DeboweTarasy.pl

Kuchnia na poddaszu – jak ją urządzić?

Urządzasz kuchnię na poddaszu? Zastanawiasz się, jak zaaranżować przestrzeń, by była funkcjonalna i przytulna? Dowiedz się, jak urządzić kuchnię ze skosami.

Nietypowa przestrzeń do zabudowy – kuchnia na poddaszu

Poddasze jest niezwykle ciekawą przestrzenią, która odpowiednio zaaranżowana może stać się prawdziwą wizytówką domu. Niestety rodzi ona jednak dużo kłopotów związanych z charakterystycznymi dla tego typu przestrzeni skosami. Decydując się na aranżację tego pomieszczenia należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich wysokość i na jej podstawie określić zabudowę i kształt pomieszczenia.

Kuchnia na poddaszu powinna być przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb domowników, przestronna i jasna.

Projekt kuchni na poddaszu

Wykonując projekt kuchni zlokalizowanej na poddaszu należy wziąć pod uwagę wysokość ściany kolankowej. Jeżeli wynosi ona poniżej ok. 85 cm, wstawienie mebli kuchennych może okazać się niemożliwe. Najlepiej, by nad blatem kuchennym zachowane było około 30 cm. W przeciwnym razie przestrzeń robocza będzie niepraktyczna.

Jednymi z ustawień, które najlepiej sprawdzą się na poddaszu są meble kuchenne ustawione w kształt litery L lub U. To pozwoli na uzyskanie tzw. trójkąta roboczego, który sprawi, że wykonywanie codziennych czynności w kuchni jest znacznie wygodniejsze.

Meble kuchenne do kuchni na poddaszu

Jednym z problemów, z jakimi można się spotkać urządzając kuchnię na poddaszu, są meble. Nie w każdym miejscu jest możliwość postawienia szafek dostępnych w sklepach meblowych, które posiadają standardowe wymiary. Dlatego też warto zdecydować się na meble kuchenne tworzone na zamówienie. Umożliwi to idealne dopasowanie poszczególnych elementów zabudowy do nietypowej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń poddasza zostanie maksymalnie wykorzystana w funkcjonalny i praktyczny sposób. Jednym ze sklepów oferujących tego typu usługi jest ernestrust.

Najlepiej zrezygnować również z mebli utrzymanych w ciemnej kolorystyce. Zdecydowanie lepszym pomysłem są jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

Światło w kuchni

W kuchni na poddaszu jednym z najważniejszych elementów jest światło. Duże okno zapewni wystarczającą ilość dziennego światła, doświetli pomieszczenie, a także znacznie poprawi komfort pracy przy blacie kuchennym. Okna pełnią również funkcję wentylacji, a także optycznie powiększają przestrzeń. Zestawienie ich z jasnymi kolorami ścian i mebli sprawi, że kuchnia stanie się przestronna i niezwykle przytulna.

Oprócz naturalnego światła kuchnia powinna zostać doświetlona światłem sztucznym. Najlepiej skorzystać ze światła punktowego LED, które będzie doświetlało dokładnie te miejsca, na których najbardziej Ci zależy. Decydując się na meble kuchenne na wymiar masz możliwość idealnego zaplanowania miejsc, w których znaleźć się mają punkty świetlne.

Sprzęt AGD w kuchni na poddaszu

Kolejnym problemem mogą być sprzęty AGD. W przypadku niskiego pomieszczenia, konieczne może być skorzystanie z małych rozmiarów lodówki, a także osobnego zamrażalnika. W niektórych przypadkach niemożliwe będzie również zamontowanie tradycyjnego okapu. Warto wówczas sprawdzić, czy nie lepszym rozwiązaniem okaże się być okap przyścienny skośny.

Urządzanie kuchni na poddaszu może wymagać wielu nieszablonowych rozwiązań. Kreatywne pomysły pozwolą na stworzenie nie tylko funkcjonalnej kuchni, ale przede wszystkim kuchni unikalnej, która będzie idealnie dopasowana do gustu i potrzeb domowników.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Firany do salonu – jak ozdobi nimi przestrzeń?

Okna należą do jednych z najważniejszych elementów wystroju. Warto zatem, aby miały one odpowiednią zasłonę. W tym zadaniu sprawdzą się idealnie firany, które możemy dowolnie dobierać pod względem koloru i motywu. Jakie modele będą dla nas najlepsze oraz czym się kierować przy wyborze? Firany zbędne czy konieczne Jak dobrać firany do domu Najlepsze firanki do […]

Jakie urządzenia są niezbędne do prac ogrodniczych?

Początek wiosny to czas, kiedy wszyscy szczęśliwi właściciele ogrodów rozpoczynają pierwsze prace związane z doprowadzeniem swoich zielonych przestrzeni do pięknego stanu. Jak wiadomo, pracą gołych rąk ciężko jest w szybki i sprawny sposób pielęgnować swój ogród, dlatego na wyposażeniu każdego domowego ogrodnika znaleźć można co najmniej kilka zarówno ręcznych, jak i mechanicznych narzędzi, które sprawią, […]