Nowoczesna technologia w aranżacji wnętrz. Poznaj możliwości jakie daje sufit napinany.

Sufity napinane są obecne na ogólnoświatowym rynku od wielu lat, w Polsce natomiast królują już ponad dwie dekady. Stają się coraz bardziej popularne, a ich montażem zajmują się wykwalifikowani specjaliści, których doświadczenie w połączeniu z certyfikowanymi materiałami jest gwarancją sukcesu przy projekcie. Nowoczesne i wytrzymałe membrany pozwalają na metamorfozę każdego pomieszczenia, o czym przekonuje się coraz więcej zadowolonych inwestorów i indywidualnych klientów.

Sufity napinane stosowało się pierwotnie w przestrzeniach publicznych. Teraz zdobywają coraz większą popularność wśród prywatnych użytkowników. Z ich licznych zalet korzystają nie tylko  inwestorzy czy architekci projektujący centra handlowe, sale koncertowe, muzea, hotele, salony spa, ale również właściciele domów i mieszkań. Co sprawia, że są ciekawą alternatywą dla sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych?

Sufit napinany a sufity podwieszane z karton-gipsu

Od lat najpopularniejszym materiałem stosowanym do budowy sufitów podwieszanych są płyty kartonowo-gipsowe. Jednak czy ta technologia posiada same zalety? Wprawdzie pozwalają na ukrycie okablowania i elementów instalacji elektrycznej, jednak powstające na łączeniach pęknięcia niweczą z czasem efekt końcowy. Są także relatywnie ciężkie i przy większych konstrukcjach mogą obciążać sufit. Nie nadają się również do bardziej skomplikowanych projektów 3D. W końcu wymagają też malowania, które trzeba powtarzać regularnie, aby utrzymać estetyczny efekt.  Na szczęście na rynku coraz większą popularność zyskują sufity napinane z folii PVC, które są dostępne w szerokiej palecie struktur i kolorów oraz, co najważniejsze, pozwalają na nieskończoną ilość aranżacji wnętrza i rozwiązują wymienione problemy płyt GK. Lista zalet sufitów napinanych jest jednak o wiele dłuższa.

Co wyróżnia sufity napinane DPS®?

Grupa DPS® to polski producent sufitów napinanych, który jest na rynku już od ponad 20 lat. Produkty firmy spełniają wszystkie niezbędne normy rynku europejskiego i posiadają odpowiednie certyfikaty. Oferowane systemy podwieszania gwarantują wysoką estetykę i trwałość instalacji, a także bezpieczeństwo w trakcie ich użytkowania.  Potwierdza to długi okres gwarancyjny na wykonane realizacje. Dodatkowo, Grupa DPS® dysponuje szeroką siecią autoryzowanych instalatorów, dzięki czemu jej produkty są dostępne na terenie całej Polski.

Remont bez bałaganu

Montaż tradycyjnego sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych niestety wiąże się z niedogodnościami tradycyjnego remontu oraz prac przygotowawczo-zabezpieczających. Używając membran DPS®, unikamy tego problemu. Instalacje są bezpyłowe i przebiegają bardzo szybko. Doświadczony zespół montażowy potrzebuje kilka godzin na wykonanie sufitu w pomieszczeniu średniej wielkości.

Łatwa konserwacja

Z uwagi na wygodę użytkowania sufitu napinanego DPS®, niebywale istotna jest jego łatwa konserwacja. Może być on szybko wyczyszczony raz na parę lat bez konieczności malowania. Dodatkową zaletą jest nieprzemakalność materiału, co nie tylko zabezpiecza pomieszczenie przed zalaniem, ale również umożliwia ponowną instalację tej samej płaszczyzny sufitowej!

Membrany Biopruf – wysoka higiena

Membrany DPS® w opcji Biopruf zawierają dodatek o działaniu antymikrobowym, ograniczającym możliwość przetrwania i rozmnażania się bakterii, grzybów i alg. Dzięki temu ściana lub sufit napinany przez długie lata pozostaną odporne na działanie drobnoustrojów. Nic więc dziwnego, że znajdują zastosowanie nie tylko w placówkach medycznych i kosmetologicznych, ale także we wszystkich obiektach, których właściciele chcą zagwarantować użytkownikom wysoką higienę, komfort i bezpieczeństwo.

Jak montowany jest sufit napinany?

Każdy projekt oparty jest na konstrukcji z wykorzystaniem profili montażowych DPS®. Ich ekstremalna wytrzymałość przy zachowaniu lekkości pozwala na stworzenie praktycznie każdego kształtu. Na profilach napinana jest membrana sufitowa, którą przygotowuje się już przed instalacją na etapie projektowym i nie wymaga żadnej obróbki podczas instalacji. Dzięki temu montaż jest niezwykle szybki. Średniej wielkości sufit czy ścianę można zamontować w ciągu jednego dnia.

