DeboweTarasy.pl

Baseny stelażowe — czym są i jak wybrać odpowiednie?

W obecnym czasie baseny stelażowe montowane w ogrodach czy na przydomowych działkach, są bardzo popularne nie tylko ze względu na wygodę korzystania z przydomowego basenu, ale także ze względu na łatwość montażu i komfort użytkowania. Basen ogrodowy to idealna opcja dla rodziny, która nie ma możliwości korzystania z miejskich ośrodków rekreacji, ale posiada swój ogród i może go zagospodarować w sposób, który zapewni miejsce do odpoczynku i zabawy.

Co wyróżnia baseny stelażowe?

Aby korzystnie wybrać basen na swoją działkę, warto rozważyć kilka opcji i dostosować parametry, a także rodzaje do swoich potrzeb. Baseny stelażowe to jeden z wariantów w bogatej ofercie basenów ogrodowych. Wyróżnia je z cała pewnością trwałość w użytkowaniu i odporność na warunki atmosferyczne takie jak wiatr czy deszcz. Prawidłowe zabezpieczenie w postaci metalowego stelaża, wykonanego z antykorozyjnego metalu, wraz z poszyciem, które gwarantuje długie użytkowanie, sprawia że są ona idealnym zamiennikiem i alternatywą dla basenów murowanych. Baseny stelażowe wyróżnia również mocna, odporna na promienie UV winylowa powłoka składająca się z trzech warstw wzmocnionego materiału odpornego na wodę, środki chemiczne, oraz pogodę. Baseny stelażowe to dobry wybór także pod względem dopasowania kształtu i wielkości do wymagań rodziny, lub grona przyjaciół, którzy chcą spędzić wspólnie czas przy basenie.

Dopasuj wymiar basenu do swoich potrzeb i ciesz się relaksem

Stajemy przed dylematem wybrania rozmiaru basenu do przestrzeni jaką posiadamy, oraz do ilości osób które będą korzystały z kąpieliska. Te kwestie są istotne przy wyborze rozmiaru, gdyż to gwarantuje wygodne i sprzyjające odpoczynkowi miejsce. Wymiary, kształt oraz głębokość to podstawowe parametry, które musimy uwzględnić przy wybieraniu i montowaniu basenu ogrodowego. Oto kilka opcji z których warto skorzystać i dobrać do swoich indywidualnych potrzeb.

Basen stelażowy 366×122

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-bestway-366×122-ogrodowy-stelazowy-56420-14w1,id2509.html

Basen o takich wymiarach świetnie wpisze się w  mały ogród lub taras i jest w stanie zapewnić komfortowe użytkowanie przez kilka osób, w tym przez dzieci. Wysokość ścianki gwarantuje wygodne korzystanie z basenu, zabezpieczenie przed wylewaniem się wody, a średnica o wielkości 366 cm. pozwala już na swobodne pływanie i zabawy w środku. Łatwy w montażu i bezpieczny w korzystaniu przez dzieci bardzo dobrze spełni funkcję dodatkowego miejsca do zabaw dla naszych milusińskich.

Basen 457x 122

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-intex-457×122-ogrodowy-stelazowy-28242-15w1,id4030.html 

Kompaktowy, duży, pojemny oraz funkcjonalny basen stelażowy o tych wymiarach jest idealnym dopełnieniem dużego ogrodu, wraz z wydzielonym miejscem na strefę relaksu wyposażoną w duży basen, leżaki i parasol przeciwsłoneczny. Duża, pojemna misa basenu zapewnia relaks dla grona przyjaciół jak i większej rodziny. Uniwersalny w użyciu, świetnie zda egzamin jako miejsce do pływania, zabaw, ale także jako miejsce do znalezienia odrobiny ochłody w upalne letnie dni. Wielkość basenu pozwala również na pływanie i zabawy z dziećmi. Dodatkowe wyposażenie w postaci drabinki ułatwia pewne i bezpieczne wychodzenie i wchodzenie  do  basenu.

Basen 305 x 76

Źródło: https://s-mumo.pl/basen-intex-305×76-ogrodowy-stelazowy-26702-15w1,id1428.html

Ten rozmiar basenu stelażowego bardzo dobrze zapewnia rozrywkę i letni wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi, którzy cenią sobie wypoczynek nad brzegiem wody wraz z bezpieczeństwem swoich pociech. Stosunkowo niska ściana basenu 76 cm. pozwala na kontrolę dziecka w basenie, a pokrowiec zabezpiecza przed samowolnym korzystaniem z basenu przez dzieci. Jest to również dobra propozycja dla ogródków działkowych i małych przydomowych  działek w zabudowie szeregowej.

Przeznaczenie basenu a rozmiar

Od tego dla kogo i jak będzie użytkowany basen, zależy jego wielkość i wyposażenie. Basen stelażowy 366×122 przeznaczony jest dla większej liczby osób dorosłych, wraz z możliwością korzystania z tego basenu przez dzieci pod czujnym okiem rodziców. Mniejsze baseny mieszczące się na mniejszej powierzchni takie jak basen 305×76, lub trochę większy basen 457×122 mogą być przeznaczone dla dzieci, rodziców ale także sprawdzić się jako miejsce do ochłody w upalne letnie popołudnie. Dla kogoś kto ceni sobie jakość i  mocne wykonanie baseny stelażowe to najlepszy wariant wyboru.

Baseny stelażowe to alternatywa w momencie, kiedy nie mamy możliwości wyjechać na urlop, lub nie ma w pobliżu bezpiecznego kąpieliska. Baseny stelażowe to alternatywa do stworzenia strefy relaksu blisko domu, z której możemy korzystać w czasie dla nas dogodnym, i bezpiecznym dla najbliższych.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

komoda do sypialni

Czym kierować się przy wyborze komody do sypialni?

Sypialnia to miejsce, gdzie człowiek regeneruje się po trudach dnia codziennego, a także w chorobie. O jakości wypoczynku decyduje nie tylko łóżko, ale też aranżacja całego pomieszczenia. Ważna jest kolorystyka, meble i dodatki skomponowane w taki sposób, aby nie przytłoczyć przestrzeni życiowej koniecznej do właściwego wypoczynku. W zależności od wielkości sypialni i stylu, w jakim pragnie się […]

Na jakie oświetlenie ogrodu najlepiej się zdecydować?

Ogród jest miejscem, w którym najprzyjemniej spędza się czas latem. Długie, ciepłe wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. W ogrodzie wypoczywać można również samemu. To świetne miejsce na przemyślenie różnych spraw i chwilowe odcięcie się od świata. Dobrze zaprojektowany ogród powinien być wyposażony w wysokiej jakości lampy ogrodowe, które będą […]