Carport drewniany alternatywą dla garażu

Carport drewniany alternatywą dla garażu

Nie każdy ma możliwość postawienia na posesji garażu, a świetną alternatywą dla niego jest carport drewniany, czyli wiata garażowa wykonana z drewna. Rozwiązanie to ma wiele zalet, przemawia za nim trwałość, jakość, modułowość, szerokie zastosowanie, szybkość budowy, przystępna cena. Wiata garażowa pozwala zaoszczędzić zarówno miejsce, jak i pieniądze, na czym z pewnością zależy wielu inwestorom.

Dlaczego warto wybrać drewniane wiaty garażowe?

W przypadku braku miejsca lub środków dostępnych na postawienie garażu zawsze można skorzystać z alternatywnego rozwiązania w postaci wiaty garażowej. Zapewnia ona dodatkowe miejsca postojowe, a na jej postawienie nie trzeba mieć żadnej zgody, oczywiście jeśli ma ona standardowe wymiary, jej powierzchnia nie przekracza 50 metrów kwadratowych. Montaż bramy jest łatwy, dzięki czemu można wykonać go samodzielnie, w sprzedaży dostępne są gotowe konstrukcje do postawienia we własnym zakresie. Można też skorzystać z usług fachowców, którzy zamontują wiatę w trybie niemalże ekspresowym. Carporty dostępne są w wersji wolnostojącej, przejazdowej, mogą też przylegać bezpośrednio do budynku. Inwestor decyduje o wymiarach wiaty, sposobie jej wykończenia, nie ma problemu z dopasowaniem jej do istniejącej architektury, elewacji budynku. Wiaty garażowe drewniane są bardzo estetyczne, prezentują się zdecydowanie efektowniej od klasycznego garażu. Praktyczną ozdobą będą wiaty mające konstrukcję z ażurowymi ścianami, można nawet obsadzić wokół dzikie pnącza, aby uzyskać unikalną aranżację ogrodową.

Jakie zalety mają wiaty garażowe drewniane?

Wiata garażowa drewniana jest niezwykle trwała, przez co posłuży użytkownikowi przez długi czas. Wystarczy pamiętać o regularnej konserwacji drewna, aby nie utraciło ono swoich pierwotnych właściwości i walorów estetycznych. Wystarczy użyć gotowego środka przeznaczonego do ochrony drewna. Ponadto ten naturalny surowiec może być poddawany renowacji, malowany lakierem lub farbą. Carporty są nie tylko wytrzymałe, ale też odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie trzeba martwić się o to, że ulegną zniszczeniu na skutek działania deszczu, śniegu czy gradu. Jako że wiaty garażowe składają się z elementów modułowych, można w dowolnym momencie je rozbudować, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie trzeba kupować kolejnej wiaty, mogąc powiększyć tę, która znajduje się już na posesji, co przekłada się na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Wiata przyścienna czy wiata wolnostojąca może posłużyć jako miejsce postojowe do samochodu, przechowywania opału/narzędzi/materiałów budowlanych. Możliwości zastosowań carportów jest wiele. Na ich korzyść przemawia szybkość i łatwość budowy, na podstawie rysunków technicznych i instrukcji montażu można zająć się tym samodzielnie. Wiaty nie mają fundamentów, ścian, okien ani drzwi (choć mogą jeśli mowa o wiata z pomieszczeniem gospodarczym). Jest to świetne rozwiązanie, niezależnie od wielkości działki. Wiatę można dowolnie konfigurować, a czas jej realizacji zajmuje zwykle 2-6 tygodni.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartej na stronie producenta wiata garażowych, marki Wiatex.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Nowoczesne meble do biura

Jak wiadomo każde biuro to wizytówka firmy. Czy to jednoosobowa działalność czy też nowoczesne przedsiębiorstwo wszędzie znajdziemy biuro, w którym pracują osoby decyzyjne. To w nim przyjmowani są klienci, podpisywane są umowy oraz prowadzone wszelkiego rodzaju konsultacje. Biorąc to wszystko pod uwagę każdy właściciel powinien zadbać o profesjonalny i nowoczesny wygląd biura. Pomóc w tym […]

Sofa rozkładana – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rozkładane sofy to bardzo popularne rozwiązanie. Wykorzystuje się je najczęściej w małych mieszkaniach, w których salon pełni jednocześnie funkcję sypialni. Często też wybiera się je, aby w razie czego mogły być łóżkiem dla gości. No ale jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Co powinna posiadać idealna sofa rozkładana? Na te pytania […]