem coraz popularniejszym i szeroko polecanym przez specjalistów. Wynika to nie tylko z precyzji i niezawodności tej technologii, lecz także z braku jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Na czym polega cięcie strumieniem wody? Cięcie strumieniem wody, inaczej zwane obróbką wodno-ścierną albo technologią Water Jet, to innowacyjna […]