Poradnik od A do W… czyli jakie kominki wybrać w Andrychowie, Kętach czy Wadowicach?

Kominek w salonie to jeden z najbardziej klimatycznych elementów wystroju wnętrza. Pozwala cieszyć się widokiem ognia, gdy nie masz pomysłu na wieczór. Ogrzewa, gdy usiądziesz wygodnie, by cieszyć się chwilą.

Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie kominka zbierz podstawową wiedzę, na co zwrócić uwagę. Możesz prześledzić fora i artykuły, aby zostać ekspertem od instalacji najlepszych kominków. Możesz po prostu zastanowić się, jak będziesz używać kominka i pod tym kątem zaplanować, którego ze specjalistów od instalacji kominków i jaki typ wkładu kominkowego (tradycyjny, gazowy czy biokominek) wybrać.

Z klientami zawsze trzymamy się prostej zasady podczas pierwszej rozmowy o instalacji systemu kominkowego. Brzmi ona: powiedz, w jakim wnętrzu mieszkasz, a dowiesz się jaki kominek wybrać” – deklaruje załoga Systemów Kominkowych Waligóra, która tradycyjne jak i nowoczesne, designerskie i ekologiczne kominki montuje od ponad 20 lat.

Idąc tokiem myślenia ekspertów piszemy, jak dopasować kominek do swojego wnętrza na przykładzie miejscowości w Małopolsce.

  1. Kominki w Andrychowie – czyli kominek w najlepszym stylu

Jeśli mieszkasz w Andrychowie, aby odpowiedzieć na pytanie: „Jaki kominek wybrać?” weź pod uwagę piękne położenie. W miejscowościach, które odwiedzają turyści atutem przy decyzji o wyborze noclegu bywa kominek. Pomyśl, jak w pełni wykorzystać jego potencjał nie tylko we własnym salonie. Jeśli prowadzisz hotel, pensjonat czy spa kominek na pewno pomoże ci stworzyć przytulny wystrój wnętrza.

Andrychów położony w Beskidzie Małym, przyciąga turystów nie tylko sławą Krakowa, Wadowic czy Oświęcimia. Beskid Andrychowski oraz Starówka urzekają kameralną atmosferą i widokiem gór.

Gdy wybierasz kominki w Andrychowie przemyśl miejsce, gdzie kominek sprawdzi się najlepiej i uzupełni klimat wnętrza. Ciekawym pomysłem jest zbudowanie kominka, który oddzieli kuchnię od salonu. Jeśli planujesz wystrój komercyjny kominek może podgrzać atmosferę restauracji lub kameralnego spa. Wyobraź sobie kominek w ekskluzywnej łazience z widokiem na Beskidy. Wystarczy dobrać wspólnie z ekspertem w branży instalacji kominków wkład gazowy i możesz cieszyć się luksusem kąpieli w blasku naturalnie iskrzącego ognia i ceramicznych polan do złudzenia przypominających prawdziwe. Obudowa kominka kamieniem lub kaflami dodatkowo podniesie walory estetyczne kominka.

Miejsce kominka powinno zależeć nie tylko od fantazji, ale i od projektu wnętrza. Oprócz designu nie zapomnij o funkcjach grzewczych kominka. Jeśli zachowasz odpowiedni odstęp wokół kominka, wydłużysz czas eksploatacji mebli i urządzeń.

  1. Kominek w Kętach – czyli ogrzewanie kominkowe pro eko

Kęty leżą na trasie Kraków – Oświęcim. Każdego, kto zdecyduje się na postój w miasteczku zauroczy niewątpliwie jak jest zadbane. Z racji na estetyczne otoczenie jak i dlatego, że Kęty są w Małopolsce warto zwrócić uwagę na ekologiczność wybranego rozwiązania grzewczego. Kominek w Kętach podlega pod wprowadzone we wrześniu 2019r. prawo o zakazie opalania kominków drewnem. Nie jest to bariera do budowy kominka w domu czy mieszkaniu. Ekologiczne kominki bez problemu spełniają najwyższe standardy jakości.

Świadomy klient, który wybierze biokominek na pewno na tym skorzysta. Ekologiczne wkłady kominkowe mogą służyć przez lata. Najlepsze na świecie biokominki cechuje dodatkowo zaawansowana automatyka, nowoczesny design oraz piękne, naturalne płomienie.

  1. Kominki w Wadowicach – czyli tradycja i nowoczesność.

Wadowice to miasto, znane głównie jako miasto rodzinne Jana Pawła II. Stanowi ważny cel pielgrzymek. Zwiedzający odwiedzają dom rodzinnym JPII, Bazylikę Ofiarowania NMP oraz jedzą w cukierniach kremówki.

Jak w ten pejzaż wpisują się kominki w Wadowicach? Możesz zdecydować się na designerskie palenisko zarówno wewnątrz restauracji jak i uzupełnić klimat outdoorowego ogródka wolnostojącym urządzeniem grzewczym w ciekawej obudowie. Na rynku pojawiło się wiele kominków o oryginalnych kształtach. Niezależnie od wybranego rodzaju wkładu kominkowego zadbaj, aby ogień grał w nim pierwsze skrzypce.

Opisz wnętrze a powiem, jaki kominek wybrać. Stwórz harmonijną całość estetyki i bezpieczeństwa. Zwróć uwagę:

  1. gdzie zainstalować kominek, aby najlepiej wyglądał i ogrzewał
  2. wybierz typ wkładu kominkowego
  3. pamiętaj o parametrach eko
  4. dobierz estetykę obudowy wkładu kominkowego/design urządzenia grzewczego
  5. zatrudnij najlepszych fachowców w budowie i instalacji kominków
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak wybrać najlepsze obrazy na płótnie z samochodami?

Efektowne obrazy na płótnie z samochodami wydają się być idealną propozycją dla miłośników motoryzacji. Niebanalne dekoracje ścienne są chętnie wręczane w prezencie. Taki upominek zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających fanach czterech kółek. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie? Sprawdź poniższe wskazówki! Dzięki nim unikniesz nieudanej inwestycji i wyrzucenia pieniędzy […]

Współczesny dworek – czy warto budować dom w stylu dworkowym?

Planując budowę domu jednorodzinnego, większość osób myśli o dość powszechnych rozwiązaniach: położonym na planie kwadratu lub prostokąta domu z poddaszem, czy klasycznego domu parterowego. W porównaniu do takich budynków dom w stylu dworkowym może sprawiać wrażenie kosztownej fanaberii. Ale czy rzeczywiście tak jest? A może warto wybudować swego rodzaju współczesny dworek? Przekonajmy się!