DeboweTarasy.pl

Stomatolog dziecięcy Kraków – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

Wiele osób zmaga się z traumatyczną wizytą w gabinecie stomatologicznym jako dziecko. Przykre wspomnienia budują wówczas w dorosłym człowieku strach i niepokój związany z dentystą. Dlatego tak ważne jest, aby stomatolog dziecięcy był osobą nie tylko wykwalifikowaną, ale również cechował się dobrym podejściem do małych pacjentów.

Dlaczego warto często pojawiać się z dzieckiem u dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest dla niego bardzo ważnym przeżyciem. Istotne jest zatem, aby dentysta wykonywał wszelkie czynności ze szczególną ostrożnością. Stomatolog dziecięcy Kraków podczas pierwszej wizyty powinien porozmawiać z pacjentem i dokładnie zaprezentować, jak należy szczotkować uzębienie. Wpojenie dziecku podstawowych nawyków, związanych z higieną jamy ustnej na wczesnym etapie sprawi, iż będzie ono je stosować regularnie. Bezstresowa i spokojna wizyta sprawi, że dentysta Kraków nie będzie kojarzony z czymś nieprzyjemnym, w późniejszych etapach rozwoju dziecka, a następnie w dorosłym życiu.

Rodzicom zaleca się przyprowadzanie małego pacjenta na wizyty kontrolne, nawet jeżeli nie są one konieczne. Częste przebywanie dziecka w gabinecie, np. podczas wykonywania bezbolesnych zabiegów lakierowania czy lakowania, sprawi, że zaufa ono stomatologowi. Rodzice mają bardzo duży wpływ na przestrzeganie higieny jamy ustnej przez dziecko w domu. Bardzo ważne jest dobranie właściwej szczoteczki oraz pasty do zębów, które będą w pełni bezpieczne dla delikatnych zębów dziecka. Szczotkowanie odbywać się powinno dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto także wprowadzić do codziennej higieny nić dentystyczną, która dokładnie czyścić będzie przestrzenie międzyzębowe.

Kiedy dziecko powinno pojawić się na pierwszej wizycie?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym odbyć się powinna wówczas, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zęby. „Mleczaki” wyrzynają się już od szóstego miesiąca życia, a obecne są już wszystkie w jamie ustnej w wieku około 3 lat. Wówczas jest to czas, w którym dziecko już koniecznie powinno zjawić się na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Starszym pacjentom stomatolog zaproponować może wybielanie zębów w gabinecie Kraków. Proces ten składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Pierwsza wizyta polegać będzie na ocenie naturalnego koloru uzębienia i pobraniu wycisku. Na kolejnej pacjent otrzyma gotowe nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem. W etapie domowym natomiast pacjent umieszczać będzie nakładki wraz z żelem w jamie ustnej, po uprzednim, dokładnym wyszczotkowaniu zębów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Właściwości elastycznych wkładów kominowych

Istnieje wiele sytuacji, w których stary komin przestaje dobrze spełniać swoją funkcję. Może to być spowodowane uszkodzeniami jego struktury, czy zebranymi w przewodzie zanieczyszczeniami. W takiej sytuacji dobrym wyjściem może się okazać instalacja elastycznego wkładu kominowego, którego kształt łatwo dopasować do przebiegu niemal każdego komina. Stosowanie wkładów tego typu sprawdzi się np. przy wymianie kotła […]

Akcesoria do ogrodu – gdzie kupić?

Szczęśliwy ten kto posiada przydomowy ogród albo własny rodzinny ogródek działkowy. Potrafimy docenić ten nasz kawałek ziemi, zieleni, własnej przestrzeni. Potrafimy tak bardzo, że gotowi jesteśmy poświęcić wiele czasu i środków finansowych, by stworzyć zdrowy i zachwycający pięknem ogród, pełen prężnie rosnącej roślinności. Ogród w którym zaznamy relaksu i zaspokoimy nasze estetyczne pragnienia. A pomóc […]