Na co zwrócić uwagę, wybierając odśnieżarkę do ogrodu?

Wizja nadchodzącej zimy i związanych z nią opadów śniegu sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zakup odśnieżarki. Z roku na rok rośnie ich popularność, a oferowany przez sklepy szeroki wybór modeli w różnej cenie powoduje, że z powodzeniem możemy dobrać idealną maszynę do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jak wybrać odpowiednią odśnieżarkę do ogrodu?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od dokładnego przeanalizowania terenu, jaki będziemy odśnieżać. Ważne jest to, z jakiego podłoża jest on wykonany, czy jest to kostka brukowa, ziemia, chodnik. Dopiero mając takie informacje, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, która odśnieżarka będzie dla nas odpowiednia.

1. Napęd

W sklepach znaleźć możemy odśnieżarki z różnym typem napędu. Odśnieżarka spalinowa charakteryzuje się niezależnością do źródła zasilania oraz całkiem sporą mocą, dlatego jest polecana raczej osobom, które mają duże ogrody oraz posesje. Niestety ich minusem jest spory hałas podczas pracy, dodatkowo są cięższe oraz więcej kosztują. Odśnieżarka elektryczna będzie odpowiednia do małych powierzchni, gdzie przewód zasilający nie będzie problemem. Mają one mniejszą szerokość, jednak są dużo lżejsze oraz pracują dużo ciszej.

2. Szerokość i wysokość robocza

Szerokość robocza jest zasięgiem odśnieżanego pasa podczas jednego przejazdu. Przy wyborze tego parametru warto mieć na uwadze, na jakiej szerokości są ścieżki oraz chodniki w naszym ogrodzie. Szczególną uwagę zwróćmy na furtki oraz bramki, ponieważ czasem może się okazać, że odśnieżarka jest za szeroka, aby się przez nią przedostać. Wysokość robocza oznacza natomiast, z jak wysokim śniegiem odśnieżarka będzie w stanie sobie poradzić.

3. Odśnieżarki jedno i dwustopniowe

Odśnieżarki jednostopniowe polecane są szczególnie do płaskich oraz równych powierzchni. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a jej działanie polega jedynie na zgarnianiu śniegu i przerzucaniu go w inne miejsce.
Odśnieżarki dwustopniowe natomiast są bardziej zaawansowane i mają możliwość rozbijania oraz rozkruszania śniegu. Dzięki temu rekomendowane są do powierzchni żwirowych lub wyłożonych kamyczkami.

4. Wyrzut śniegu

Jest to bardzo ważny parametr, który powinien zostać dobrany indywidualnie do terenu, jakim dysponujemy. Zasięg wyrzutu powinien być dopasowany w sposób, który jak najbardziej zoptymalizuje naszą pracę, a wyrzucany śnieg zamiast po prostu kawałek dalej będzie wyrzucany w miejsce, które umożliwi swobodne poruszanie się po terenie.

5. Oświetlenie

Zazwyczaj modele wyposażone są w pojedynczą żarówkę lub punkty LED-owe. Jest to szczególnie ważny parametr dla osób, które odśnieżają przed świtem lub po zmroku. Szczególnie ważny w przypadku, gdy nasz budynek nie jest oświetlony od zewnątrz. Dobrze oświetlony teren zwiększa nasz komfort oraz bezpieczeństwo podczas prac.

Szeroki wybór odśnieżarek znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stiga

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Firma sprzątająca czy sprzątaczka na część etatu – kogo wybrać do sprzątania biura?

Jeszcze niedawno większość przedsiębiorców decydowała się na zatrudnienie sprzątaczki na część etatu do sprzątania biura. Od pewnego czasu jednak coraz więcej pracodawców podejmuje decyzję o współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą, która regularnie dba o czystość stanowisk pracy. Które z tych rozwiązań jest lepsze i bardziej opłacalne? Dowiedz się! Sprzątaczka na część etatu – czy to […]

Czy znasz już ofertę zestawów mebli ogrodowych firmy Vidaxl?

Dla firmy Vidaxl, nie ważne jest, czy masz mały balkon, czy duży taras. Z nami nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Vidaxl oferuje wspaniałe zestawy mebli ogrodowych, z przeznaczeniem zarówno na balkon, jak i taras. Dzięki nam zapewnisz sobie niebanalny salon pod gołym niebem, bądź niewielki zestaw bistro doskonały na chwile relaksu nawet na niewielkim balkonie. W […]