Sufit napinany jest lekki i wytrzymały

Instalacje DPS® są nie tylko lekkie, ale także wytrzymałe. Pozwalają na ukrycie pod nimi wszelkich instalacji i elementów konstrukcji. Z powodzeniem pozwalają na montaż różnego rodzaju punktów oświetleniowych, wentylacyjnych, czy czujników, a także podwieszanie tradycyjnych lamp i żyrandoli. W praktyce nie odróżniają się zatem od możliwości tradycyjnych rozwiązań GK, jednak czas montażu urządzeń sufitowych jest tutaj znacznie krótszy.

Sufit nie musi być płaski

Elastyczna membrana w połączeniu z lekką konstrukcją nośną pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów. Zarówno płaskie, jak i przestrzenne czy wielopoziomowe struktury to sposób na uzyskanie oryginalnego charakteru wnętrza. Co jeszcze różni sufit napinany od tego wykonanego z tradycyjnych materiałów?

Sufit podwieszany z Twoim nadrukiem

Membrana PVC może być zadrukowana przy pomocy dowolnego zdjęcia lub grafiki. Dostarczając do nas odpowiedni plik graficzny, klient może mieć pewność, że wybrany przez niego obraz zostanie trwale naniesiony na powierzchnię folii. Co ważne, tylko od zamawiającego zależy, czy chce aby kolejne elementy sufitu tworzyły jeden, duży obraz czy były różnorodne, by maksymalnie ubarwić pomieszczenie. Dzięki tym możliwościom technologia DPS® znajdzie zastosowanie zarówno w aranżacji przestrzeni biurowej, klubu muzycznego jak i domowej sypialni. Dużą zaletą jest również fakt, że zleceniodawca może zdecydować się na to, by sufit z nadrukiem był podświetlony. Rozwiązanie to pozwala na jeszcze większą ekspozycję nadruku nadając mu charakter banerowy.

Sufity świetlne – nowy wymiar oświetlenia

Wspomniane wcześniej doświetlenie powierzchni może przyjąć wymiar stałego oświetlenia dla pomieszczenia. Zastosowanie membran napinanych DPS® Transparent w połączeniu z oświetleniem LED daje możliwość tworzenia unikalnych źródeł światła. Możemy podświetlić cały sufit lub tylko jego część, a także stworzyć unikalny panel świetlny. Dzięki właściwościom rozwiązań DPS® Light,  możliwe jest tworzenie nawet bardzo dużych lamp w dowolnym kształcie dających doskonałe, równomierne i  bezcieniowe światło. Osoby poszukujące nowoczesne rozwiązania znajdą w ofercie plafony świetlne, które są dobrą alternatywą dla klasycznego oświetlenia.

Linie świetlne i gwiezdne niebo

Dzięki prostej, minimalistycznej formie, ten rodzaj oświetlenia doskonale współgra z nowoczesnym designem, a jednocześnie umożliwia spersonalizowanie wnętrza. To jednak nie wszystkie możliwości, z których można skorzystać. Dużym zainteresowaniem cieszy się również sufit typu gwiezdne niebo, pozwalający uzyskać niepowtarzalną aranżację, która z pewnością sprawdzi się w hotelowym spa, na basenie, w sypialni czy pokoju dziecięcym. Rozwiązania DPS®Light dzięki modalności sufitów napinanych to praktycznie nieograniczony i cechujący się dużą oryginalnością sposób na oświetlenie wnętrza.

Lampy DPS® sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach

Materiały stosowane przez firmę DPS® umożliwiają tworzenie unikalnych paneli świetlnych, dostosowanych do różnych pomieszczeń. W dużych przestrzeniach takich jak galerie, muzea oraz hotele sprawdzają się lampy wielkoformatowe, w domach czy mieszkaniach natomiast lampy mniejsze o kształtach, wpisujących się w design wnętrza. Rozwiązania DPS® dają możliwość wyboru kształtu, koloru powłoki, rodzaju i typu oświetlenia. Projektując lampę w każdym detalu, sprawiamy, że będzie niepowtarzalna.

