Stomatolog dziecięcy Kraków – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

Wiele osób zmaga się z traumatyczną wizytą w gabinecie stomatologicznym jako dziecko. Przykre wspomnienia budują wówczas w dorosłym człowieku strach i niepokój związany z dentystą. Dlatego tak ważne jest, aby stomatolog dziecięcy był osobą nie tylko wykwalifikowaną, ale również cechował się dobrym podejściem do małych pacjentów.

Dlaczego warto często pojawiać się z dzieckiem u dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest dla niego bardzo ważnym przeżyciem. Istotne jest zatem, aby dentysta wykonywał wszelkie czynności ze szczególną ostrożnością. Stomatolog dziecięcy Kraków podczas pierwszej wizyty powinien porozmawiać z pacjentem i dokładnie zaprezentować, jak należy szczotkować uzębienie. Wpojenie dziecku podstawowych nawyków, związanych z higieną jamy ustnej na wczesnym etapie sprawi, iż będzie ono je stosować regularnie. Bezstresowa i spokojna wizyta sprawi, że dentysta Kraków nie będzie kojarzony z czymś nieprzyjemnym, w późniejszych etapach rozwoju dziecka, a następnie w dorosłym życiu.

Rodzicom zaleca się przyprowadzanie małego pacjenta na wizyty kontrolne, nawet jeżeli nie są one konieczne. Częste przebywanie dziecka w gabinecie, np. podczas wykonywania bezbolesnych zabiegów lakierowania czy lakowania, sprawi, że zaufa ono stomatologowi. Rodzice mają bardzo duży wpływ na przestrzeganie higieny jamy ustnej przez dziecko w domu. Bardzo ważne jest dobranie właściwej szczoteczki oraz pasty do zębów, które będą w pełni bezpieczne dla delikatnych zębów dziecka. Szczotkowanie odbywać się powinno dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto także wprowadzić do codziennej higieny nić dentystyczną, która dokładnie czyścić będzie przestrzenie międzyzębowe.

Kiedy dziecko powinno pojawić się na pierwszej wizycie?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym odbyć się powinna wówczas, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zęby. „Mleczaki” wyrzynają się już od szóstego miesiąca życia, a obecne są już wszystkie w jamie ustnej w wieku około 3 lat. Wówczas jest to czas, w którym dziecko już koniecznie powinno zjawić się na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Starszym pacjentom stomatolog zaproponować może wybielanie zębów w gabinecie Kraków. Proces ten składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Pierwsza wizyta polegać będzie na ocenie naturalnego koloru uzębienia i pobraniu wycisku. Na kolejnej pacjent otrzyma gotowe nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem. W etapie domowym natomiast pacjent umieszczać będzie nakładki wraz z żelem w jamie ustnej, po uprzednim, dokładnym wyszczotkowaniu zębów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Sypialnia w kawalerce? Szafa narożna pomoże ją urządzić – zobacz, jak!

Urządzasz właśnie kupioną kawalerkę? Zastanawiasz się, w jaki sposób wydzielić sobie spokojną strefę snu od reszty mieszkania? Szafa narożna z lustrem to ten element aranżacyjnej układanki, którego właśnie potrzebujesz. Sprawdź, jak z jej pomocą zorganizować małą sypialnię! Przestrzeń do spania a ciasne cztery kąty Jednopokojowe lokum ma swoje zalety. Jednak to pomieszczenie musi spełniać jednocześnie […]

Pokój dziecka – czy połączenie biurka z łóżkiem się sprawdza?

Dobra aranżacja pokoju dziecka będzie dużym wyzwaniem. Rodzice, którzy stają przed koniecznością jej przygotowania nie mają prostego zadania. Z jednej strony muszą stworzyć praktyczną i komfortową przestrzeń służącą nauce, z drugiej muszą się również liczyć z tym jakie wymagania w tym zakresie będzie miało dziecko. W wielu przypadkach aranżacja pokoju dla dziecka będzie więc w […]