DeboweTarasy.pl

Dlaczego warto wybierać meble dębowe?

Kupując meble najczęściej bierze się pod uwagę swój gust oraz stosunek jakości do ceny. Warto jednak spojrzeć na ten zakup z innej perspektywy. Meble, zwłaszcza te wykonane z prawdziwego drewna, niosą ze sobą coś więcej niż wartość użytkową. Będąc elementem wyposażenia domu lub mieszkania stają się częścią codzienności i wpływają na wszystkie sfery życia.

Jakość

Kierowanie się wyłącznie jakością mebli przy ich wyborze może kojarzyć się z nudną kalkulacją. Jednak całkowite zignorowanie tego aspektu szybko wywoła negatywne konsekwencje związane z ich użytkowaniem. Meble niskiej jakości często wymagają wymiany nawet po roku. O ile jest to kwestia wymiany frontów szafek kuchennych, lub blatów, można to zaakceptować. Gorzej jeżeli zniszczone elementy nie są wymienialne i cały mebel nadaje się do wyrzucenia.

Wykonanie

Drewniane meble są najczęściej porządnie wykonane. Wynika to z ceny materiału i kosztu jaki ponosi kupujący. Niska jakość wykończenia, jak w przypadku większości produktów z płyty meblowej, jest tu całkowicie nieakceptowalna. Dlatego spasowania, połączenia, malowanie, lakierowanie, ewentualnie szycia i okucia stoją na wyższym poziomie. Ze względu na cenę dębu, meble wykonane z tego drewna będą zdecydowanie najlepsze.

Dąb jako materiał na meble gwarantuje nie tylko najwyższą jakość wykonania. Sam w sobie jest już wysoce odporny na zniszczenie. Ta trwałość jest charakterystyczna dla większości drzew liściastych, przy czym dąb góruje nad innymi europejskimi gatunkami. Dzięki temu na dębowym meblu nie tak łatwo zrobić głęboką rysę. Zwykłe uderzenie również nie jest w stanie złamać dębowej półki, czy ścianki.

Cena

Kryterium ceny przy zakupie mebli jest istotne, zwłaszcza przy mocno ograniczonym budżecie domowym. Potrzeba kompromisu między jakością a ceną jest jednak problemem, na który nie warto patrzeć myśląc tylko o opłaceniu rachunku. Tak na prawdę koszt posiadania mebli rozkłada się na cały okres ich użytkowania. W poszukiwaniu solidny i stosunkowo niedrogich mebli dębowych warto zajrzeć na stronę https://strongtree.pl/pl/c/meble-debowe/120 .

Dębowe meble stanowiące wyposażenie mieszkania mogą okazać się dobrą lokatą kapitału. Dobrze utrzymane praktycznie nie niszczeją, co oznacza że ciągle mają tę samą wartość. Przy uwzględnieniu inflacji, która we współczesnym świecie jest powszechna, cena dębowego mebla może wręcz z czasem rosnąć. Co więcej, dobrej jakości wyposażenie domu może być przekazane w spadku, podobnie jak biżuteria, czy drogocenna zastawa.

Zwrot w czasie

Ze względu na wyjątkową wytrzymałość, trzeba wziąć pod uwagę, że dębowe meble mogą służyć przez długie lata. Dzięki temu jednorazowo wydana większa kwota, zwraca się przez brak konieczności wymieniania mebli na nowe. Wiąże się to nie tylko z oszczędnością w perspektywie długiego czasu. Dębowe meble zawsze będzie można sprzedać, dzięki czemu inwestycja rzeczywiście się zwróci.

Wygląd

Wygląd mebli ma ogromne znaczenie. Same w sobie muszą być estetyczne i komponować się z wystrojem całego mieszkania. Wyłącza to większość dębowych mebli z niektórych aranżacji. Jeżeli jednak nie podąża się za chwilowymi modami, dąb może okazać się wyborem uniwersalnymi i ponadczasowym.

Ponadczasowość

Dębowe meble służą w domach od stuleci. Z wielką dozą prawdopodobieństwa można założyć, że ich wykorzystanie nadal ma i będzie miało sens. Niezależnie od aktualnych trendów w dekoracji wnętrz, dąb zawsze będzie kojarzył się z klasyką. Dzięki temu idealnie wpisze się w gust osób ceniących tradycję. Wobec tego nie powinien dziwić fakt, że meble dębowe można kupić zarówno nowe jak i używane. Próżno szukać podobnego wyposażenia mieszkania sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat wykonanego z płyty meblowej. Najczęściej są to cudem zachowane pojedyncze sztuki z serii lub odrapane straszydła nienadające się do renowacji.

Uniwersalność

Typowe polskie mieszkania w ostatnich dziesięcioleciach przechodziły różne epoki modowe: od lamperii do połowy ściany, przez boazerię do sufitu aż do nowinkarskiego miszmaszu wszystkiego co zachodnie. Dębowe meble zdają się jednak opierać łatce kiczu. Dlatego nawet we wnętrzu, które dziś jest modne a jutro straci swój blask, dąb zawsze będzie promykiem dobrego smaku, gotowego na wkomponowanie się w nową aranżację.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

deska do krojenia

Deski do krojenia – jakie najlepsze? Którą deskę wybrać?

Jaką deskę do krojenia wybrać? Deska do krojenia to narzędzie, w które musi koniecznie być wyposażona kuchnia. Zważywszy na fakt, że asortyment tego produktu jest bardzo bogaty, czasem trudno zdecydować się, w jaką deskę najlepiej wyposażyć naszą kuchnię. Ile gospodyń, tyle gustów Często stojąc w sklepie przed półką po brzegi zapełnioną deskami do krojenia długo […]

Idealny żyrandol kryształowy do industrialnego wnętrza

Styl industrialny ma swój renesans i zyskuje sobie coraz większe zainteresowanie. Nie tylko meble i dekor, ale też nietuzinkowe oświetlenie ciekawie akcentuje się w surowym i minimalistycznym aranżacyjnym tle. Industrialne oświetlenie ożywi każde wnętrze Styl indutrialny przywodzi na myśl pofabryczne pomieszczenia, w których panuje  często skrajny skrajny minimalizm. Ceglane ściany, betonowe wykończenia podłóg i skromne meble […]