W obecnych czasach architekci coraz częściej w procesie projektowania wnętrz sięgają po nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, pozwalające wykończyć w artystyczny i niebanalny sposób podłogi czy przegrody ścienne z użyciem betonu architektonicznego – specjalnej, porowatej mieszanki o surowym, szarym kolorze.
W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest nowy produkt firmy Weber – weberfloor mikrocement, który umożliwia stworzenie cienkiej, dekoracyjnej warstwy imitującej beton.
Beton architektoniczny jest rosnącą na popularności mieszanką, służącą do pokrycia płaszczyzn danego elementu konstrukcji w mieszkaniu lub lokalu usługowym. Surowy, zróżnicowany odcień szarości, industrialny finisz i asymetryczna struktura, gwarantująca intrygujący, ekskluzywny efekt, zyskują z roku na rok coraz więcej zwolenników, którzy decydują się na wykorzystanie tego rozwiązania w aranżowanych wnętrzach.
Beton architektoniczny znajdziemy obecnie zarówno w mieszkaniach prywatnych, u osób, które cenią niebanalny design i nowoczesne rozwiązania, jak i w ekskluzywnych lokalach usługowych, gdzie w intrygujący sposób wzbogaca eleganckie loggie, minimalistyczne łazienki czy zewnętrzne elewacje budynku. Ta surowa struktura doskonale komponuje się z wieloma wnętrzami, i mimo pozornej ciężkości – nadaje całości niepowtarzalnego, luksusowego szlifu znanego z modnych loftów.
Zapotrzebowanie na stworzenie współczesnych, industrialnych wnętrz było inspiracją do stworzenia zupełnie nowego produktu, który spełnia oczekiwania użytkowników i inwestorów. Produkt weberfloor mikrocement pozwala na bezproblemowe wytworzenie dekoracyjnych, cienkich warstw bezdylatacyjnych imitujących beton – w tym również świetnie odtwarzających jego charakterystyczną, porowatą strukturę z wyraźnym śladem obróbki oraz niejednolity, szary kolor z wielobarwnymi przebarwieniami.
Beton architektoniczny weberfloor mikrocement marki Weber umożliwia bezproblemowe pokrycie powierzchni i elementów konstrukcji w mieszkaniu lub lokalu usługowym – w tym zarówno podłóg, jak i ścian. Co równie ważne, charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, a także na niekorzystne warunki – czyli na wodę oraz na promieniowanie UV. Jest elastyczny i może zostać zastosowany również w wymagających systemach ogrzewania podłogowego.
Wykorzystanie weberfloor mikrocementu pozwala na osiągnięcie unikalnych efektów, których nie uzyskamy w przypadku zastosowania standardowych płyt z betonu architektonicznego. Do najważniejszych rodzajów personalizacji efektu końcowego do potrzeb wymagającego klienta należy możliwość dowolnego wpłynięcia na kolor powłoki dekoracyjnej. Drobnoziarnistą, suchą mieszankę produktu Webera w kolorze bazowym – białym, jasnoszarym lub ciemnoszarym – można zabarwić płynną, odporną na alkalia pastą pigmentową lub pigmentem proszkowym. Uzyskujemy dzięki temu niepowtarzalny efekt dekoracyjny związany z charakterystyczną porowatością, rodzajem faktury elementu oraz ilością przebarwień i kolorem końcowym mikrocementu Weber.