Dlaczego frezarki asfaltowe to niezbędne maszyny podczas odbudowy dróg? Nowoczesne budownictwo

Frezarka asfaltowa jest niezastąpionym sprzętem służącym do renowacji dróg. Przygotowuje ona podłoże do dalszego etapu prac, czyli położenia warstwy wykończeniowej. Zastosowanie frezarki umożliwia uzyskanie lepszej przyczepności dla asfaltu, urządzenie usuwa dokładnie resztki zanieczyszczeń, pozostałości kleju, wykładzin i innych surowców.

Proces frezowania – na czym polega?

Nowoczesna frezarka do asfaltu (zob. https://sklep.interhandler.pl/osprzety-i-urzadzenia/frezarki-do-asfaltu) umożliwia przeprowadzenie remontu na drodze, proces frezowania przeprowadzany jest w takich sytuacjach, jak przywracanie poziomu zapadniętym łazienkom, wycinania w drodze wąskiej rynny np. do położenia światłowodów. Frezarka asfaltowa wyposażona jest w bęben, jest on dociskany do faktury drogi do takiej głębokości, jaka była wcześniej zaplanowana. Bęben jest zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, aby podczas pracy kierunek ruchu frezów był przeciwstawny w stosunku do kierunku pracy samej frezarki. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanej pracy, ponieważ jest mniejsze prawdopodobieństwo niekontrolowanego ruchu maszyny.

Głębokość, jaką osiąga maszyna do asfaltu, może być zmieniana przez operatora frezarki, który podnosi lub opuszcza bęben urządzenia, regulując wysokość na kolumnach. Można go regulować ręcznie lub automatycznie przy pomocy układu elektronicznego. W czasie ruchu maszyny do asfaltu frezy zagłębiają się w powierzchnię i zdzierają asfalt. Jego pokruszony wariant nazywany jest granulatem. Może on być powtórnie przetworzony i wykorzystywany do budowy dróg. Wykorzystanie tych urządzeń jest niezbędne, ponieważ nie tylko zdzierają starą warstwę, ale jednocześnie wyrównują odpowiednio nawierzchnię pod następne prace. Często wykonywane jest jedynie frezowanie asfaltu, niwelujące koleiny i uwypuklenia bez konieczności wykonywania nowej nawierzchni.

Cechy dobrej sprężarki do asfaltu

Większe frezarki do asfaltu wykorzystywane na drogach publicznych są napędzane silnikiem spalinowym, mniejsze maszyny wyposażone są w silnik elektryczny. Urządzenia tego typu różnią się między sobą wielkością części roboczej, im jest ona większa, tym szybciej postępują prace budowlane. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze frezarki asfaltowej jest jej moc.

Nowoczesne urządzenia tego są wyposażone w komfortową kabinę z amortyzowanym fotelem, podświetlaną klawiaturę, czy wygodne oświetlenie miejsca pracy w trybie dziennym i nocnym. Konstrukcja frezarek do asfaltu z systemem odpylającym umożliwia powstawanie dużo mniejszego zapylenia. Zastosowanie zewnętrznych kamer sprawia, że widoczność dla operatorów urządzeń jest dużo lepsza, dzięki czemu praca może przebiegać o wiele sprawniej.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Płyta fundamentowa – czy warto?

Wielu twierdzi, że płyta fundamentowa to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny fundament? Czy faktycznie tak jest? Czy warto w nią zainwestować? Ogrzewanie podłogowe zapewnia wiele korzyści zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Elementy instalacji nie są widoczne, nie wpływają więc negatywnie na wygląd pomieszczenia. Z drugiej strony tego rodzaju ogrzewanie charakteryzuje się wysokim komfortem cieplnym, […]

projekt domu

Gotowe projekty domów – jak wybrać idealny projekt dla siebie?!

Jak wybrać idealny projekt domu? Budowa domu to zawsze wyzwanie dla jego przyszłych właścicieli. Nie chodzi tutaj tylko o kwestię związaną z koniecznością załatwienia pozwoleń czy sam proces budowy domu, ale także o wybór odpowiedniego projektu. Gotowy projekt domu czy realizowany indywidualnie? Najczęściej pierwszym dylematem, przed stają osoby chcące wybudować dom jest kwestia podjęcia decyzji […]