Folia w płynie – skuteczna hydroizolacja

Folia w płynie to najlepsza izolacja, do ścian i podłóg. Zabezpiecza powierzchnie przed wilgocią i grzybami, a jednocześnie jest elastyczna, prosta w użyciu i niezwykle trwała. Skuteczność jej działania jest ogromna, jednak tylko wówczas, gdy poprawnie jej użyjemy. Folię należy używać we wszystkich powierzchniach narażonych na kontakt z wodą oraz wszędzie, gdzie chcemy dodatkowo zabezpieczyć ściany przed wilgocią.

Folia w płynie – poprawne użycie

Folia w płynie Jumbo-shop.pl musi zostać położona, na czyste i suche powierzchnie. Może to być zarówno beton, tynki różnego rodzaju, podłoże kartonowo-gipsowe, bloczki gipsowe, płyty wiórowe, jak i wiele innych materiałów. Należy pamiętać, by pokrywana powierzchnia była gładka, a wszelkie szczeliny wypełnione na przykład masą naprawczą.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy folii w płynie należy najpierw dokładnie zagruntować ściany. Możemy tego dokonać np zwyczajnym unigruntem, którego także używamy przed gipsowaniem lub kafelkowaniem.

Po wyschnięciu ścian nakładamy pierwszą warstwę hydroizolacyjną. Folia w płynie – Jumbo-shop.pl, nadaje się do malowania wprost z pojemnika. Na narożnikach i w okolicach rur, należy nałożyć grubszą warstwę i przykleić mankiety hydroizolacyjne. To specjalny materiał, który zabezpiecza dodatkowo newralgiczne punkty, a dzięki swej mobilności i trwałości doskonale spełnia swe zadanie.
Folia w płynie po pomalowaniu pierwszej warstwy powinna schnąć kilka godzin. Następnie nakładamy drugą warstwę, jednak należy pamiętać, by nie pokrywać zabezpieczonych już mankietami naroży. Po nałożeniu drugiej warstwy i wyschnięciu ściany są gotowe.

Teraz należy nałożyć na nie glazurę, a dopiero po skończeniu pracy na ścianach można zabezpieczyć podłogę hydro izolatorem. Folię w płynie możemy łatwo uszkodzić mechanicznie, dlatego należy nakładać ją na podłogę dopiero po wykończeniu ścian.

Wszystkie czynności, które wykonywaliśmy przy zabezpieczaniu folią w płynie ścian, należy powtórzyć na podłodze. Czyli najpierw wygładzamy i czyścimy powierzchnie, później gruntujemy, malujemy pierwszą warstwą, nakładamy mankiety i malujemy drugą warstwą. Po wyschnięciu nakładamy glazurę.

Dlaczego folia w płynie jest tak ważna?

W pełni uszczelniona łazienka, może zabezpieczyć nas przed zalaniem sąsiadów, przed rozwojem chorobotwórczych grzybów i pleśni, przed zniszczeniami glazury i ścian spowodowanymi nadmierną wilgocią. Ściany zabezpieczone folią w płynie są wyjątkowo trwałe, a jej zastosowanie bardzo proste, co sprawia, że jest ona już nieodzownym elementem każdego remontu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Osuszanie posadzek w nowym budynku – jak się za to zabrać?

Czy wiesz, że nawet mieszkając w nowoczesnym budownictwie, może dojść do zalania? Niestety to duży problem, przed którym zazwyczaj nie da się uchronić. Najczęściej dochodzi do tego wskutek awarii rur, intensywnych deszczów, czy chociażby zalania przez sąsiada. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, trzeba jak najszybciej usunąć skutki, bowiem inaczej powstanie pleń, grzyby, jak i brzydkie […]

pozwolenia wodnoprawne

Pozwolenia wodnoprawne – wszystko co powinieneś wiedzieć

Pozwolenie wodnoprawne jest to decyzja administracyjna, która upoważnia do szczególnego korzystania z wód od do wykonywania urządzeń wodnych.  Kiedy pozwolenie wodnoprawne jest niezbędne? Według artykułu 389 oraz 390 pozwolenie wodnoprawne jest wymagane między innymi na: usługi wodne, rekultywację wód podziemnych albo wód powierzchniowych, szczególne korzystanie z wód, wprowadzenie do wód powierzchniowych substancji hamujących rozwój glonów, […]