DeboweTarasy.pl

Jak wybrać materac na łóżko?

Kupno materaca jest jednym z trudniejszych zadań. Choć z pozoru wydaje się banalnie łatwe, to w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Powód. Na rynku dostępnych jest wiele materacy, które różnią się od siebie zastosowaną technologią oraz wieloma innymi właściwościami. Jak więc wybrać ten właściwy materac?

W internecie można znaleźć wiele artykułów, które zachwycają różne modele materacy na łóżko. W jednym przypadku lepszy jest twardszy, w drugim lepszym okazuje się ten bardziej miękki, piankowy lub sprężynowy. Możliwości jest mnóstwo, jednak sprzedawcy w sklepach zazwyczaj polecają modele marek, które aktualnie posiadają na stanie. Nie zawsze muszą one być jednak odpowiednie dla nas. Dlatego też z pozoru proste pytanie, jaki wybrać materac na łóżko, może okazać się problemem.

Czym są strefy twardości w materacach na łóżko?

W obecnych czasach nie jesteśmy skazani na materace na łóżko, które mają tylko jedną strefę twardości. Znajomość podstawowej anatomii człowieka oraz możliwości technologiczne sprawiły, że nowe modele jeszcze lepiej dopasowują się do naturalnych krzywizn naszego ciała. Praktycznie wszystkie uwzględniają to, że poszczególne partie wymagają innego podparcia. Dzięki temu wyodrębnić można materace na łóżko 3-, 5- i 7-strefowe, które odpowiednio podpierają szyję, głowę, barki, uda, łydki, lędźwie i pozostałe kończyny.

Należy jednak pamiętać, że materace z różnymi strefami twardości to produkcja, która opiera się na konkretnych założeniach, wynikających ze statystycznych danych. Informacje o użytkownikach i zastosowane rozwiązania niekoniecznie muszę dotyczyć nas. Jeśli jednak jesteśmy osobami, które śpią spokojnie i się nie wiercą, to taki materac na łóżko jest idealnym wyborem.

Czym charakteryzuje się materac na łóżko piankowy?

Materace na łóżko piankowe, jak sama nazwa na to wskazuje, mają w sobie piankę, czyli jeden z najszybciej rozwijających się materiałów na rynku. Pianki są wykorzystywane w produkcji materacy od wielu lat, ale z czasem zostały one ulepszone. Na szczególną uwagę zasługują obecnie te wysokoelastyczne i termoelastyczne. Pierwsze z nich charakteryzują się wysoką gęstością oraz plastycznością, dzięki czemu cała sylwetka jest doskonale podpierana. Ponadto charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza, co korzystnie wpływa na higienę snu.

Drugi rodzaj ma praktycznie wszystkie te same właściwości, ale jej dodatkowym atutem jest odwzorowywanie kształtów ciała na podstawie jego temperatury. Im nacisk jest cieplejszy, tym bardziej miękka staje się pianka, co powoduje, że materac delikatnie otula sylwetkę osoby śpiącej. Wysokiej jakości materace piankowe dostępne są na stronie https://sembella.pl/produkty/materace/.

Czym charakteryzuje się materac lateksowy?

Materac na łóżko z lateksu jest jednym z nowszych modeli, które zostały stworzone na potrzeby użytkownika. Oprócz samego lateksu zawiera on dodatkowo mleczko kauczukowe, które gwarantuje większą sprężystość, przy jednoczesnym zachowaniu odporności na odkształcenia. Materace na łóżko lateksowe charakteryzują się również właściwościami antygrzybiczymi i antyalergicznymi, dzięki czemu mogą one być wykorzystywane alergików.

Struktura modeli lateksowych opiera się na perforowanych płytach, w których znajduje się duża liczba otworów. Zapewniają one bardzo dobrą cyrkulację powietrza, a co za tym idzie – gwarantują wysoką higienę i komfort snu. Warto dodać, że takie rozwiązanie korzystnie wpływa również na krążenie krwi użytkownika. Decydując się na materac na łóżko lateksowy, należy zwrócić uwagę na jak najwyższą zawartość mleczka kauczukowego w jego składzie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

kostka brukowa

Kostka brukowa – jaką wybrać i na co zwracać uwagę?

Kostka brukowa zaliczana jest dzisiaj do jednego z bardziej popularnych materiałów, jak chodzi o wykonywanie chodników, podjazdów czy też nawet dużych powierzchni. Na tych ostatnich najczęściej stosuje się tak zwane kostki przemysłowe, jednak klienci poszukujący odpowiedniej kostki do ułożenia przy domu mają w tym zakresie znacznie szerszy wybór. Droższa kostka czy tańsza? Ceny za m2 […]

Sprawdzony dostawca rozwiązań przeciwpożarowych

Wybór odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych może przesądzić o tym, czy w przypadku wystąpienia pożaru uda się uratować majątek należący do twojej firmy. Nie powinieneś więc tego lekceważyć lub zlecać niezbędnych prac firmie, która nie zna się na swojej pracy. Dlaczego warto postawić na współpracę z doświadczoną firmą? Oferta związana z ochroną przeciwpożarową Przygotowanie budynku do odbioru Jeżeli zależy ci na najwyższym stopniu bezpieczeństwa, […]