DeboweTarasy.pl

Czy trzeba zabezpieczać ławki ogrodowe na zimę?

Ławki ogrodowe doskonale sprawdzają się do spędzania wolnego czasu na tarasach, balkonach oraz w innych miejscach wokół domów. Część osób zadaje sobie jednak pytanie, czy takie elementy wyposażenia muszą być dodatkowo zabezpieczane na zimę, czy może pozostawienie na chłodniejsze miesiące będzie zupełnie obojętne dla ich stanu. Oto odpowiedź na to pytanie.

Ławki ogrodowe, czyli problem ze znalezieniem miejsca

Ławki do ogrodu to często spore meble, dla których trudno znaleźć odpowiednie miejsce na okres zimowy. Jeśli jednak jest taka możliwość, to warto ją rozważyć. Ogrodowe ławki drewniane lub technorattanowe są zazwyczaj lekkie, dzięki czemu ich przeniesienie do schowka nie powinno stanowić dużego problemu, oczywiście jeśli dysponujemy takim miejscem. Może być to także garaż lub inne suche pomieszczenie gospodarcze, w którym będą one przez ten czas bezpieczne. Przy ustawianiu ławek ogrodowych najlepiej jest rozważyć ułożenie pod siedziskiem twardej powierzchni lub żwiru. Oznacza to, że regularne użytkowanie nie zniszczy trawnika, a po drugie, że koszenie jest dużo łatwiejsze, a ławki ogrodowej nie trzeba będzie przesuwać przy każdym koszeniu.

Ławki do ogrodu, których nie trzeba przenosić

Przeniesienie takiego elementu wyposażenia nie zawsze jest też możliwe. Chodzi tutaj przede wszystkim o ciężkie ławki do ogrodu lub takie, które zostały na trwałe zamocowane do danego miejsca w ziemi, aby uniknąć ich uszkodzenia np. wskutek działania silnego wiatru. Co więc zrobić z takimi ławkami? W przypadku drewna zdecydowanie nie należy osłaniać go folią. Pod spodem będzie bowiem tworzyła się para wodna, która może doprowadzić je do spulchnienia i trwałego uszkodzenia. Ławki drewniane na stałe zamontowane w ziemi zdecydowanie lepiej jest poddawać regularnej impregnacji tak, aby uchronić je przed niszczeniem w okresie zimowym i aby po tym czasie również prezentowały się naprawdę dobrze.

Siedziska, których nie trzeba zabezpieczać

Kamienne lub betonowe ławki ogrodowe nie muszą być natomiast wcale zabezpieczane na okres zimowy. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to konieczność regularnego usuwania z nich śniegu. Chodzi bowiem o to, aby nie gromadził się on w wyżłobieniach, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia struktury tworzywa. Wynika to z tego, że lód zwiększa swoją objętość, co mogłoby prowadzić do pojawienia się naprawdę trudnych do usunięcia was.

Jak widać sposób zabezpieczania ławek ogrodowych na zimę zależy przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Generalnie jednak w przypadku większości standardowych tworzyw używanych do ich produkcji warto o nie zadbać po to, aby po okresie zimowym prezentowały się równie dobrze i nie utraciły swojej solidności.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Gdzie warto zakupić ceramikę ogniotrwałą?

W wielu branżach ważną rolę odgrywają produkty, które są odporne na działalnie wysokich temperatur. Przydają się one zwłaszcza w przypadku takich instalacji, w których temperatura jest zdecydowanie większa od temperatury otoczenia oraz we wszystkich tych instalacjach, które przeznaczone są do pracy w wysokiej temperaturze. Ważnym elementem instalacji tego typu jest ceramika ogniotrwała. Co zatem dobrze […]

Nowoczesne meble do biura

Jak wiadomo każde biuro to wizytówka firmy. Czy to jednoosobowa działalność czy też nowoczesne przedsiębiorstwo wszędzie znajdziemy biuro, w którym pracują osoby decyzyjne. To w nim przyjmowani są klienci, podpisywane są umowy oraz prowadzone wszelkiego rodzaju konsultacje. Biorąc to wszystko pod uwagę każdy właściciel powinien zadbać o profesjonalny i nowoczesny wygląd biura. Pomóc w tym […]