DeboweTarasy.pl

Nowoczesny salon – jak go urządzić?

Styl nowoczesny określany mianem modern nie jest wytworem ostatniej dekady. Wywodzi się z modernizmu, który rozwinął się w latach dwudziestych XX wieku. To styl, który nigdy nie wyszedł z mody i współcześnie nadal jest najczęściej wybierany w aranżacjach wnętrz. Nurt ten jest oznaką funkcjonalności, prostoty, minimalizmu oraz odejściem od tradycyjnych rozwiązań. Tutaj odchodzi się od małych pomieszczeń na rzecz otwartej i pełnej światła przestrzeni, która umownie ją dzieli za pomocą światła na różne strefy. Jak zatem powinien się prezentować salon w nowoczesnym wydaniu?

Styl nowoczesny – podstawowe informacje

Do głównych cech tego stylu zalicza się prostotę wszystkich elementów wyposażenia, a jednocześnie ich funkcjonalność. W tym stylu każda rzecz musi być praktyczna, w innym wypadku staje się bezużyteczna. W wystroju można zauważyć zmniejszenie ilości liczby sprzętów i detali. Znajduje się tylko to, co jest najbardziej potrzebne. Nowoczesne wnętrza są bardzo przestronne co wpływa na komfort życia ich mieszkańców. Styl nowoczesny to rezygnacja z ścianek działowych, tutaj salon, kuchnia, a nawet i przedpokój stanowią jedną otwartą przestrzeń, która określana jest mianem strefy dziennej.

Nowoczesny salon z kuchnią – elementy

W nowoczesnym salonie z kuchnią należy pilnować tego, by aneks kuchenny nie przeważał na strefą wypoczynkową. Najlepiej sprawdzą się więc meble o neutralnym wyglądzie, które będą się zacierały w tle. Efekt ten uzyska się dzięki szafkom o gładkich frontach, bez żadnych zdobień. Górna zabudowa nie powinna zbytnio zwracać na siebie uwagę. Nowoczesność nie znosi bałaganu, więc trzeba zaplanować odpowiednią przestrzeń, która pochowa wszystkie niezbędne rzeczy. Dobrze się sprawdza zabudowana szafa od podłogi aż do sufitu. W nowoczesnych salonach bardzo często stosuje się rozwiązanie polegające na przesłonięciu blatów roboczych, tak, by nie były one widoczne ze strefy wypoczynkowej. Dokonuje się to bardzo często za pośrednictwem  wyspy czy też stołu z krzesłami.

Meble w nowoczesnym salonie – geometryczne kształty

Zazwyczaj wszystkie meble w nowoczesnych salonach przybierają kształt brył geometrycznych, takich jak prostopadłościan czy też wycinków kul. To, czym się wyróżniają to dokładnie doprecyzowana forma, doskonale zachowane proporcje, idealne wykończenie oraz zachwycające materiały. Wszystkie krzesła, fotele czy sofy w stylu nowoczesnym są tak wyprofilowane, by zapewniały komfort osobom ich użytkującym. W salonie nie może znajdować się zbyt wiele mebli, by nie doszło do zagracenia tego typu bryły. Zamiast licznych komód i szafek lepiej postawić na zabudowę ściany, dzięki czemu wszystkie elementy znajdą swoje miejsce, a przestrzeń będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej.

Dekoracje – styl nowoczesny

Jak można się domyślić w stylu tym, wszystko jest maksymalnie wyważone. Dekorując salon można na jednej ścianie zamontować panele 3D, które dadzą niezwykle dekoracyjny akcent. Poduszki na kanapach i fotelach powinny być w jednym kolorze, różnić się mogą nieco odcieniami, fakturami i połyskiem.

Partnerem artykułu był BeautifulMinds – projektowanie wnętrz Warszawa.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Toczenie CNC i wycinanie laserowe – wybrany kształt w kilka minut

Obróbka tworzyw pozwala nadawać wybrany kształt każdemu rodzajowi materiału. Aby usługa mogła być zrealizowana rzetelnie, konieczne jest wyposażenie firmy w sprzęt dobrej jakości. Jednymi z najpopularniejszych metod jest toczenie CNC bądź wycinanie laserowe. Obie techniki możliwe są do zrealizowania przy udziale odpowiednich maszyn. Toczenie CNC przy pomocy noża tokarskiego Obróbka tworzyw nie jest łatwym zadaniem, wymaga […]

Firma sprzątająca czy sprzątaczka na część etatu – kogo wybrać do sprzątania biura?

Jeszcze niedawno większość przedsiębiorców decydowała się na zatrudnienie sprzątaczki na część etatu do sprzątania biura. Od pewnego czasu jednak coraz więcej pracodawców podejmuje decyzję o współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą, która regularnie dba o czystość stanowisk pracy. Które z tych rozwiązań jest lepsze i bardziej opłacalne? Dowiedz się! Sprzątaczka na część etatu – czy to […]