DeboweTarasy.pl

Kolorowe poduszki – wybierz idealne do swojego wnętrza!

Poduszki dekoracyjne kolorowe to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane dekoracje możemy porównać do kontaktowego przyjaciela, który integruje całe towarzystwo przebywające w danym pomieszczeniu. To właśnie poduszki, jak żaden inny dodatek, łączą elementy wystroju pomieszczenia oraz wprowadzają do niego niebywałą harmonię. Wybór odpowiednich poduszek nie należy jednak do najłatwiejszych. Jak zatem dobrać je do naszego pomieszczenia?

Rozmiar gra kluczową rolę

Wybierając kolorowe poduszki dekoracyjne należy zwrócić uwagę na rozmiar sofy, kanapy czy siedziska z europalety, na której się znajdą. W większości przypadków, dla standardowych rozmiarów sof, najlepszym rozmiarem będą tradycyjne poduszki o wymiarach 45×45 cm lub 50×50 cm. Mniejsze poduszki nie wyróżniają się bowiem na kanapie, mogą jedynie stanowić dopełnienie tych większych. Jeżeli w naszym salonie znajduje się naprawdę duża sofa, możemy zakupić kolorowe poduszki w rozmiarze XXL, czyli takie w rozmiarze 60×60 cm lub 70×70 cm. Nadadzą one wrażenie przytulności oraz uzupełnią puste miejsce na naszej kanapie.

Do nowoczesnych sof z niskim oparciem najlepszym wyborem będą z kolei minimalistyczne poduszki, których rozmiar nie przekracza 40×40 cm. Nie trzeba będzie ich przekładać, aby wygodnie usiąść. Tego rozmiaru poduszki doskonale sprawdzą się także na fotelach.

Jeżeli poduszki, które wybieramy mają znaleźć się na zewnątrz – dekorując palety drewniane przeznaczone do siedzenia, wybierzmy modele płaskie oraz dopasowane rozmiarami do naszego mebla. Z reguły są to duże rozmiary rzędu 120×80 cm.

Kształt jest równie ważny

Kształt poduszek jest drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na finalny wygląd naszego pomieszczenia. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych do wyboru mamy szerokie spektrum poduszek kolorowych – najczęściej wybierane są jednak standardowe poduszki prostokątne. Na co zwrócić uwagę wybierając kształt akcesoriów dopasowanych do naszej kanapy?

  • Jeżeli chcemy wygodnie usiąść oraz podeprzeć plecy na całej długości, najlepszym wyborem będą kolorowe poduszki kwadratowe. Jest to bowiem najbardziej uniwersalny wybór – zarówno do wnętrz, jak i mebli zewnętrznych stworzonych z takich materiałów jak paleta euro.
  • Poduszki kolorowe w postaci wałków sprawdzą się najlepiej na sofach skórzanych – nie ześlizgują się one w dół oraz zapewniają doskonałe podparcie lędźwi.
  • Okrągłe poduszki kolorowe sprawdzą się doskonale jako uzupełnienie tradycyjnych, kwadratowych poduszek. Nieco mniejsze, dopasowane kolorystycznie do reszty wnętrza stworzą ciekawą aranżację. Świetnie zaprezentują się także położone na dużych poduchach na palecie epal.

Poduszki dekoracyjne grają niezwykle ważną rolę, jak się okazuje nie tylko we wnętrzach. Chcąc udekorować nasze tarasy czy balkony również sięgamy po miękkie poduchy, które sprawią, że nasz wypoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy niż dotychczas. W sklepach internetowych znajdziemy wiele ofert poduszek dopasowanych do naszych aranżacji. Wybierając odpowiednie dekoracje najważniejszy jest ich rozmiar oraz kształt – niedopasowane skutecznie mogą przytłoczyć całość aranżacji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Akcesoria do ogrodu – gdzie kupić?

Szczęśliwy ten kto posiada przydomowy ogród albo własny rodzinny ogródek działkowy. Potrafimy docenić ten nasz kawałek ziemi, zieleni, własnej przestrzeni. Potrafimy tak bardzo, że gotowi jesteśmy poświęcić wiele czasu i środków finansowych, by stworzyć zdrowy i zachwycający pięknem ogród, pełen prężnie rosnącej roślinności. Ogród w którym zaznamy relaksu i zaspokoimy nasze estetyczne pragnienia. A pomóc […]

Jak utrzymać basen w czystości? Kilka sprawdzonych metod

Utrzymywanie basenu w czystości jest bardzo istotne, nie tylko ze względów estetycznych. Dbając o higienę zbiornika i wody, zapobiec można rozwojowi wodorostów, glonów czy niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych w basenie należy oczyszczanie, filtrowanie oraz uzdatnianie. Istnieją różne sposoby na utrzymanie zbiornika w nienagannym stanie higienicznym, a w realizacji tych metod stosowane […]