Czy ogrodzenia łupane są opłacalne?

Odpowiednio dobrane ogrodzenie to kwestia niemniej istotna, niż montaż oświetlenia w przydomowym ogrodzie. To ono zapewni nam optymalny poziom bezpieczeństwa i prywatności, zaś jego design pozwoli nam na stylowe podkreślenie wybranych elementów otoczenia domu. Możliwości jest mnóstwo, zaś znalezienie rozwiązania o znakomitym stosunku ceny do jakości nie zawsze jest proste. Niezwykle popularnym wyborem na polskim rynku jest ogrodzenie z pustaków łupanych, stanowiące niezwykle interesującą propozycję zarówno dla właścicieli starszych domów, jak i obiektów stricte designerskich. Wiele osób zastanawia się jednak, czy ogrodzenie w nowatorskim stylu faktycznie jest rozwiązaniem na wiele lat, które nie wymusi ponownego zakupu płotu po kilku miesiącach. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Niesamowity styl

Jednym z głównych czynników, decydujących o opłacalności płotu jest jego wygląd. Bloczki łupane, dzięki swojej odporności na czynniki zewnętrzne, należą więc do najpopularniejszych propozycji. Ogrodzenia wysokiej klasy, oferowane w naszym kraju m.in. przez firmę Velago, odznaczają się szeroką gamą dostępnych kolorów. Beże, szarość tudzież brązy, zapewnione przez solidne farby proszkowe, czynią płoty z bloczków łupanych niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem. Oprócz ciekawych wariantów kolorystycznych, znajdziemy tu również duży wybór kształtów i rozmiarów, uzyskiwanych przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu, ogrodzenie z kamienia łupanego można bez problemu wkomponować w architekturę naszego domu, tworząc tym samym estetyczną i spójną całość.

Trwałość wykonania

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bloczek betonowy do ogrodzenia jest elementem niezwykle wytrzymałym. Sprawia to, że pomimo swojej przystępnej ceny, płoty z bloków łupanych są w stanie służyć nam przez dziesięciolecia. Nie doznają one widocznych uszkodzeń w wyniku uderzeń, zaś podczas ulewnych, jesiennych deszczy, nie musimy martwić się o to, że nadmiernie nasiąkną wodą. Bloczkom niestraszne są również ekstremalne temperatury. Dzięki temu, nie musimy martwić się, że zakupione przez nas ogrodzenie będzie po pewnym czasie wymagać kosztownych napraw lub całkowitego wyburzenia i postawienia nowego.

Budowa płotu

Ogrodzenie z kamienia łupanego to również spore oszczędności, związane z pracami montażowymi. Specjaliści, przysłani przez wybraną przez nas firmę, dysponują gotowymi modułami elementów, wykonanymi zawczasu w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu, oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas, potrzebny na ukończenie prac. Według obowiązującego w Polsce prawa, ogrodzenie łupane stawia się na ławie fundamentowej ciągłej, umieszczonej w gruncie, poniżej poziomu przemarzania. Fundamenty wykonuje się z mocnego cementu, wyposażonego dodatkowo w zbrojenie z izolacją. Z tego też powodu, nie zaleca się szukania dodatkowych oszczędności przez tzw. samowolkę. Szczególnie, że praktycznie każdy producent ogrodzeń oferuje nam możliwość skorzystania z usług doświadczonej ekipy montującej.

Zachowanie czystości

Wiemy już, że walory estetyczne bloczka łupanego są warte swojej ceny. Wiele osób poszerzających swoją wiedzę nt. ogrodzeń, często zastanawia się, czy ogrodzenia wykonane z bloczka są trudne w czyszczeniu. Szlachetna forma, przywodząca na myśl kamień naturalny, początkowo sprawia wrażenie problematycznej, ale w rzeczywistości eksploatacja ogranicza się tu wyłącznie do regularnego mycia. Do utrzymania estetycznego wyglądu wystarczy nam zwykła myjka ciśnieniowa.

Należy pamiętać, że każdy bloczek betonowy do ogrodzenia wymaga impregnacji. Procedurę tę przeprowadza się już podczas samych prac montażowych. Niezaimpregnowane ogrodzenie stosunkowo szybko pokrywa się mchem i porostami, zaś w deszczowe dni może dojść w nich do rozpuszczania się soli wapna. Efektem są nieestetyczne, białe plamy, szpecące ogrodzenie. Problemy te zażegnamy, stosując odpowiednie środki. Pamiętajmy jednak, że najkorzystniejszym finansowo wyjściem w dalszym ciągu będzie impregnacja bloczków.

Idealne rozwiązanie dla każdego domu

Nowoczesne ogrodzenie z pustaków łupanych to znakomite rozwiązanie, odznaczające się idealnym wręcz stosunkiem ceny do jakości, ponieważ sami określamy kolor i kształt wybranych przez nas bloczków, nie musimy iść tutaj na żadne kompromisy. Ogrodzenia łupane są proste w utrzymaniu, bezpieczne oraz trwałe. Wszechstronność form sprawia równocześnie, że płoty możemy stawiać nawet na terenach nierównych bez konieczności kompleksowego przygotowania gruntu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czy warto zdecydować się na zakup ekogroszku premium?

Dbanie o środowisko naturalne oraz atmosferę w obliczu katastrofy klimatycznej to obowiązek każdego z nas. Prawidłowa postawa powinna przejawiać się nie tylko ograniczeniem plastiku, stosowaniem wielorazowych opakowań i toreb, jazdą rowerem, komunikacją miejską lub samochodem elektrycznym, czy stosowaniem ekologicznych kosmetyków. Szczególnie istotne znaczenie ma sposób ogrzewania pomieszczeń. Każdy ekologiczny dom powinien być wyposażony w nowoczesny […]

Co warto wiedzieć na temat ocieplania budynków? Jakie materiały wykorzystać?

Osoby, które planują postawienie własnego domu, muszą odpowiedzieć sobie na wiele ważnych pytań. Część z nich będzie dotyczyła wyboru materiałów budowlanych, z których powstanie ich wymarzony dom. Ważne jest to, z czego zostaną postawione mury, a także jakimi materiałami zostaną one docieplone. Odpowiednie docieplenie budynku pozwoli bowiem nie tylko zachować komfort cieplny w domu. Może […]