DeboweTarasy.pl

Stomatolog dziecięcy Kraków – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

Wiele osób zmaga się z traumatyczną wizytą w gabinecie stomatologicznym jako dziecko. Przykre wspomnienia budują wówczas w dorosłym człowieku strach i niepokój związany z dentystą. Dlatego tak ważne jest, aby stomatolog dziecięcy był osobą nie tylko wykwalifikowaną, ale również cechował się dobrym podejściem do małych pacjentów.

Dlaczego warto często pojawiać się z dzieckiem u dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest dla niego bardzo ważnym przeżyciem. Istotne jest zatem, aby dentysta wykonywał wszelkie czynności ze szczególną ostrożnością. Stomatolog dziecięcy Kraków podczas pierwszej wizyty powinien porozmawiać z pacjentem i dokładnie zaprezentować, jak należy szczotkować uzębienie. Wpojenie dziecku podstawowych nawyków, związanych z higieną jamy ustnej na wczesnym etapie sprawi, iż będzie ono je stosować regularnie. Bezstresowa i spokojna wizyta sprawi, że dentysta Kraków nie będzie kojarzony z czymś nieprzyjemnym, w późniejszych etapach rozwoju dziecka, a następnie w dorosłym życiu.

Rodzicom zaleca się przyprowadzanie małego pacjenta na wizyty kontrolne, nawet jeżeli nie są one konieczne. Częste przebywanie dziecka w gabinecie, np. podczas wykonywania bezbolesnych zabiegów lakierowania czy lakowania, sprawi, że zaufa ono stomatologowi. Rodzice mają bardzo duży wpływ na przestrzeganie higieny jamy ustnej przez dziecko w domu. Bardzo ważne jest dobranie właściwej szczoteczki oraz pasty do zębów, które będą w pełni bezpieczne dla delikatnych zębów dziecka. Szczotkowanie odbywać się powinno dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto także wprowadzić do codziennej higieny nić dentystyczną, która dokładnie czyścić będzie przestrzenie międzyzębowe.

Kiedy dziecko powinno pojawić się na pierwszej wizycie?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym odbyć się powinna wówczas, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zęby. „Mleczaki” wyrzynają się już od szóstego miesiąca życia, a obecne są już wszystkie w jamie ustnej w wieku około 3 lat. Wówczas jest to czas, w którym dziecko już koniecznie powinno zjawić się na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Starszym pacjentom stomatolog zaproponować może wybielanie zębów w gabinecie Kraków. Proces ten składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Pierwsza wizyta polegać będzie na ocenie naturalnego koloru uzębienia i pobraniu wycisku. Na kolejnej pacjent otrzyma gotowe nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem. W etapie domowym natomiast pacjent umieszczać będzie nakładki wraz z żelem w jamie ustnej, po uprzednim, dokładnym wyszczotkowaniu zębów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Pielęgnacja i czyszczenie dywanów ręcznie tkanych

Orientalne, ręcznie tkane dywany wykonane z wysokogatunkowego jedwabiu lub wełny stanowią wspaniały element aranżacyjny wnętrza. To właśnie poprzez zastosowanie naturalnych włókien, barwników i wzorów – stają się one oryginalną częścią wystroju naszego domu. Od lat już kojarzą się z elegancją i dobrym smakiem. Jak wiadomo, cena takiego dywanu jest wysoka, ale w zamian otrzymujemy wyjątkowy […]

Właściwości elastycznych wkładów kominowych

Istnieje wiele sytuacji, w których stary komin przestaje dobrze spełniać swoją funkcję. Może to być spowodowane uszkodzeniami jego struktury, czy zebranymi w przewodzie zanieczyszczeniami. W takiej sytuacji dobrym wyjściem może się okazać instalacja elastycznego wkładu kominowego, którego kształt łatwo dopasować do przebiegu niemal każdego komina. Stosowanie wkładów tego typu sprawdzi się np. przy wymianie kotła […]