Panele lustrzane DPS® Mirror – lepsza wersja lustra

Panele lustrzane DPS® Mirror to zupełnie nowy sposób aranżacji wnętrz. Specjalnie zaprojektowany system montażowy sprawia, że mogą być instalowane zarówno na sufitach jak i na ścianach ,  zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i budynkach komercyjnych oraz użyteczności publicznej.  Ich dodatkową zaletą jest niewątpliwie efekt odbicia bez zniekształceń – lepszy niż w przypadku tradycyjnych luster. Panele DPS® Mirror odzwierciedlają obraz z dokładnością do 95 %, podczas gdy tradycyjne lustra mają współczynnik odbicia na poziomie 70-75%. Dostępne w wielu różnych kolorach pozwalają stworzyć wielokolorową, lustrzaną aranżację, która znacznie uatrakcyjnia wygląd pomieszczenia. Podobnie jak lampy DPS®, również panele lustrzane są tworzone na zamówienie, w wielu rozmiarach i kształtach – personalizowane zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom produkt spełniający ich indywidualne wymagania i gotowy do instalacji.

Kasetony sufitowe – oryginalna alternatywa dla sufitu modułowego

DPS® Lako to kaseton sufitowy dostępny w szerokiej gamie kolorów i struktur. Bazuje, podobnie jak sufit napinany na folii PVC,  dzięki czemu jest niezwykle lekki i niepodatny na zanieczyszczenia. Tak samo jak klasyczny sufit napinany jest odporny na czynniki zewnętrzne, a jego kolory utrzymują swoje nasycenie przez wiele lat. Co istotne, mogą zastąpić istniejące już kasetony sufitowe i zostać zamontowane na istniejącej już kratownicy. To rozwiązanie proste, ekonomiczne i znacząco przyśpieszające przebieg prac. Sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy zależy nam na przeprowadzeniu szybkiej renowacji wnętrza, ale także w sytuacji, gdy chcemy zachować łatwy dostęp do wszystkich instalacji umieszczonych w suficie.

Estetyka i bezpieczeństwo

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego materiały, które stosujemy, mają nie tylko niepowtarzalny wygląd. Spełniają także wszelkie normy gwarantujące bezpieczne użytkowanie przez lata. O ich właściwościach dowodzi certyfikat stałości właściwości użytkowych poświadczający ognioodporność, a także odpowiednie parametry fizyczne i chemiczne. Jest on równocześnie świadectwem, że właściwości użytkowe naszych materiałów nie zmieniają się z biegiem czasu. Jako producent zapewniamy najwyższą jakość.

Opinie o sufitach napinanych DPS®

Produkowane przez nas sufity napinane cieszą się coraz większą popularnością wśród odbiorców w Polsce i na całym świecie. Zaufali nam czołowi architekci i inwestorzy, którym oferujemy pełne wsparcie – od momentu tworzenia projektu po nadzór nad realizacją. Współpracujemy również z grupami budowlanymi i montażowymi, jako dostawca rozwiązań oraz jako jednostka edukacyjna, gdzie szkolimy najlepszych montażystów sufitów napinanych. Realizujemy projekty kompleksowo: od doradztwa przy projekcie, po dostarczenie i zainstalowanie gotowego produktu.

Gdzie zobaczysz najciekawsze projekty referencyjne?

W Polsce: ICE Kraków Congress Center, Muzeum Rynku Podziemnego Sukiennice w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Wodny Park w Tychach, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, hotel Renaissance Warsaw Airport (by Marriott) w Warszawie-Okęciu i wiele innych

Na świecie: Opera Narodowa i Balet w Oslo, Muzeum Orsay w Paryżu, dworzec kolejowy Afragola w Neapolu, lotnisko w Casablance, dom towarowy Harrods w Londynie, hotel Savoy w Funchal na Maderze, Centrum Muzyczne Kodályw Pecs na Węgrzech, kino Megastar w Wietnamie i wiele innych.

Szukasz inspiracji? Zobacz nasze realizacje sufitów napinanych – https://dpsceilings.com

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

meble na wymiar

Meble na wymiar nie tylko do kuchni! Gdzie warto postawić na indywidualne projekty mebli?

Kiedy projektujemy aranżację wnętrza domu czy mieszkania, w przypadku kuchni zawsze stawiamy na meble na wymiar Kraków. O tym, że kuchnie robione na wymiar są praktyczniejsze, wygodniejsze i bardziej ergonomiczne, nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem warto także pomyśleć o innych pomieszczeniach, w których tego typu rozwiązanie również się sprawdzi. Gdzie zatem warto zainwestować w meble […]

Kobieta zastanawiająca się nad ubezpieczeniem mieszkania na wynajem

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – kto powinien o nie zadbać?

Wynajmujesz od kogoś mieszkanie i zastanawiasz się, czy powinieneś je ubezpieczyć? A może to Ty jesteś właścicielem i myślisz o polisie, która zabezpieczy Cię przed konsekwencjami szkód powstałych w czasie użytkowania mieszkania przez najemcę? Dowiedz się, od czego powinni ubezpieczyć się wynajmujący oraz najemca.