Jak usunąć rysy na szybie?

Szkło to materiał znajdujący się w każdym domu – w końcu trudno znaleźć miejsce bez okien. Niestety to również surowiec dosyć trudny do utrzymania w idealnym stanie. Wymaga on specjalistycznego czyszczenia, a dodatkowo często jest podatny za rysy czy inne ubytki, które trudno usunąć. Na szczęście wymiana szyby to nie jedyne wyjście z problematycznej sytuacji. Sprawdź, co warto wiedzieć o rysach na szybie i ich usuwaniu.

W jaki sposób powstają rysy na szybach?

Zniszczenia szyb to bardzo często coś, co powstaje na skutek niewiedzy lub bez świadomości właściciela danego okna. Czasami ubytki są powodowane przez niewłaściwą pielęgnację. Używanie zbyt agresywnych środków oraz szorstkich ścierek może przyczynić się do powstawania zarysowań. Szczególnie przecieranie okien gazetą osłabia ich strukturę, więc należy wyrzucić tę metodę do kosza. Niektóre okna, szczególnie witryny sklepowe, są ponadto narażone na zarysowania wykonane ostrymi narzędziami. Może to być działanie przypadkowe lub celowe, ale niezależnie od celu nie wygląda estetycznie. Innym czynnikiem powodującym zniszczenia są graffiti.

Rysy na szybach i graffiti – co je łączy?

Dla większości laików graffiti to tylko często szpecący malunek, który z pewnością da się łatwo zmyć. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Farby w sprayu mają bardzo często żrące składniki, które wręcz wżerają się w strukturę powierzchni, na której znajduje się dany malunek. Z tego powodu samo umycie szyby bardzo rzadko likwiduje problem, gdyż farba zwyczajnie nie chce zejść. Graffiti to zatem duży problem, aczkolwiek wymiana szyby nie zawsze musi być jedynym wyjściem z problematycznej sytuacji. Są bowiem inne sposoby na usuwanie zniszczeń szkła.

Jak usunąć rysy na szkle domowymi sposobami

Domowym sposobem na usunięcie rys szyb będzie wypolerowanie szkła za pomocą specjalistycznej pasty polerskiej. Zawiera ona specjalnie dobrane składniki, które polerują powierzchnię szyby i dzięki temu są w stanie zminimalizować widoczność rys. Inny sposób to wykonanie takiej pasty samodzielnie – należy wówczas zmieszać sproszkowany tlenek ceru z wodą i użyć go jako pastę. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że domowe sposoby najlepiej nadają się na usuwanie drobnych, mało widocznych zniszczeń. Może się bowiem zdarzyć, że nieświadomie powiększysz zakres zarysowań. Opisane metody są też zwyczajnie mało efektywne i używanie ich na dużych powierzchniach będzie niezwykle meczące.

Jak usunąć rysy na szybie? Najlepiej skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Czy wiesz, że istnieją firmy specjalizujące się w usuwaniu różnego rodzaju zniszczeń na oknach zarówno tych w domu, jak i samochodzie? Fachowcy używają wyłącznie najwyższej jakości sprzętu, a także mają bogate doświadczenie w tej branży. Dzięki temu mogą usuwać zniszczenia obejmujące nawet więcej niż połowę szyby! Oprócz tego koszt takiej usługi jest znacznie niższy niż wymiana – może objąć maksymalnie 70% ceny wstawienia nowego okna. Warto też zaznaczyć, że większość zniszczeń można usunąć na miejscu. Nie ma zatem potrzeby wyjmowania szyby, jej transportu, a potem ponownego montowania. Dzięki tej metodzie oszczędzasz zatem nie tylko pieniądze, lecz także dużo czasu, bo usuwanie rys zajmuje maksymalnie kilka godzin.

Jak usunąć rysy za pomocą polerowania?

Profesjonaliści nie stawiają wyłącznie na polerowanie. W wielu sytuacjach metoda ta byłaby po prostu nieefektywna. Najpierw zeszlifowują oni zniszczoną warstwę, ingerując maksymalnie w 5% grubości szyby. Nie ma zatem żadnego zagrożenia jej trwałości. Po zeszlifowaniu rys na szybach pozostaje matowy ślad i przychodzi czas na przywrócenie im przejrzystości. Wykorzystuje się do tego automatyczne polerki i najwyższej jakości pasty polerskie. Dzięki zabiegowi szyby nieraz prezentują się znacznie lepiej niż przed polerowaniem.

Usuwanie rys z szyby można wykonać samemu, jednak zdecydowanie lepiej zostawić to zadanie profesjonalistom. Oferują oni najwyższą jakość usług i wspaniały efekt, a to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

Sprawdź: https://polerowanie-szyb.pl/

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Odbiór techniczny mieszkania – jak się do niego przygotować?

Odbiór wymarzonego mieszkania od dewelopera to moment, na który wiele osób czeka z utęsknieniem. Zanim jednak nastąpi przeniesienie własności, a więc nowi lokatorzy staną się pełnoprawnymi właścicielami, konieczne jest wykonanie odbioru technicznego. Czym właściwie jest odbiór techniczny, jak najlepiej się do niego przygotować i kto może pomóc w tym trudnym zadaniu? Odbiór techniczny mieszkania – […]

Na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania?

Mieszkania od dewelopera niezależnie czy to Gdańsk, Warszawa czy Katowice cieszą się niesłabnącą popularnością. W każdym większym i mniejszym mieście realizowane są nowe inwestycje, które przyciągają klientów zainteresowanych zakupem swoich przysłowiowych „czterech kątów”. Jednak zanim się wprowadzimy, trzeba taki lokal odebrać. A do tego warto się dobrze przygotować. Należy to zrobić dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ […]