Baseny stelażowe — czym są i jak wybrać odpowiednie?

W obecnym czasie baseny stelażowe montowane w ogrodach czy na przydomowych działkach, są bardzo popularne nie tylko ze względu na wygodę korzystania z przydomowego basenu, ale także ze względu na łatwość montażu i komfort użytkowania. Basen ogrodowy to idealna opcja dla rodziny, która nie ma możliwości korzystania z miejskich ośrodków rekreacji, ale posiada swój ogród i może go zagospodarować w sposób, który zapewni miejsce do odpoczynku i zabawy.

Co wyróżnia baseny stelażowe?

Aby korzystnie wybrać basen na swoją działkę, warto rozważyć kilka opcji i dostosować parametry, a także rodzaje do swoich potrzeb. Baseny stelażowe to jeden z wariantów w bogatej ofercie basenów ogrodowych. Wyróżnia je z cała pewnością trwałość w użytkowaniu i odporność na warunki atmosferyczne takie jak wiatr czy deszcz. Prawidłowe zabezpieczenie w postaci metalowego stelaża, wykonanego z antykorozyjnego metalu, wraz z poszyciem, które gwarantuje długie użytkowanie, sprawia że są ona idealnym zamiennikiem i alternatywą dla basenów murowanych. Baseny stelażowe wyróżnia również mocna, odporna na promienie UV winylowa powłoka składająca się z trzech warstw wzmocnionego materiału odpornego na wodę, środki chemiczne, oraz pogodę. Baseny stelażowe to dobry wybór także pod względem dopasowania kształtu i wielkości do wymagań rodziny, lub grona przyjaciół, którzy chcą spędzić wspólnie czas przy basenie.

Dopasuj wymiar basenu do swoich potrzeb i ciesz się relaksem

Stajemy przed dylematem wybrania rozmiaru basenu do przestrzeni jaką posiadamy, oraz do ilości osób które będą korzystały z kąpieliska. Te kwestie są istotne przy wyborze rozmiaru, gdyż to gwarantuje wygodne i sprzyjające odpoczynkowi miejsce. Wymiary, kształt oraz głębokość to podstawowe parametry, które musimy uwzględnić przy wybieraniu i montowaniu basenu ogrodowego. Oto kilka opcji z których warto skorzystać i dobrać do swoich indywidualnych potrzeb.

Basen stelażowy 366×122

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-bestway-366×122-ogrodowy-stelazowy-56420-14w1,id2509.html

Basen o takich wymiarach świetnie wpisze się w  mały ogród lub taras i jest w stanie zapewnić komfortowe użytkowanie przez kilka osób, w tym przez dzieci. Wysokość ścianki gwarantuje wygodne korzystanie z basenu, zabezpieczenie przed wylewaniem się wody, a średnica o wielkości 366 cm. pozwala już na swobodne pływanie i zabawy w środku. Łatwy w montażu i bezpieczny w korzystaniu przez dzieci bardzo dobrze spełni funkcję dodatkowego miejsca do zabaw dla naszych milusińskich.

Basen 457x 122

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-intex-457×122-ogrodowy-stelazowy-28242-15w1,id4030.html 

Kompaktowy, duży, pojemny oraz funkcjonalny basen stelażowy o tych wymiarach jest idealnym dopełnieniem dużego ogrodu, wraz z wydzielonym miejscem na strefę relaksu wyposażoną w duży basen, leżaki i parasol przeciwsłoneczny. Duża, pojemna misa basenu zapewnia relaks dla grona przyjaciół jak i większej rodziny. Uniwersalny w użyciu, świetnie zda egzamin jako miejsce do pływania, zabaw, ale także jako miejsce do znalezienia odrobiny ochłody w upalne letnie dni. Wielkość basenu pozwala również na pływanie i zabawy z dziećmi. Dodatkowe wyposażenie w postaci drabinki ułatwia pewne i bezpieczne wychodzenie i wchodzenie  do  basenu.

Basen 305 x 76

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-intex-305×76-ogrodowy-stelazowy-26702-15w1,id1428.html

Ten rozmiar basenu stelażowego bardzo dobrze zapewnia rozrywkę i letni wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi, którzy cenią sobie wypoczynek nad brzegiem wody wraz z bezpieczeństwem swoich pociech. Stosunkowo niska ściana basenu 76 cm. pozwala na kontrolę dziecka w basenie, a pokrowiec zabezpiecza przed samowolnym korzystaniem z basenu przez dzieci. Jest to również dobra propozycja dla ogródków działkowych i małych przydomowych  działek w zabudowie szeregowej.

Przeznaczenie basenu a rozmiar

Od tego dla kogo i jak będzie użytkowany basen, zależy jego wielkość i wyposażenie. Basen stelażowy 366×122 przeznaczony jest dla większej liczby osób dorosłych, wraz z możliwością korzystania z tego basenu przez dzieci pod czujnym okiem rodziców. Mniejsze baseny mieszczące się na mniejszej powierzchni takie jak basen 305×76, lub trochę większy basen 457×122 mogą być przeznaczone dla dzieci, rodziców ale także sprawdzić się jako miejsce do ochłody w upalne letnie popołudnie. Dla kogoś kto ceni sobie jakość i  mocne wykonanie baseny stelażowe to najlepszy wariant wyboru.

Baseny stelażowe to alternatywa w momencie, kiedy nie mamy możliwości wyjechać na urlop, lub nie ma w pobliżu bezpiecznego kąpieliska. Baseny stelażowe to alternatywa do stworzenia strefy relaksu blisko domu, z której możemy korzystać w czasie dla nas dogodnym, i bezpiecznym dla najbliższych.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Akcesoria do drabin – hit czy kit?

Branży budowlanej, jak każdej innej, nie omijają różnorakie mody i trendy. Każdy chce mieć coś nowego. Coś, co mają lub chcą mieć wszyscy. Czy możliwe jest, by nagle zapanowała moda na coś tak specyficznego, jak akcesoria do drabin? Teoretycznie trudno to sobie wyobrazić. W praktyce jednak coraz więcej sklepów i hurtowni oferuje tego typu “gadżety”, […]

ogród

Projektowanie ogrodów – Jak samodzielnie zaprojektować?

Jak zabrać się za samodzielne projektowanie ogrodu? Piękny ogród to miejsce, które nie tylko będzie cieszyć oczy, ale także będzie doskonałym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Jednak aby stał się takim właśnie miejscem, dobrze jest go wcześniej odpowiednio zaprojektować. Duży czy mały ogród – wyznaczanie przestrzeni Przystępując do wykonywania projektu ogrodu, pierwszą kwestią którą […]