Dlaczego warto stosować impregnat do betonu?

impregnat do betonu

Beton jest powszechnie wykorzystywany do wykonywania wylewek pod ogrodowe konstrukcje, fundamentów do budowy domu, podjazdów, chodników i innych podobnych elementów. Dzięki niemu utwardza się podłoże i chroni się je przed nasiąkaniem, powstawaniem błota itp. Niestety, beton jest podatny na niszczenie na skutek działania czynników atmosferycznych. Jego szybkim uszkodzeniom przeciwdziała impregnat do betonu.

  1. Czym jest impregnat do betonu?
  2. Właściwości impregnatu do betonu

Zabezpieczenie betonu przed pękanem, kruszeniem i innymi uszkodzeniami jest niezbędne, by wykonane podjazdy, wylewki lub fundamenty służyły przez długie lata. Jeżeli zrezygnuje się z używania impregnatu do betonu, kompozyt już po kilku latach ulegnie zniszczeniu. Impregnat jest zatem niezbędny, by stworzyć trwałą konstrukcję.

Czym jest impregnat do betonu?

Impregnat do betonu to środek o działaniu hydrofobowym. Dzięki temu beton lub inne prefabrykaty budowlane na bazie cementu są znacznie odporniejsze na zniszczenia spowodowane działaniem wody. Impregnat samoistnie reaguje z mineralnymi surowcami, dlatego działa długo i skutecznie. Wytrzymałość techniczna betonu jest o wiele wyższa niż w przypadku, gdy kompozyt jest wykorzystywany bez dodatku impregnatu.

Warstwa hydrofobowa stworzona przy użyciu impregnatu do betonu jest niewidoczna. Dzięki temu może być stosowana w każdym miejscu, bez obaw, że negatywnie wpłynie na wygląd aranżacji. W niektórych przypadkach może pojawić się jedynie nieznaczne pogłębienie koloru betonu architektonicznego.

Właściwości impregnatu do betonu

Z impregnatu do betonu można korzystać, gdy chce się zwiększyć wytrzymałość mechaniczną wylewek betonowych oraz bloczków elewacyjnych, ogrodzeń, imitacji kamienia, płyt tarasowych, lastryko oraz kostek brukowanych. Impregnat dokładnie penetruje podłoże i szybko tworzy hydrofobową powłokę. Jednocześnie preparat jest otwarty na dyfuzję pary wodnej, dzięki czemu chroni przed „zaparzaniem” prefabrykatów. Środek schnie do nielepiącej się postaci, nawet w przypadku nakładania na wilgotne podłoże.

Co ważne, impregnat do betonu można stosować na lekko uszkodzone podłoża. Preparat wykazuje skuteczność w dezaktywacji rys. Za jego pomocą usuwa się szybko małe pęknięcia i szczeliny, które mogą pojawić się po zimie. Dodatkowo dzięki niemu zmniejsza się skłonność do brudzenia prefabrykatów na bazie cementu oraz do powstawania grzybów i porostów. W ten sposób impregnacja betonu ułatwia czyszczenie tarasów, chodników lub podjazdów na wiosnę. Mniej porostów i grzybów sprawia, że do ich usuwania z betonu nie trzeba używać silnej chemii, która ma negatywny wpływ na środowisko i rośliny w ogrodzie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Atuty nowoczesnego budownictwa bloków mieszkalnych

Różnica pomiędzy blokami z tzw. „wielkiej płyty” a nowoczesnym budownictwem mieszkaniowym dotyczy przede wszystkim lokalizacji. O ile dzisiejsze, nowoczesne budownictwo stawia na planowanie przestrzenne i indywidualne preferencje przyszłych mieszkańców o tyle mieszkania z „wielkiej płyty” były budowane często w miejscach przypadkowych, choć najczęściej sąsiadujących z dużymi zakładami przemysłowymi. Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe – kontynuacja wielkiej płyty? […]

Jakie meble łazienkowe wybrać?

Jeśli interesujemy się wystrojem wnętrz, to z pewnością nie są nam obce specjalistyczne opinie w tej dziedzinie – wybór mebli łazienkowych znacznie różni się od tego, czym mogą cechować się pozostałe pomieszczenia w domu. Dlaczego? Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością uwzględnienia nie tylko wyglądu danego wyposażenia, ale także jego faktycznej funkcjonalności. Łazienka to […]