DeboweTarasy.pl

Stomatolog dziecięcy Kraków – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

Wiele osób zmaga się z traumatyczną wizytą w gabinecie stomatologicznym jako dziecko. Przykre wspomnienia budują wówczas w dorosłym człowieku strach i niepokój związany z dentystą. Dlatego tak ważne jest, aby stomatolog dziecięcy był osobą nie tylko wykwalifikowaną, ale również cechował się dobrym podejściem do małych pacjentów.

Dlaczego warto często pojawiać się z dzieckiem u dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest dla niego bardzo ważnym przeżyciem. Istotne jest zatem, aby dentysta wykonywał wszelkie czynności ze szczególną ostrożnością. Stomatolog dziecięcy Kraków podczas pierwszej wizyty powinien porozmawiać z pacjentem i dokładnie zaprezentować, jak należy szczotkować uzębienie. Wpojenie dziecku podstawowych nawyków, związanych z higieną jamy ustnej na wczesnym etapie sprawi, iż będzie ono je stosować regularnie. Bezstresowa i spokojna wizyta sprawi, że dentysta Kraków nie będzie kojarzony z czymś nieprzyjemnym, w późniejszych etapach rozwoju dziecka, a następnie w dorosłym życiu.

Rodzicom zaleca się przyprowadzanie małego pacjenta na wizyty kontrolne, nawet jeżeli nie są one konieczne. Częste przebywanie dziecka w gabinecie, np. podczas wykonywania bezbolesnych zabiegów lakierowania czy lakowania, sprawi, że zaufa ono stomatologowi. Rodzice mają bardzo duży wpływ na przestrzeganie higieny jamy ustnej przez dziecko w domu. Bardzo ważne jest dobranie właściwej szczoteczki oraz pasty do zębów, które będą w pełni bezpieczne dla delikatnych zębów dziecka. Szczotkowanie odbywać się powinno dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto także wprowadzić do codziennej higieny nić dentystyczną, która dokładnie czyścić będzie przestrzenie międzyzębowe.

Kiedy dziecko powinno pojawić się na pierwszej wizycie?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym odbyć się powinna wówczas, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zęby. „Mleczaki” wyrzynają się już od szóstego miesiąca życia, a obecne są już wszystkie w jamie ustnej w wieku około 3 lat. Wówczas jest to czas, w którym dziecko już koniecznie powinno zjawić się na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Starszym pacjentom stomatolog zaproponować może wybielanie zębów w gabinecie Kraków. Proces ten składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Pierwsza wizyta polegać będzie na ocenie naturalnego koloru uzębienia i pobraniu wycisku. Na kolejnej pacjent otrzyma gotowe nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem. W etapie domowym natomiast pacjent umieszczać będzie nakładki wraz z żelem w jamie ustnej, po uprzednim, dokładnym wyszczotkowaniu zębów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Sprawdzony dostawca rozwiązań przeciwpożarowych

Wybór odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych może przesądzić o tym, czy w przypadku wystąpienia pożaru uda się uratować majątek należący do twojej firmy. Nie powinieneś więc tego lekceważyć lub zlecać niezbędnych prac firmie, która nie zna się na swojej pracy. Dlaczego warto postawić na współpracę z doświadczoną firmą? Oferta związana z ochroną przeciwpożarową Przygotowanie budynku do odbioru Jeżeli zależy ci na najwyższym stopniu bezpieczeństwa, […]

Jak wygląda naprawa przeciekającego dachu?

Przeciekanie dachu jeszcze kilkanaście lat temu było najczęściej pojawiającym się problemem. Niegdyś wielu gospodarzy samodzielnie lub całymi rodzinami montowało pokrycia dachowe. Nie posiadali oni odpowiednich umiejętności oraz wiedzy, dlatego też ukończone dachy często były nieszczelne i przepuszczały wodę. Obecnie najczęściej pokrycia dachowe wykonywane są przez doświadczone ekipy dekarskie i przy wykorzystaniu dobrych jakościowo materiałów, dzięki […]